Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Venezuela Pico Bonpland

Ubytování Venezuela Pico Bonpland


Venezuela – Pico Bonpland je pohoří, které se nachází v Jižní Americe. Zajímavostí je, že se rozkládá na území tří zemí – Venezuely, Kolumbie a Brazílie. Dominantou celého pohoří je kopec, který nese název Pico Bonpland a dosahuje výšky 4890 metrů nad mořem. Okolí Pico Bonpland láká na turistikou a horskou turistiku, a proto nabízí i řadu možností ubytování.

Za zmínku určitě stojí město Mérida, které se nachází přímo pod Pico Bonplandem. Ubytování zde je velmi pestré a může se přizpůsobit jak nárokům cestovatelů, tak i jejich peněženky. Turistům poskytují služby klasické hotely, kde si můžete užít pohodlné ubytování, wellness centra nebo například tenisové kurty. Pokud ale preferujete stylovější a rozmanitější zážitek, můžete se ubytovat například v některé z horských chatách nebo v malých rodinných penzionech, které najdete všude po okolí.

Lidé, kteří se nechtějí zdržovat v hustém městském ruchu, si mohou vybrat mezi místy jako národní park Sierra Nevada nebo městem El Valle de la Culata. Zde se nacházejí horské chaty a penziony, které vás přivítají svou útulností a překrásným výhledem na okolní krajinu. Co se týče cen, pohybuje se rozmezí od několika dolarů za noc až po nechutně drahé apartmány s plným servisem.

Pro všechny, kdo nevyhledávají zbytečný luxus, ale chtějí si užít přírodu v plné kráse, nabízí se ubytování v kempech a chatkách. Ty se nachází jak v okolí Méridy, tak i v národním parku Sierra Nevada. Zde se můžete těšit na krásné výhledy, svobodu a užívat si přírodu kompletně. Základní vybavení zde najdete určitě, ale rozhodně nečekejte nějakou větší luxusní vybavenost.

Jestliže vám ani toto ubytování nestačí, můžete se pokusit o spaní na vrcholu Pico Bonplandu. To ale rozhodně není pro každého a je to určitě záležitost pro zkušené horolezce. Náročnost stoupání je docela značná a kromě vybavení na přespání, jako je stan, spacák, vařič, krabičku na jídlo a další, musíte počítat s tím, že budete nosit vše potřebné na zádech.

Celkově lze tedy říct, že Venezuela Pico Bonpland nabízí ubytování pro všechny typy cestovatelů. Každý si tak může najít to svoje a užít si tak dokonalou dovolenou plnou krásné přírody, památek a nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Venezuela Pico Bonpland


Venezuela je země, která skrývá mnoho překvapení pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento krásný kus Jižní Ameriky. Například hora Pico Bonpland je jedním z nejkrásnějších míst v zemi, které by neměly chybět na seznamu každého cestovatele, který se vydává do této oblasti světa.

Pico Bonpland se nachází ve Venezuele v pohoří Andes, což je nejdelší horský řetězec světa. Tato hora dosahuje výšky 4 967 metrů nad mořem, což z ní činí druhý nejvyšší vrchol Venezuely po nedaleké hoře Pico Bolívar. Pico Bonpland byl pojmenován po slavném francouzském přírodovědci Aimé Bonpland, který se stal spolupracovníkem slavného německého botanika Alexandra von Humboldta.

Pico Bonpland se nachází v národním parku Sierra Nevada, což je park s rozlohou 1 400 kilometrů čtverečních, který celý zahrnuje andské pásmo a mnoho dalších hor. Tento park je bohatý na endemickou flóru a faunu, a také je domovem pro mnoho starobylých rudních dolů, které poskytují turistům nádherné výhledy na okolí.

Cestovatelé, kteří se rozhodnou zajít na Pico Bonpland, budou muset být v dobré fyzické kondici, neboť strmá a náročná cesta vede až na vrchol hory. Navzdory těžkému terénu však návštěvníci budou vychutnávat nádherné výhledy na okolní krajinu, která je jednou z nejvíce fotogenických ve Venezuele. Na cestě na vrchol si také mohou prohlédnout unikátní flóru a faunu a užít si přírodní krásy všude kolem sebe.

Cestovatelé také mohou v národním parku Sierra Nevada podniknout další turistické aktivity, jako například raftyření, horolezectví a pěší túry. Navíc jsou zde k dispozici turistické průvodci, kteří pomohou turistům objevit vše, co tento park nabízí.

Venezuela může být pro turisty příjemným překvapením, pokud si vyberou to správné místo k návštěvě. Pico Bonpland je jedním z nejkrásnějších míst v této zemi, které stojí za to navštívit. Pokud máte chuť dobrodružství, skvělé přírodní krásy a dojemné výhledy, měli byste začít tuto destinaci zvažovat jako svou příští dovolenou.


Počasí Venezuela Pico Bonpland


Venezuela je země s tropickým podnebím, což znamená, že je tam celoročně vlhko a teplé. Pico Bonpland, který je nejvyšší horou Venezuely, se potýká s určitými klimatickými podmínkami, které ovlivňují počasí v této oblasti.

V oblasti Pico Bonpland je poměrně chladno, především kvůli nadmořské výšce 4 960 metrů. Průměrná teplota zde kolísá kolem -10 ° C, což znamená, že je to mnohem chladnější, než v jiných částech Venezuely. V létě se však teploty mohou vyšplhat až do 20 ° C, což je příjemnější počasí pro turistiku a drobné výlety.

V oblasti Pico Bonpland spadne v průměru asi 1 500 mm srážek za rok, což z ní činí jedno z nejvlhčích míst v zemi. Největší množství srážek přichází během deštivé sezóny mezi květnem a listopadem. Vzhledem k velkým množstvím srážek jsou zde často pozorovány sesuvy půdy a laviny, což znamená, že během návštěvy musí turisté být obezřetní.

Pico Bonpland je proto oblíbeným turistickým cílem pro horolezce, kteří se snaží zdolat nejvyšší horu země. Kromě toho je možné také provádět turistiku a překonávat některé její cesty. Přehlídka krásných scenérií a jedinečných přírodních úkazů, jako jsou vodopády a řeky, jsou nezapomenutelné zážitky.

Celkově lze říci, že počasí v Pico Bonpland je chladné a vlhké, s poměrně vysokými srážkami během většiny roku. Návštěva této oblasti si vyžaduje vhodné oblečení a velkou obezřetnost, ale nabízí nepopsatelné zážitky pro turisty, kteří se nebojí výzev.


Letenka Venezuela Pico Bonpland


Letenka Venezuela Pico Bonpland: Objevte krásy venezuelského národního parku

Pokud máte rádi přírodu a adrenalinové sporty, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu venezuelského národního parku Pico Bonpland. Tento park se rozprostírá na území 270 tisíc hektarů a nachází se ve státě Mérida v Andách. Park je pojmenován po francouzském zeměpisném biologovi Aime Bonplandovi, který se zabýval výzkumem přírodních věd. Oblast je výjimečná svými horskými vrcholy, řekami a zvířecí říší.

Jestliže se rozhodnete letět do Venezuela, doporučujeme koupit letenku na letiště sv. Bartolomej. Odtud se dostanete přímo do města Mérida, které je bránou do národního parku. Z letiště jezdí místní autobusy nebo taxi.

V národním parku Pico Bonpland najdete mnoho překrásných turistických tras, které jsou vhodné pro všechny zdatnosti. Pokud jste zkušení turisté, můžete se vydat po trase, která vede přes nejvyšší štít v Andách - Pico Bolívar, který dosahuje výšky 4 978 metrů nad mořem. Cesta trvá přibližně dva dny a náročnost je hodnocena jako střední až těžká. Na vrcholu se budete cítit jako na vrcholu světa.

Pro méně zdatné turisty jsou k dispozici kratší trasy, po kterých se můžete projít a obdivovat úchvatné výhledy na přírodu. Mezi nejkrásnější patří trasa, která vede k vodopádům Chorrera de la India. Tuto cestu mohou absolvovat i rodiny s dětmi.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv trasu, nezapomeňte se vybavit dostatečným množstvím vody, odpovídajícím oblečením, botami a potravinami.

Pro milovníky adrenalinu je zde možnost absolvovat paragliding nebo rafting. Tyto aktivity jsou organizovány místními společnostmi a je třeba se na ně předem přihlásit.

Pro ubytování v okolí národního parku Pico Bonpland se doporučuje založit na kempování. Je zde několik kempů, kde si můžete postavit stan, rozdělat oheň a užít si noční oblohu plnou hvězd.

V národním parku se nachází i množství restaurací a obchodů, kde si můžete koupit potřebné zásoby. Pokud máte chuť na tradiční venezuelskou kuchyni, můžete si ochutnat arepas, cachapas nebo empanadas.

Národní park Pico Bonpland je skvělým místem pro všechny, kteří chtějí uniknout z každodennosti a relaxovat v náručí přírody. Navštivte toto úchvatné místo a nechte se okouzlit krásami venezuelské přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Venezuela Pico Bonpland


O: Jaký je nejvyšší vrchol v Venezueli?
A: Nejvyšší vrchol v Venezueli je Pico Bolívar.

O: Kde se nachází Pico Bonpland?
A: Pico Bonpland se nachází v národním parku Sierra Nevada de Mérida v západní Venezuele.

O: Jak vysoký je Pico Bonpland?
A: Pico Bonpland má výšku 4 883 metrů.

O: Je možné vystoupit na Pico Bonpland?
A: Ano, je možné vystoupit na Pico Bonpland, ale vyžaduje to schopnosti horského lezce a je nutné mít odpovídající vybavení.

O: Jaká je nejlepší doba pro výstup na Pico Bonpland?
A: Nejlepší doba pro výstup na Pico Bonpland je obvykle během suchého období od prosince do března.

O: Jaký je rozdíl mezi Pico Bonpland a Pico Bolívar?
A: Pico Bonpland a Pico Bolívar jsou dva nejvyšší vrcholy v oblasti Sierra Nevada de Mérida. Pico Bonpland se nachází blíže k východnímu konci pohoří a je nižší než Pico Bolívar. Pico Bonpland je také méně navštěvovaný a strmější než Pico Bolívar.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky