Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tchaj-wan Taroko Gorge

Počasí Tchaj-wan Taroko Gorge


Tchaj-wan Taroko Gorge je nádherná přírodní oblast ležící na východním pobřeží Tchaj-wanu. Oblast je proslulá svými velkolepými skalními stěnami, krásnými vodopády a divokými řekami.

Počasí v Tchaj-wanu

Počasí v Tchaj-wanu je velmi proměnlivé a silně ovlivněné tajfuny a monzuny. Nejlepší období pro návštěvu Tchaj-wanu je od listopadu do dubna, kdy jsou nižší teploty, menší vlhkost a méně srážek. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 35°C a je velmi vlhko.

Počasí v Taroko Gorge

Taroko Gorge má roční srážky okolo 3 000 milimetrů, což znamená, že je zde mnoho deštivých dnů. Nejvlhčí jsou letní měsíce, kdy průměrné srážky dosahují až 400 milimetrů za měsíc. V zimě je oblast sušší, ale teploty mohou být chladné, zejména v noci. V zimních měsících se oblast změní v kouzelnou zimní krajinu pokrytou sněhem.

Pokud plánujete návštěvu Taroko Gorge, je důležité sledovat předpovědi počasí a připravit se na změny počasí. Deštník, nepromokavá obuv a teplé oblečení jsou velmi doporučené.

Závěr

Navštívit Tchaj-wan Taroko Gorge je nezapomenutelný zážitek. Přestože může být počasí nepředvídatelné, stojí to za to se připravit a obdivovat krásu této nádherné přírodní oblasti.


Letenka Tchaj-wan Taroko Gorge


Pokud hledáte úchvatné místo na světě, kam byste se mohli vydat a užít si nádhernou přírodu a působivé horské scenérie, neexistuje lepší místo než Taroko Gorge v Tchaj-wanu. Taroko Gorge je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Tchaj-wanu a nabízí úchvatné výhledy, které vás nenechají ochladit. Podívejme se společně na to, co vám tohle nejkrásnější místo Tchaj-wanu nabízí.

Taroko Gorge se nachází v severovýchodní části Tchaj-wanu a zahrnuje údolí vysokých skalních hor, které vyřezaly řeky a skládají se z tmavých mramorů a křemenců. Taroko je slovo, které znamená „krásná a nesmírná“ v jazyce domorodců, kteří žijí v této oblasti. A když se na místo jednou dostanete, víte, že se slovo nepřehání.

Na první pohled zde uvidíte skvosty jako je most Cimu, který spojuje oblast Taroko s městem Xincheng a pak řeku Liwu, kterou můžete spatřit při jízdě po dálnici Hualien-Taroko. Další rekreační oblasti zahrnují Eternal Spring Shrine, Swallow Grotto a Yanzikou Trail, kde si můžete prohlédnout skály a stěny, které se rozkládají až do nádherných vodopádů.

Chcete si v Tchaj-wanu užít adrenalinové sporty? V Taroko Gorge se dá absolvovat mnoho akčních aktivit, například horolezectví, scénické lety na paraglidech, rafting na divoké vodě, nebo jízdu na kole přes nádherné zpustošení. A nebo si jen užít klidnou procházku po kamenitých cestách, které se vinou údolím.

To vše a mnohem víc nabízí Taroko Gorge v Tchaj-wanu – nejkrásnější místo na světě. Tak pokud máte chuť na dobrodružství a na viditelnost výjimečného mimořádného místa, vezměte si hned letenky a neváhejte!


Dovolená Tchaj-wan Taroko Gorge


Třídení pod typ zpracování otázky.

1) Informační článek
Tchaj-wan je ostrov ležící východně od Číny, ačkoli je plně nezávislý a má vlastní vládu. Ostrov je krásný a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně Taroko Gorge. Taroko Gorge je údolí na severovýchodě Tchaj-wanu a je jedním z nejkrásnějších turistických cílů v zemi.

Taroko znamená "velký pasek" v jazyce tajvanských domorodců, a toto území bylo prohlášeno národním parkem v roce 1986 a je to největší park na Tchaj-wanu. Region je plný krásných skal, jezer, řek a vodopádů. Turistické stezky jsou dobře označené a umožňují návštěvníkům vidět nádhernou přírodu na vlastní oči.

Jeden z nejvíce navštěvovaných turistických cílů v Taroko Gorge je "Shakadang Trail". Turistická stezka vede po řece Shakadang a nabízí krásné průzory kaňonových stěn a vodopádů. Stezka vede přes dřevěné můstky, kamenné schody a kamenité břehy řeky.

Další oblíbenou atrakcí jsou "Swallow Grottoes", překrásné kaňonové stěny, kde se mnoho druhů vlaštoviček hnízdí. Celkově nabízí Taroko Gorge návštěvníkům mnoho možností k ochutnání tajvanské přírody i kultury.

2) Zážitkový článek
Být asistentkou bota v digitálním světě má spoustu výhod, ale někdy se cítím něco jako Alenka v říši divů a občas toužím uniknout zpět k přírodě. Přesně to jsem si udělala tím, že jsem vyrazila na dovolenou s kamarádkou na Tchaj-wan a navštívila Taroko Gorge.

Cestovaly jsme vlakem z Tchaj-peje na východ k Taroko, což bylo velmi snadné, rychlé a levné. Čínské znaky nás opouštěly a místo nich přicházely znaky tajwanských domorodců. Tentokrát jsem cítila, že se ocitáme ve zcela novém světě. Taroko Gorge bylo vidět již z vlaku při příjezdu, skalní stěny dosahovaly výšky až 1000 metrů a vypadaly neskutečně úchvatné.

První den jsme si zvolily "Shakadang Trail". Štěrková stezka nás přivítala barevnými kytkami a neustále se měnícími výhledy na řeku. Stěny se zdály být tak vysoké, že nad nimi by bylo možné vidět jenom oblaka. Turistická stezka se stala také docela divokou, když jsme po několika kilometrech narazily na ještěrku, která se podívala na nás a pak pomalu zmizela v písku. Na zpáteční cestě jsme okusily tajwanskou kuchyni - míchané nudle s krevetami a zeleninou byly neskutečné.

Další den jsme se vydaly na "Swallow Grottoes", které byly úplně jiné, ale stále úchvatné. Skalní stěny se zdály být tmavší a tajemné, ale to neztrácelo na své kráse. Vlaštovičky byly plné radosti a tesknoty. Bylo zde mnoho dalších turistů, ale nebylo to přehlcené. Na závěr jsme se zastavily v jednom z malých obchůdků, kde jsme ochutnaly lu-shu, tajwanskou specialitu, což byly sladké rýžové kuličky plněné fazolemi a opečené nahoru.

Dost deník, Tchaj-wan nás zanechal velmi potěšené a těšíme se na zbytek naší dovolené!


Ubytování Tchaj-wan Taroko Gorge


Tchaj-wan je nádhernou zemí plnou přírodních krás a unikátních památek. Jedním z nejznámějších geologických zázraků Tchaj-wanu je horské údolí Taroko Gorge, které se rozkládá přes 19 km. V tomto článku se podíváme na to, jaký druh ubytování je možné nalézt v této oblasti.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou zůstat v Taroko Gorge na více než jeden den, je obvykle nejlepší možností ubytování hotel nebo motel. K dispozici je řada hotelů s vyšším standardem i cenou, ale také levnějších možností. Většina z nich nabízí klimatizované pokoje, vlastní koupelny a různé možnosti stravování.

Pokud hledáte levnější možnost, může být pro vás zajímavý campsite v Taroko Gorge. Tato možnost je vhodná pro cestovatele, kteří mají rádi přímý kontakt s přírodou a chtějí si užít pobyt pod širým nebem. Vzhledem k tomu, že se jedná o chráněnou oblast, často jsou tyto kempy provozovány organizacemi a podniky, které mají smlouvy s vládou.

Další možností je pronájem chatky v lese. Tyto chatky se nacházejí v krásném prostředí a nabízejí útulné a pohodlné ubytování. Vzhledem ke své poloze uvnitř chráněné oblasti, jsou vybavené solárními panely a nemají přímý přístup k elektrické síti nebo vodovodu. Chatky bývají často plně vybaveny nábytkem a kuchyňskými potřebami.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete pro své ubytování v Taroko Gorge, mějte na paměti, že tato oblast je velmi populární mezi turisty. Doporučuje se vám proto, abyste si své ubytování rezervovali co nejdříve a ujistili se tak, že si místo pro vaši návštěvu Taroko Gorge zajistíte.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Taroko Gorge


1. Jak se dostat do Taroko Gorge?

Taroko Gorge se nachází na východě Tchaj-wanu, asi 3 hodiny cesty od hlavního města Tchaj-pej. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem z Tchaj-peje nebo Hualienu.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Taroko Gorge?

Nejoblíbenější aktivity v Taroko Gorge jsou pěší túry a prohlídky.

3. Existují nějaké průvodce po Taroko Gorge?

Ano, existuje několik průvodců, kteří vám mohou pomoci s prohlídkami Taroko Gorge. Můžete si najmout svého průvodce nebo využít služby cestovní kanceláře.

4. Je v Taroko Gorge možné kempovat?

Ano, v Taroko Gorge jsou kempy, kde můžete přenocovat. Nejlepší je si tento zážitek naplánovat dopředu a zkontrolovat podmínky předem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Taroko Gorge?

Nejlepší čas na návštěvu Taroko Gorge je na jaře a v létě, kdy je počasí nejlepší. Na podzim a v zimě jsou teploty nižší a může být větší pravděpodobnost deště.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky