Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bolívie Laguna Verde

Letenka Bolívie Laguna Verde


Laguna Verde je jedním z nejkrásnějších a nejvzácnějších přírodních divů v Bolívii. Leží v nadmořské výšce 4 350 metrů na bolivijsko-argentinské hranici v oblasti Potosi. Tato slaná laguna má zářivě zelenou barvu díky obsahu hořčíku, sodíku a boru v jejích vodách.

Proti smaragdu zbarvená Laguna Verde spolu s nadergenně modrou Lagunou Colorada („Červenou lagunou“) patří mezi základní turistické cíle jihozápadního And na jihu Bolívie. Ačkoliv cesta k laguně Laguna Verde může být pro některé turisty náročná, určitě stojí za to.

Na cestě k Laguně Verde lze vidět mnoho dalších krásných přírodních památek včetně drsné pouště Siloli, nejdůležitější solné pláně Jihoameriky Salar de Uyuni a imponujících vulkánů Licancabur and Láscar.

Pro návštěvu Laguna Verde mohou turisté si zakoupit letenky do letiště Juana Az Angostury International Airport, který se nachází v blízkosti města Santa Cruz de la Sierra. Pak se mohou vydát po zemi na jihozápad na vyhlídkovou trasu a obdivovat jeden z nejkrásnějších jezer na světě. Cesta trvá přibližně 10 hodin a vede po kamenité cestě přes horské masivy a pouštní pustiny.

Laguna Verde není jen krásným přírodním divem, ale také má historický a kulturní význam. Nachází se totiž v blízkosti starobylých indiánských ruin a prekolumbovských měst. Navštívíte-li tento krásný kout Jižní Ameriky, budete mít neopakovatelnou příležitost poznat nejen krásy přírody, ale i drobnou část bohaté historie a kultury této zajímavé země.


Ubytování Bolívie Laguna Verde


Pokud hledáte neobvyklé místo pro vaši další dovolenou, Bolívie je tou správnou volbou. Tato země v Jižní Americe nabízí spoustu skvělých míst k návštěvě, včetně nádherné Laguny Verde.

Laguna Verde se nachází v jihozápadní Bolívii a je jednou z nejkrásnějších lagun v zemi. Její smaragdově zelená barva v kombinaci s dramatičtějšími horskými vrcholy vytváří ohromující scenérii. Kromě toho můžete užít nádherné pohledy na okolní sopky a gejzíry.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít Laguna Verde, je zůstat v okolí. V oblasti jsou k dispozici některé z překrásných ubytování, která vám umožní zůstat v srdci této nádherné přírody.

Mnoho z těchto ubytování nabízí různé možnosti, včetně stanů, chat a dokonce i hotelu. Přestože jsou možná jednodušší než ostatní hotely v Bolívii, tyto ubytování nabízejí hlavní funkce, které potřebujete.

Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, budete si moci užít přírodní krásy Laguna Verde a okolí. Hodně ubytování nabízí i základní služby, jako jsou koupelny, sprchové kouty a restaurace. Je to skvělá kombinace komfortu a přírodní krásy.

Navíc jsou v okolí Laguna Verde různé aktivity, kterými si můžete plně užít vaši dovolenou. Můžete si například užít turistické trasy nebo jízdu na koni. Můžete také navštívit nedaleké gejzíry a sopky.

Když navštívíte Laguna Verde, určitě se podívejte na okolí. V okolí najdete mnoho dalších nádherných přírodních krás, včetně solných plání a pouští. Bolívie je prostě plná přírodní krásy.

Celkově vzato, Laguna Verde je jedním z nejkrásnějších míst v Bolívii a stojí za to navštívit. A když zůstanete v okolí, budete si moci užít tu nejlepší přírodní krásu, kterou země nabízí. Nedávejte si tuto zážitkovou dovolenou zdarma!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Verde


1. Jak se dostat k Laguně Verde?
- Laguna Verde se nachází v jihozápadní části Bolívie, blízko hranic s Chile. Nejlepší možností je využít služeb místních turistických společností.

2. Jaké jsou ceny za vstup do Laguna Verde?
- Cena vstupného se liší v závislosti na místních podmínkách a sezóně. Vstupné zahrnuje vjezd do chráněné oblasti, takže se může pohybovat mezi 20-30 USD na osobu.

3. Jaké jsou nejlepší roční období ke návštěvě Laguny Verde?
- Nejlepší roční období je od května do října, kdy je obvykle vyšší viditelnost a slunečné počasí. V dalších měsících může být počasí chladné a deštivé.

4. Jak připravit svůj výlet do Laguna Verde?
- Je důležité si zajistit dostatečný počet ubytovacích možností a využít služeb místních turistických společností. Dále je nezbytné obstarat si víza a místní měnu.

5. Jak je to s ubytováním v okolí Laguny Verde?
- V okolí Laguny Verde je dostatek možností ubytování v turistických stanech a kempech. Také je zde nabídka komfortnějších ubytování v okolních horských chatách.

6. Je vhodné jet na Laguna Verde s dětmi?
- Byl by to ideální výlet pro dospělé, neboť se jedná o poměrně obtížnou trekkingovou trasu. Pro děti by mohl být náročný, a proto bychom doporučili věk nad 12 let.

7. Jaké vybavení by mělo být na výletě k Laguně Verde?
- Na trekkingovou trasu je vhodné obléct si teplé oblečení a kvalitní trekkingové boty. Dále je třeba si vzít dostatek pitné vody, jídla a ochranných prostředků proti slunci.


Počasí Bolívie Laguna Verde


Bolívie je známá svými nádhernými krajinnými scenériemi a přírodními divy. Jedním z takových divů je i Laguna Verde, krásná zelená laguna nacházející se v jihu Bolívie. Tato laguna je oblíbeným cílem turistů a nadšenců do přírody z celého světa.

Laguna Verde se nachází v nadmořské výšce přes 4 300 metrů nad mořem, což ji dělá jedním z nejvyšších jezer na světě. Většina návštěvníků se sem vydává z nedalekého města Uyuni, které se nachází asi 100 km od laguny.

Její zelená barva je způsobena specifickými geologickými podmínkami v oblasti. Voda v laguně obsahuje velké množství minerálů, včetně mědi, železa, síry a vápníku. Tyto minerály se usazují na dně laguny a vytvářejí unikátní zelenou barvu.

Laguna Verde je také obklopena nádhernou krajinou. V okolí se nachází neuvěřitelné sopky, jako je například Licancabur a Juriques, které jsou vyšší než 5 000 metrů nad mořem. Tyto sopky jsou aktivní a odtud se na některých místech vynořuje pára.

Navštěvovat lagunu je nejlépe na jaře nebo v zimě, kdy jsou teploty příjemnější a denní světlo poskytuje neuvěřitelné pohledy na okolí. V létě mohou být teploty velmi vysoké, což může mít negativní dopad na zdraví turistů.

Laguna Verde je tak unikátním přírodním zázem, který stojí za to navštívit. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí objevit tajemnou krásu a místo, kde mohou zažít nádherné přírodní scenérie a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Bolívie Laguna Verde


Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství během vaší dovolené, měli byste se zastavit v Bolívii a navštívit krásnou lagunu Verde, která se nachází v Andách. Tato malebná laguna se pyšní nádhernými smaragdovými vodami a okolní příroda přináší pocit odlehlého a magického místa.

Laguna Verde se nachází v nadmořské výšce 4 300 metrů, což znamená, že zde můžete zažít opravdovou horskou atmosféru. Avšak, nezapomeňte si vzít dostatečné oblečení a ochranné prostředky pro zdraví, protože pobyty v této nadmořské výšce mohou být náročné.

Samotná laguna samozřejmě není jedinou zajímavostí, kterou si můžete užít v této oblasti. V blízkosti se nachází mnoho dalších přírodních krás, jako jsou termální prameny a sopky. Například v blízkosti se nachází sopka Licancabur, jejíž vrchol se tyčí do výše 5 930 metrů nad mořem, a je tak oblíbeným místem pro horolezce. Pokud vám nevyhovuje tak fyzicky náročná aktivita, můžete si užít termální prameny v oblasti s teplými vodami a relaxovat.

Další možností je prozkoumat město San Pedro de Atacama, které se nachází asi dvě hodiny jízdy od laguny. Toto město je plné zajímavostí, jako jsou jízda na koni, turistické stezky a návštěva místní tržnice.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, je třeba zmínit, že Bolívie je živelná a neposedná země, takže mnoho věcí závisí na vašem vlastním plánu a časovém harmonogramu. Pokud se však rozhodnete trávit svou dovolenou v Bolívii a zahrnujete Laguna Verde do svého plánu, budete mít určitě jedno nezapomenutelné dobrodružství.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky