Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)

Letenka Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jedním z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Leží v Jaderském moři a nabízí zájemcům o krásnou dovolenou pestrou paletu aktivit. Hvar se může pyšnit nejen krásnými plážemi a zálivy, ale také ojedinělou kulturou a historií.

Nejlepším způsobem, jak se na ostrov Hvar dostat, je letecky. Po celé Evropě jsou různé destinace, odkud si můžete zakoupit letenky na ostrov Hvar. Pokud cestujete z Prahy, můžete si vybrat z mnoha leteckých společností, které nabízejí lety do Chorvatska. Poté využijte let z dalšího města do Splitu, odkud se budete moci dostat na Hvar trajektem.

Hvar nabízí spoustu atrakcí a zajímavostí. Nabízí se vám možnost prohlídky chrámu sv. Štěpána, který pochází ze 14. století. Zajímavým místem je i Napoleonská pevnost z 19. století, která se nachází nad Hvarem. A pokud chcete užít si více soukromí, můžete navštívit i město Stari Grad, které se nachází nedaleko a kde najdete spoustu pláží a zálivů s čistým mořem.

Vodní sporty jsou samozřejmě na Hvaru velmi oblíbené. Můžete plavat, potápět se nebo se věnovat surfování. Pro milovníky cyklistiky jsou na ostrově připraveny různé cyklovýlety, které vás provedou neobyčejně krásnou krajinou.

V oblasti gastronomie na Hvaru rozhodně nezůstanete hladoví. Na ostrově najdete spoustu restaurací s místními specialitami jako je chorvatský kulen (uzená klobása) a plody moře. Můžete si také vychutnat kávu v uličkách Hvaru, který je plný malebných kaváren s jedinečným výhledem na moře.

Pokud hledáte mnoho aktivit, ostrov Hvar je určitě skvělou volbou i pro rodiny s dětmi. Na Hvaru najdete spoustu volnočasových aktivit pro malé návštěvníky, jako jsou muzea, akvária a robokatrany.

V závěru lze bez pochyby říct, že letenka na ostrov Hvar v Chorvatsku je skvělým způsobem, jak prožít krásnou a nezapomenutelnou dovolenou. Hvar nabízí mnoho zajímavých aktivit a krásných míst, která stojí za to vidět. Takže neváhejte a rezervujte si svou letenku co nejdříve a užijte si svou dovolenou na tomto nádherném chorvatském ostrově.


Dovolená Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí synonymem dokonalého odpočinku na slunci, koupání v průzračných vodách a objevování malebných koutů a historických památek. Není proto divu, že na ostrov Hvar, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku, dorazí každoročně tisíce turistů ze všech koutů světa.

Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři, v jižní části Dalmácie. Je to druhý největší chorvatský ostrov, který kromě své krásné přírody nabízí také bohatou historii a kulturní dědictví. Hvar je známý svými slunečnými plážemi, průzračnou vodou, neuvěřitelně čistým ovzduším a nepřeberné nabídkou vodních sportů. Ostrov Hvar je proslulý také svým zlatým nápojem, vinnou révou a olivovými háji, kde se produkuje kvalitní olivový olej.

Pokud se rozhodnete strávit na ostrově Hvar svou dovolenou, můžete se těšit na okouzlující vesničky v horských oblastech jako například Stari Grad nebo Vrboska. V těchto romantických městečkách najdete mnoho starobylých domečků, úzké uličky plné květů a malebné restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské rybí speciality.

Pokud jste ale milovníky nočního života, pak byste neměli vynechat město Hvar, které je považováno za nejživější město na ostrově. Zde najdete nejrůznější bary, kavárny, restaurace a noční kluby. Město Hvar je také bohaté na kulturní památky, například starobylý hrad Fortica či katedrálu sv. Štěpána, na níž dominuje majestátní zvonice.

Z turistického hlediska je ostrov Hvar velmi populární, a tak je mnoho pláží v létě přeplněných turisty. Nicméně, pokud se rozhodnete prozkoumat tajná a méně navštěvovaná místa na ostrově, určitě najdete úkryty, kde se budete moci plavat a relaxovat naprosto v klidu. Například pláž Malo Zarce, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a těšit se na klidnou atmosféru a tyrkysovou mořskou hladinu.

Ostrov Hvar je také významný kulturní ostrov a nabízí mnoho zajímavých akcí a slavností. Například každý rok se v Jelse pořádá Mezinárodní festival lidových zpěvů a tanců, na kterém se setkávají folkloristé z celého světa. Nebo slavnost vinobraní na Mala-Stinivě, která se koná každého druhého víkendu v září a nabízí vynikající vína a místní speciality.

Výhodou ostrova Hvar je také jeho strategická poloha, díky čemuž je možné si užít krásy sousedních ostrovů Vir a Brač, a případně navštívit také město Split.

Dovolená na ostrově Hvar je zkrátka ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří touží po noční zábavě a nepřeberné nabídce aktivit a památek. Doporučujeme navštívit ostrov v letních měsících července a srpna, kdy můžete užít teplého slunce a koupání.


Počasí Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Na ostrově Hvar, jednom z nejkrásnějších ostrovů chorvatského Jaderského moře, zastavila časť návštěvníků své kroky nejen kvůli jeho překrásné přírodě s olivovými háji nebo vinohrady, ale také kvůli jeho jedinečnému a přátelskému počasí.

Hvar se pyšní typickým středomořským klimatem, což znamená teplé a suché léto a mírnou zimu. V létě se teploty pohybují okolo 30°C, když padají na večer, stále si zachovávají příjemnou teplotu okolo 20°C, což znamená ideální podmínky na večerní procházky a toulky po městečkách. V zimě jsou teploty okolo 10°C, přičemž návštěvníci zde najdou uklidňující klid a krásné zimní scenérie.

Léto je samozřejmě nejatraktivnějším obdobím pro návštěvu ostrova Hvaru, když jsou pláže zaplněné turisty, kteří si užívají slunce a koupání v moři. Díky mírnému větru se zde budete cítit velmi pohodlně, což v kombinaci s jasem, který zřetelně odhalí každý detail oceánu a země, poskytuje skvělou podívanou.

Celoročně se můžete těšit na slunce, podmanivé západy slunce a velkolepou přírodu ostrova, která vás uchvátí. Navíc, díky tomu, že Hvar leží ve střední Dalmácii, zaručuje vynikající základnu pro plavby po Jaderském moři.

V létě je důležité si pamatovat na silné slunce, a proto je nutné se opalovat pouze za stínu, nosit pokrývky hlavy, používat dostatek opalovacího krému a samozřejmě také pití dostatek tekutin, aby se předešlo slunečnímu úpalu.

Ostrov Hvar nabízí ideální podmínky pro relaxaci, aktivní dovolenou i dovolené s rodinou. Dejte si pozor na silné slunce, ať si opravdu užijete vaši nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Hvar.


Ubytování Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Mezi jedny z nejkrásnějších míst v této zemi patří ostrov Hvar, který se nalézá na jihovýchodě Jadranu. Hvar je známý svým úchvatným přírodním prostředím, krásnými plážemi a kulturním dědictvím.

Ubytování na ostrově Hvar je velmi pestré. Turisté si tu mohou vybrat z mnoha hotelů, apartmánů, vil a ubytování v soukromí. Kromě toho zde najdeme také kempy, které jsou ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování na ostrově Hvar je městečko Hvar. Jeho malebné ulice a historické budovy jsou určitě stěžejním důvodem pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v centru dění. V Hvaru najdeme mnoho luxusních hotelů, ale také možností pro levnější ubytování, jako jsou například apartmány, penziony a hostely.

Dalším oblíbeným místem pro ubytování je Stari Grad. Toto malebné městečko se nachází v zátoce na západním konci ostrova a nabízí krásné pláže a klidné prostředí. Zde najdeme nabídku ubytování v místních hotelích, apartmánech, vilách a penzionech. Turisté mohou využít také kempy, které se nacházejí v okolí.

Pokud chcete využít možnosti ubytování v soukromí, můžete využít služeb místních agentur, které nabízejí pronájem apartmánů, pokojů a vil. Tyto možnosti jsou poměrně levné a nabízejí vám větší soukromí a nezávislost.

Posledním z nabízených možností je pobyt v kempu. Na ostrově Hvar najdeme několik kempů, které nabízejí levné a příjemné ubytování s přímým přístupem k moři. V mnoha kempech najdeme i zázemí pro potápění, vodní sporty a další aktivity.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ubytování na ostrově Hvar vám zajistí jedinečný dovolenkový zážitek. Toto krásné místo nabízí nejen krásné pláže a moře, ale i mnoho kulturních památek a bohatou historii. Vyberte si svůj typ ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Hvar!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Dotaz: Kam se můžu podívat na ostrově Hvar?
Odpověď: Na ostrově Hvar je mnoho míst k návštěvě, jako například město Hvar, Stari Grad, Jelsa, Sveta Nedilja a mnoho dalších. Všechny tyto obce nabízejí různé zajímavosti a atrakce.

Dotaz: Jak se dostat na ostrov Hvar?
Odpověď: Nejbližší letiště k ostrovu Hvar je v Splitu. Z něj se můžete dostat trajektem nebo katamaránem do přístavu v městě Hvar. Na ostrově je také několik přístavů, kde kotví trajekty a katamarány.

Dotaz: Kolik stojí trajekt na ostrov Hvar?
Odpověď: Ceny trajektů se mohou lišit podle sezóny a též podle konkrétní trasy. Obecně se však dá říci, že ceny startují od 30 eur.

Dotaz: Je ostrov Hvar vhodný pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Ostrov Hvar je vhodný pro rodiny s dětmi. Můžete se těšit na překrásné pláže s pozvolným vstupem do moře a na dostatek atrakcí, které budou vaše děti bavit. Taktéž je zde spousta ubytovacích kapacit vhodných pro rodiny.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar je v létě, kdy je počasí nejlepší. Také je zde mnoho kulturních akcí a festivalů, jako například Hvarské léto. Pokud vás ale nebaví vysoké turistické sezóny, můžete rázem zvolit období jara a podzimu.

Dotaz: Kolik dní bych měl zůstat na ostrově Hvar?
Odpověď: Doba pobytu na ostrově Hvar záleží na zájmu návštěvníka. Pokud byste se chtěli projít malými vesničkami a prozkoumat všechny zajímavosti, bylo by vhodné strávit 4 až 5 dní. Pokud ale požadujete pouze par dní na plážích, může být i kratší pobyt naprosto dostatečný.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?
Odpověď: Na ostrově Hvar je mnoho krásných pláží, které můžete navštívit. Patří sem pak například Dubovica, Mekićevica, Stipanska, Paklina a mnohé další. Všechny pláže nabízejí mnoho míst k odpočinku, ale také spoustu vodních sportů.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky