Co bylo kdysi zhola nemožné, to je dnes běžnou a skoro rutinní záležitostí. Dokonce ani nemusíte opustit svůj byt a nejen to. Vůbec třeba nemusíte vylézat z postele. Leda až budete objednané zboží přebírat. Stejně tak se to má s vodnicí, kterou již nemusíte pokoutně shánět a obávat se, že se kvůli tomu dostanete do styku se státní bezpečností. Tito zaměstnanci tohoto státu totiž považovali kouření vodnice skoro za zločin. Tvrdili, že jde o výdobytek západního imperialismu a propagace drog. To, že vodnice pochází naopak z východu nemohli pochopit. A to s těmi drogami, hm, ona byla tato dýmka před mnoha lety původně skutečně určena jen k tomu.
Ale časem někdo přišel na to, že když smíchá nějaký druh tabáku s medem, dá se kouřit také a nemá to žádné zhoubné účinky. Nu a možná tou dobou se začalo kouření šíši šířit do dalších zemí a z nich dále do světa. Tak se dostal tento předmět i k nám a nyní je volně v prodeji i s kvalitními druhy tabáku. Ty již nejsou sice smíchány s medem, ale s melasou, ovšem na požitku to naprosto nic neubírá.
Když si někdo takovou věc koupí, jistě by je zajímalo, jak správně připravit vodní dýmku. Není to vůbec nic složitého, navíc solidní prodejci přikládají návod, jak ji složit. Já jen mohu doporučit pečlivou kontrolu, zda není naprasklá či jinak poškozená skleněná část, zda nemají hadice dírky, tedy zda nejsou zteřelé, a to je tak zhruba vše. Vůbec neuškodí omytí teplou vodou. Jde jen o to, že nemůžete vědět kde všude byly části vodní dýmky skladovány. Pak už jen sestavíte dle návodu a umístíte tabákovou směs kam patří. Nešlukujte hned u prvního tahu, jen potáhněte a dým vyfoukněte. To udělejte ještě jednou či dvakrát. A pak už ji lze používat běžným způsobem. Volba tabáku je čistě na vás, ale začátečníkům se všeobecně doporučuje začít s tím slabším. Nelze než popřát zajímavé zážitky.