Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Zambie Jezero Kariba

Letenka Zambie Jezero Kariba


Letenka do Zambie a návštěva jezera Kariba je úžasným zážitkem pro každého, kdo touží po dobrodružství a přírodě. Jezero Kariba, které se nachází na hranici Zambie a Zimbabwe, je největším umělým jezerem na světě se rozlohou 5 200 km². Toto impozantní jezero bylo vytvořeno přehradou přes řeku Zambezi v roce 1958 a je důležitým zdrojem elektřiny a vody pro obě země.

Cesty do Zambiajsou často plné dobrodružství. Kdo se na cestu do tohoto afričského státu vydá, může se těšit na divokou přírodu, úžasnou floru a faunu, ale také na fascinující kulturu a tradice. Zambia je státem obklopeným kořeněným zelením, nekonečnými rovinami a rozlehlými pastvinami, díky čemuž je místem, kde se setkávají africká zvěř a její krásná krajina. Zambie leží na jižním okraji Velké africké příkopové propadliny a je domovem mnoha přírodních krás, včetně národních parků, kde se můžete setkat s slony, levharti, buvoli a dalšími zvířaty.

Jezero Kariba je nádhernou perličkou v tomto neustálém pohybu zvířat a přírody. Jeho modré vody jsou plné ryb a dravých zvířat, jako jsou krokodýli a hroši. Pro turisty jsou připraveny lodní výlety, které nabízejí nádherný pohled na vodu, přírodu a zvířata z blízka. Voda je také ideální pro celou řadu vodních sportů, jako je plachtění, vodní lyžování, rybaření a ježdění na jetových skútrech.

Západy slunce jsou na jezeře Kariba nezapomenutelným zážitkem a jsou dennodenně svědky toho, jak se slunce pomalu stmívá nad horizontem. Pokud hledáte místo pro relaxaci a odpočinek v přírodě, toto je pro vás vono. Pokud se rozhodnete navštívit Zambii, určitě si nechte ujít tento krásný kus africké krajiny.

Letenky pro cestování do Zambiajsou dostupné z několika větších letišť v Evropě a obvykle je lze najít za poměrně přijatelné ceny, pokud se těšíte na předem naplánovanou cestu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, Zambia a Jezero Kariba určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Zambie Jezero Kariba


Jezero Kariba v Zambii je krásné místo, které poskytuje nádherné výhledy, klid a relaxaci. Nabízí také rozmanitou paletu aktivit, jako jsou rybaření, vodní sporty a safari. Pokud tedy plánujete výlet do Zambie, určitě byste měli zvážit pobyt na břehu Jezera Kariba.

V Jezerní oblasti najdete mnoho druhů ubytování, od luxusních resortů až po kempy a chaty. Máte na výběr různé typy ubytování s různou cenovou kategorií.

Jedinečná zážitková místnost v ubytování The Royal Zambezi Lodge se nachází v údolí a poskytuje výhled na Jezero Kariba. Je to speciální zážitek, jaký se nevidí často. Pokud hledáte romantické a exkluzivní ubytování, naleznete zde pokoje skvěle vybaveny, klimatizací, bazénem, spa, bary a restauracemi.

Další možností jsou kempy, které jsou v Kariba oblasti běžným a populárním způsobem ubytování. Tyto kempy nabízejí základní vybavení jako například stany, postele, ohrádky a velmi pohodlné a klidné prostředí pro přírodní dobrodruhy. Pokud chcete být blízko přírody a zároveň ušetřit nějaké peníze, kempy poskytují ideální řešení.

Nakonec, pokud hledáte středně drahé ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z hotelů nebo chat. Tyto možnosti nabízejí krásné a prostorné pokoje, pohodlné zařízení a některé pokoje jsou vybaveny balkónem s výhledem na jezero.

Jezero Kariba je ideální místo pro milovníky přírody a cestování. Po příjezdu si můžete vybrat ubytování, které nejlépe odpovídá vašim potřebám a preferencím. Ať už je to luxusní resort, kemp, nebo chat, pobyt na břehu jezera bude určitě nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Zambie Jezero Kariba


Jezero Kariba se nachází na hranici mezi Zambií a Zimbabwe a je největším umělým jezerem v Africe. Toto jezero vzniklo v roce 1959, kdy byl postaven přehrada na řece Zambezi.

Jezero Kariba je velmi oblíbenou turistickou destinací v Zambii a nabízí mnoho různých aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Mezi nejpopulárnější patří rybaření, vodní sporty, safari, prohlídka historických památek a relaxace na pláži.

Jezero Kariba je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, krokodýlů, hrochů, levhartů, nosorožců a bezpočtu ptáků. Turisté mohou absolvovat nezapomenutelný safari nebo prozkoumat jezero na lodi a pozorovat zvířata v přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost navštívit místní vesnice a poznat místní kulturu. Místní lidé jsou velmi přívětiví a rádi sdílejí s turisty své tradice a zvyky.

Pokud jde o ubytování, je zde mnoho možností od luxusních hotelů až po kempování na břehu jezera. Každý si zde najde to svoje.

Zkrátka, jezero Kariba je ideálním místem pro dovolenou v Africe. Nabízí příležitost relaxovat a užívat si krásné scenérie, ale také prozkoumat místní kulturu a poznat nové lidi. Tak neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Zambie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Jezero Kariba


Q: Kde se nachází jezero Kariba?
A: Jezero Kariba se nachází na řece Zambezi v jižní Africe, mezi Zambií na severu a Zimbabwe na jihu.

Q: Jak velké je jezero Kariba?
A: Jezero Kariba je jedno z největších umělých jezer na světě a má rozlohu přibližně 5 500 km².

Q: Proč bylo jezero Kariba postaveno?
A: Jezero Kariba bylo postaveno v letech 1955 až 1959 s cílem zabezpečit elektrickou energii a podporovat zemědělství v okolních oblastech.

Q: Jaká je hloubka jezera Kariba?
A: Průměrná hloubka jezera Kariba je asi 29 metrů a nejhlubší místo dosahuje až do hloubky 97 metrů.

Q: Jaké druhy ryb můžete chytit v jezeře Kariba?
A: Jezero Kariba je domovem mnoha druhů ryb, včetně kaprovitých ryb, tilapií, pstruhů a jeseterů.

Q: Jaké aktivity se dají v jezeře Kariba provádět?
A: V jezeře Kariba se dají provozovat různé aktivity, jako je rybaření, lodní výlety, vodní sporty a pozorování zvířat.

Q: Která zvířata žijí v okolí jezera Kariba?
A: V okolí jezera Kariba se vyskytují sloni, buvoli, lvy, leopardi, hyeny, krokodýli, hroši a mnoho dalších druhů zvířat.

Q: Můžete plavat v jezeře Kariba?
A: Ano, je možné plavat v jezeře Kariba, ale měli byste být opatrní kvůli krokodýlům a hrochům, kteří se zde vyskytují.

Q: Jaké jsou nejlepší roční období k návštěvě jezera Kariba?
A: Nejlepší období k návštěvě jezera Kariba je od června do září, kdy je suché období a je nízká pravděpodobnost srážek. Ale i během dalších měsíců se zde dají provozovat aktivitiy.


Počasí Zambie Jezero Kariba


Zambia je africký stát, který se pyšní svým množstvím přírodních krás a turistických atrakcí. Mezi nejkrásnější z nich patří Jezero Kariba, které se rozkládá na jihozápadě země a tvoří hranici s Zimbabwe. Toto jezero patří mezi největší vodní plochy v Africe a je oblíbeným místem turistů, kteří sem přijíždějí kvůli koupání, rybaření a divočině.

Zambie má subtropické podnebí s dvěma sezónami - suchou (od května do října) a deštivou (od listopadu do dubna). Počasí je ovlivňováno tropickým monzunovým proudem, který způsobuje prudké deště v období od listopadu do dubna. Ty mohou mít velmi silný charakter a představují riziko pro turisty, kteří se sem vydávají právě v této době.

V období sucha jsou teploty velmi vysoké, mohou činit až 35 stupňů Celsia. To znamená, že jezero Kariba je ideálním místem pro ty, kteří chtějí využít svou dovolenou k odpočinku na pláži a koupání. Voda je však v tomto období velmi teplá a nesvědčí rybářům, kteří mohou mít problém chytit požadovaný druh ryb.

Za častých letních bouřek se mohou objevit problémy s elektřinou, a i když jezero slouží jako zdroj energie pro celou Zambii, dodávka energie může být nerovnoměrná. Turistům se proto doporučuje být připraveni na toto nebezpečí a mít připravenou záložní zásobu světla.

Celkově vzato, Jezero Kariba v Zambii může být velmi atraktivní pro turisty, kteří chtějí trávit čas na pláži a u vody. Nicméně, zvažovat by si měli sezónu, kdy sem cestují, aby se vyhnuli riziku silných dešťů a bouřek. Kromě toho by měli mít připravené potřebné vybavení na případné výpadky elektřiny a měli by si být vědomi rizik při koupání v teplé vodě. Při dodržování bezpečnostních opatření se však mohou turisté těšit na krásné a nezapomenutelné zážitky na březích Jezera Kariba.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky