Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Thajsko Grand Palace

Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Grand Palace


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Grand Palace je otevřen denně od 8:30 do 15:30 hodin.

Dotaz: Jak se dostanu k Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Grand Palace, je vlakem nebo metrem do stanice Sanam Chai. Od zastávky je cca 10 minut chůze.

Dotaz: Můžu si půjčit průvodce na Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Ano, na vstupu do Grand Palace jsou k dispozici průvodci.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Vstupné poplatky do Grand Palace jsou vysoké, ale stojí to za to. Vstupné pro dospělé je 500 THB a pro děti je 250 THB.

Dotaz: Co je vhodné obléknout na návštěvu Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Na návštěvu Grand Palace se doporučuje obléct respektující a decentní oblečení. Dámské šaty by měly být nejlépe dlouhé a kryjící ramena. Muži by měli nosit košili s krátkým nebo dlouhým rukávem a kalhoty.

Dotaz: Co mohu vidět v Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Grand Palace je domovem mnoha historických budov, chrámů a paláců. Mezi nejznámější patří chrám Smaragdového Buddhy a trůnní síň.

Dotaz: Je nutné si předem rezervovat vstupenky do Grand Palace v Thajsku?
Odpověď: Vstupenky se nedají rezervovat předem, ale doporučuje se dorazit brzy ráno, aby se předešlo dlouhým frontám.


Počasí Thajsko Grand Palace


V Thajsku se počasí může dramaticky změnit v závislosti na ročním období a umístění. V oblasti Bangkok a nad ním, kde se nachází Grand Palace, jsou čtyři hlavní roční období: suché a horké období (březen – květen), deštivé období (květen – říjen), chladné období (listopad – únor) a horké a vlhké období (květen – říjen).

V létě, během suchého období, jsou teploty velmi vysoké, obvykle nad 35 stupňů Celsia. Není neobvyklé, že teploty v apriu a květnu stoupnou až na 40 stupňů. Přestože v tomto období bývá nízká vlhkost, je třeba dbát na hydrataci a vyhnout se horku během nejvyšších hodin dne.

Deštivé období začíná v květnu a trvá až do října. Během tohoto období mohou být deště velmi intenzivní a mohou způsobit povodně. Je důležité vzít v úvahu, že Grand Palace může být v těchto obdobích uzavřen kvůli povodním a zdravotním nebezpečím.

Během chladného období (listopad – únor) jsou teploty mnohem nižší, průměrně kolem 20-25 stupňů Celsia. Během této doby je vzduch mnohem suchší a večerní teploty mohou klesnout až pod 20 stupňů. V této době není příliš mnoho turistů, a tak se můžete těšit na méně přeplněné ulice a atrakce.

Horké a vlhké období (květen – říjen) je období s vysokou vlhkostí a teplotami. Je nejhorší během června a července, kdy se vlhkost může dostat až na 90%. V této době může být obtížné se vypořádat s horkem a vlhkostí. Je třeba nosit lehké, prodyšné oblečení a mít s sebou dostatek tekutin.

Kdykoliv se rozhodnete navštívit Grand Palace v Thajsku, měli byste být připraveni na různé podmínky počasí. Doporučujeme sledovat aktuální předpověď počasí a informace o uzavírání atrakcí v závislosti na povodních. V každém případě si užijte neuvěřitelnou krásu a kulturu Thajska!


Letenka Thajsko Grand Palace


Letenka Thajsko Grand Palace: Proč byste měli navštívit tuto historickou památku

Thajsko je země plná zázraků a neuvěřitelných turistických destinací. Mezi nejvýznamnější památky patří Grand Palace v Bangkoku. Tento královský palác stojí v centru města a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Thajsku.

Pokud chystáte cestu do Thajska, navštívte Grand Palace a nechte se okouzlit jeho nádhernou architekturou a bohatou historií.

Historie Grand Palace

Grand Palace byl postaven v roce 1782 králem Rámou I. Od té doby sloužil jako oficiální sídlo thajských králů až do roku 1925. Dnes se v paláci konají ceremoniály a státní akce.

V Grand Palace se nachází řada budov, chrámů, zahrad a dalších zajímavých památek. Nejvýznamnější z nich je chrám Emerald Buddha, kde se nachází nejctěnější thajská socha Buddhy. Tuto sochu, která je vytesaná z jednoho kusu nefritu, uctívají lidé z celého světa.

Je to nádherný kus umění, který si zaslouží být viděn.

Co vidět v Grand Palace

Kromě Emerald Buddha se v Grand Palace nachází mnoho dalších zajímavých budov a chrámů. Například Wat Phra Kaeo, Wat Phra Kaew Museum, Phra Mondop, Divadelní budova, Dusit Maha Prasat, Amarin Vinichai a mnoho dalších.

V paláci lze vidět nádhernou thajskou architekturu, která se skládá z různých stylů a technik.

Dobrou zprávou pro turisty je, že vstup do Grand Palace je zdarma, ale musí být dodrženy striktní pravidla o oblékání. Muži musí mít na sobě košili s krátkým rukávem a kalhoty nebo dlouhé kalhoty. Ženy musejí mít na sobě dlouhé sukně nebo kalhoty a košili s krátkým rukávem.

Kromě toho se v Grand Palace nachází mnoho informačních tabulí, které poskytují návštěvníkům informace o historii paláce a jeho památkách.

Návštěva Grand Palace je jedním z nejzajímavějších zážitků při návštěvě Thajska. Ujistěte se, že máte připravenou kameru, abyste mohli zachytit krásu této nádherné památky.


Dovolená Thajsko Grand Palace


Thajsko je krásná země s bohatou historií a kulturou, a Grand Palace v Bangkoku je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst, které můžete navštívit během své dovolené.

Grand Palace je královský palác, který byl postaven v roce 1782 a sloužil jako domov thajského krále a jeho královské rodiny. Palác je tvořen několika budovami a chrámy, které jsou zcela zlaté a zdobené různými barvami a vzory. Patří mezi ně Wat Phra Kaew, nejposvátnější budova v Thajsku, a Phra Maha Monthien, místnost sloužící jako oficiální pracovna krále.

Vstup do Grand Palace je povolen pouze v přiměřeném oblečení, což znamená, že máte na sobě dlouhé kalhoty nebo sukně a zakryté ramena. Palác se nachází v centru města Bangkok, a tak můžete snadno navštívit další turistické atrakce v okolí, jako například Wat Pho a Wat Arun.

Každé ráno se na nádvoří Grand Palace koná slavnostní ceremonie, při které thajská strážce zveřejňuje vlajku Thajska a ceremonie je doprovázena zpěvem a tancem.

Navštívit Grand Palace je neuvěřitelný zážitek, který vás uchvátí svou krásou a tajemnem. Je to místo, které se nemůžete nechat ujít, když jste v Thajsku. Je to místo, které vás okouzlí a prohloubí vaši lásku ke krásné architektuře a kultuře.

Pokud plánujete cestu do Thajska, nezapomeňte navštívit Grand Palace v Bangkoku. Pamatujte, že je nutné dodržovat pravidla a kulturu thajských lidí a chránit tento svatý a posvátný prostor. Při návštěvě si užijete nezapomenutelný zážitek a nabijete se pozitivní energií.


Ubytování Thajsko Grand Palace


Thajsko je země plná krásných a historických památek a turistických zajímavostí. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí je annové sídlo thajských králů – Grand Palace. Nachází se v centru města Bangkok a jeho návštěva je neodmyslitelnou součástí každé cesty po Thajsku. Pokud tedy plánujete cestu do této fantastické země, musíte mít na paměti nejen jak se dostat k Grand Palace, ale také jak se zde ubytovat.

Grand Palace je turistickou atrakcí, kterou navštíví tisíce lidí denně, proto je velmi důležité rozmyslet si, kde se zde ubytovat. Existuje množství možností, většina z nich ale není příliš výhodná. V blízkosti Grand Palace sice najdete mnoho hotelů a hostelů všech kategorií, zpravidla ale s cenami odpovídajícími jejich umístění – zůstanete tak často bez peněz na další dobrodružství.

Jednou z méně známých, ale velmi populárních možností je ubytování v tradičních domech, které najdete v okolí Grand Palace. Tyto domy jsou vlastně přestavěnými skladovacími prostorami v období vlády krále Rama I. Tyto domy se nacházejí v úzkých uličkách s kamennými dlažebními dlaždicemi a nádhernou architektuře, která vás vtáhne do atmosféry starý Bangkok. Většina těchto domů je ručně zpracovaná a disponuje regionálními doplňky a uměleckými díly.

Mnohé z těchto domů také nabízejí možnost snídaně včetně. Tyto snídaně jsou zpravidla tradiční thajské, kompletní s rýží, vejci na mnoho způsobů a dalšími ingrediencemi. Ubytování v těchto domech také poskytuje skvělou příležitost pro turisty naučit se o kultuře a životním stylu Thajců. Není tedy jen o ubytování v blízkosti Grand Palace, ale také o zážitku, který z takového ubytování vychází.

Je důležité mít na paměti, že ubytování v těchto domech je skromné. Nemusíte vybavení pokojů luxusně, ale nabízí určité základní pohodlí. Pokud hledáte luxusnější ubytování, v oblasti okolo Grand Palace samozřejmě naleznete i moderní hotely.

Nicméně, pokud hledáte mimořádný zážitek, doporučujeme se ubytovat v tradičních domech. Tyto domy nabízí unikátní pohled na životní styl Thajců a jsou obklopeny nezapomenutelnou historií Bangkoku. A když už navštívíte Grand Palace, neváhejte a přijďte si také přímo k nám. Udělejte si nezapomenutelnou zkušenost s ubytováním v jednom z historických domů poblíž Grand Palace v samém srdci Bangkoku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky