Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Uruguay Salto del Penitente

Dovolená Uruguay Salto del Penitente


Uruguay není snad jedním z prvních míst, na která by se při cestování po Jižní Americe většina turistů zaměřovala, ale má co nabídnout. Jedním z těchto skvostů je i národní park Salto del Penitente.

Národní park se nachází v departementu Lavalleja, necelé tři hodiny jízdy od hlavního města Montevidea. Jde o skvostnou přírodní lokalitu, kde se setkají návštěvníci s řadou vodopádů a skalních útvarů. Jeho název je odvozen od vodopádu Salto del Penitente, který je hlavním tahákem této oblasti.

Co se týče dovolené, nabídka ubytování v přírodním parku Salto del Penitente je bohatá, i když infrastruktura není zdaleka tak vyspělá, jako jsou turistické oblasti v sousedním Argentině nebo Brazílii. Pro dopravu se nejlépe hodí vlastní vozidlo, ale v případě, že se budete pohybovat MHD, je nejlepší se dostat na autobusové nádraží v městě Minas a od tam se vlakem nebo taxíkem dostat do oblasti parku.

Jedním ze stěžejních bodů, které byste neměli vynechat, je navštívit Salto del Penitente. Jde o vodopád o patnácti metrech vysoký, který padá do klidného bazénu, který v létě slouží jako ideální přírodní bazén. Okolo něj se nachází řada místních hospůdek, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Další nezapomenutelná zastávka v parku, kterou by bylo škoda vynechat, je vodopád Pozo Hondo. Jde o řadu vodopádů a klidných basénů, ideálních pro koupání nebo pro odpočinek na břehu řeky.

Pokud hledáte adrenalinový zážitek, v parku je k dispozici několik adrenalinových parků s různými lanovými cestami a horolezeckými trasami. Určitě stojí za vyzkoušení vodní sporty na řece Olimar.

Na konci dne si můžete odpočinout v některom z ubytování v parku a vychutnat si klid pod hvězdnou oblohou. Nedaleko se nachází horské město Minas, kde si můžete obhlédnout historické památky a vychutnat si tuzemské speciality v restauracích.

Celkově je Salto del Penitente ideálním místem pro dovolenou s rodinou, párem nebo přáteli, kteří chtějí zažít autentický zážitek z přírody Uruguaye. Přírodní park Salto del Penitente je zcela jistě skvostným přírodním pokladem Uruguaye, který stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uruguay Salto del Penitente


1. Co je to Salto del Penitente?
Salto del Penitente je vodopád v Uruguayi, který se nachází v departementu Lavalleja.

2. Jak se dostanu k vodopádu Salto del Penitente?
Nejlepší způsob, jak se dostat k vodopádu Salto del Penitente, je autem. Existují však také autobusy a taxislužby ze sousedních měst a obcí.

3. Lze koupat se v Salto del Penitente?
Ano, v Salto del Penitente lze koupat se, avšak je třeba být velmi opatrný, protože proud vody může být velmi silný a rychlý.

4. Jaký je vstupné do Salto del Penitente?
Cena vstupu do Salto del Penitente se může lišit v závislosti na ročním období, vstupné se pohybuje kolem 100 - 150 UYU (3 - 4 USD)

5. Kdy jsou otevřené Salto del Penitente?
Salto del Penitente je otevřen celoročně, však otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období.

6. Existuje ubytování u Salto del Penitente?
Ano, u Salto del Penitente se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně hotelů, hostelů a kempů.

7. Můžu se projít k Salto del Penitente?
Ano, v okolí Salto del Penitente jsou k dispozici turistické stezky a návštěvníci se mohou projít k vodopádu.

8. Jaká je nejlepší doba návštěvy Salto del Penitente?
Nejlepší doba návštěvy Salto del Penitente je v letních měsících, kdy je k dispozici nejlepší počasí pro koupání a prozkoumávání okolí. Nicméně, každá roční doba má své kouzlo a stojí za to být navštívena.


Letenka Uruguay Salto del Penitente


Uruguay je zeměm plná krásných přírodních scenérií. Patří mezi ně i nádherný vodopád Salto del Penitente nacházející se v přírodním parku Sierra de las Ánimas, v departementu Lavalleja, nedaleko města Minas. Tato lokalita je ideální pro všechny, kteří jsou rádi v kontaktu s přírodou a chtějí se odpočinout od hektického života.

Letenka do Uruguay

Pro turisty, kteří se chtějí podívat na Salto del Penitente a na celé toto krásné místo, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, pořídit si letenku do Uruguaye. Uruguayské letiště Carrasco je hlavní letiště v zemi a nabízí mnoho přímých spojení do různých měst. U letenek, které létají do Uruguaye z celého světa, stojí za to využít srovnávač ceny letenek a najít nejlepší možnost pro váš rozpočet.

Jak se dostat do Salto del Penitente

Salto del Penitente leží asi 130 km severně od města Montevideo. Když přistanete na letišti v Montevideu, mnoho turistů si pronajímá auto a cestuje po vlastní ose. Pokud ale nechcete řídit, lze využít autobusovou či vlakovou dopravu.

Kam se ubytovat

V okolí tohoto nádherného vodopádu je mnoho ubytovacích zařízení, které nabízejí příjemné a cenově dostupné pokoje, včetně hotelů, penzionů a campingů.

Co dělat v Salto del Penitente

Pokud se vydáte na tuto úchvatnou destinaci, můžete tedy očekávat spoustu krásných míst, které si můžete prohlédnout a zažít. Kromě procházek a relaxace u vodopádu si můžete užít i horskou turistiku, která vás zavede do blízkosti nádherných hor. Užijete si zde obdivuhodné scenérie a neuvěřitelné výhledy.

Další možnosti zahrnují například jízdu na koni, kempování, jízdu na kole či zajištění průvodce, který vám ukáže tajemství tohoto nádherného koutu světa.

Pro milovníky přírody Salto del Penitente nabízí několik procházek, kdy se ocitnete v těsné blízkosti nádherného vodopádu a máte možnost si užít také piknik v okolí.

Zkrátka, Salto del Penitente je ideální cíl pro ty, kteří chtějí uniknout z města a prožít krásnou dovolenou v přírodě. Pokud chcete využít plnohodnotné dovolené a zažít něco úžasného, určitě zvažte letenku do středního Uruguaye, aby vám nic nebránilo prožít nezapomenutelný zážitek v této krásné přírodní scenérii.


Ubytování Uruguay Salto del Penitente


Uruguayské město Salto del Penitente leží v departementu Lavalleja hluboko v hřebenech přírodního parku Minas. Je to turistická destinace pro ty, kteří hledají klidné a relaxační dovolenou v přírodě. Existuje několik možností ubytování v Salto del Penitente, které zajistí, že si Vaši dovolenou v tomto krásném místě plně užijete.

Nejvíce oblíbeným ubytováním v Salto del Penitente je Apart Hotel Los Arrayanes. Nachází se v těsné blízkosti vodopádu Salto del Penitente a má krásný výhled na okolní vrcholky hor. Apartmány jsou velmi prostorné a dobře vybavené, s kuchyňským koutem, pračkou a TV. Hosté zde mají také přístup k venkovnímu bazénu a grilování.

Další možností ubytování v Salto del Penitente je Penitente Adventure Lodge. Tento hotel se nachází v malé zemi, obklopený přírodou v okolí hor. Patří mezi nejlepší místa pro turisty, kteří hledají dobrodružství a aktivní odpočinek – nabízí totiž různé druhy outdoorových aktivit, jako jsou horolezectví, rafting, turistika a mnoho dalších. Vítá zde nejen jednotlivce, ale i rodiny s dětmi nebo skupiny turistů. Hosté si mohou vybrat mezi privátními pokoji a sdílenými pokoji.

Pro ty, kteří hledají ubytování se snídaní, může být Hosteria Penitente San Pedro dobrou volbou. Tento penzion má krásnou zahradu a terasu s výhledem na vrcholky hor. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale velmi pohodlné. Hosté zde mohou sledovat televize nebo využít bezplatné Wi-Fi.

Všechny tyto možnosti ubytování v Salto del Penitente mají vynikající recenze od hostů, kteří byli z jejich služeb nadšení. Je to díky vstřícné a ochotné obsluze, čistotě a pohodlí, které tyto hotely poskytují. Pokud hledáte klidné a relaxační místo se spoustou aktivit v přírodě, Salto del Penitente je pro Vás ideální destinací.


Počasí Uruguay Salto del Penitente


V jihoamerické zemi Uruguay, ve vzdálenosti zhruba 400 km severovýchodně od hlavního města Montevidea, se nachází městečko Salto, které je pro svůj okolní krajinný ráz a zvláště pro svůj významný přírodní útvar – vodopád Salto del Penitente, oblíbeným cílem turistů a cestovatelů z celého světa.

Salto del Penitente, neboli Vodopád Pokání, leží v departementu Lavalleja, v blízkosti horského masívu Sierra de las Ánimas, na území chráněné přírodní oblasti Sierras del Uruguay. Tento vodopád je jedním z nejvyšších a nejkrásnějších v zemi, jeho hlavní vodopád má výšku přes 60 metrů a je omýván říčkou Arroyo Penitente.

V okolí vodopádu se nachází několik turisticky atraktivních oblastí. Vrchol kopce nad vodopádem Salto del Penitente nabízí nádherný rozhled na okolní krajinu. V oblasti se široce vyskytují lesy a staré horské lesy, kde rostou mimo jiné i horské borovice, cipřiše a cedry.

Podnebí v okolí vodopádu Salto del Penitente je podobné klimatu celé země Uruguay. Uruguay patří k zemím s mírným subtropickým klimatem, které se vyznačuje teplým létem, během kterého se teploty pohybují okolo 27 až 30 stupňů Celsia, a mírnou zimou, kdy teploty klesají na 14 až 16 stupňů. V oblasti okolo vodopádu se díky nadmořské výšce vyskytují mírnější klimatické podmínky, kdy teploty v létě maximálně dosahují 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesají na těsně nad nulou.

Co se týče srážek, Uruguay patří k zemím s mírně vlhkým klimatem, od června do srpna se zde vyskytují deště až 4 až 6 dnů v měsíci, zatímco v období od listopadu do března deště a bouřky mohou být běžné téměř každý den.

Pokud plánujete návštěvu vodopádu Salto del Penitente, doporučuje se vyhnout se období intenzivních dešťů a bouřek, během nichž mohou být terény velmi kluzké a nebezpečné. V optimálním období zhruba od prosince do února pak najdete okolí výletu ideální podmínky s mírnými teplotami a příjemným slunečným počasím.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky