Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Zambie Národní park Kafue

Počasí Zambie Národní park Kafue


Zambia je africká země, která se pyšní velkým množstvím přírodních krás. Mezi jedny z nejvýznamnějších patří národní park Kafue, který je největším chráněným územím v zemi. Park se rozprostírá na ploše přes 22 tisíc kilometrů čtverečních a přináší návštěvníkům množství zážitků.

Jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují návštěvu Národního parku Kafue, je počasí. Kafue leží v tropickém podnebném pásmu a má relativně stabilní teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 26 stupňů Celsia, s malými odchylkami v závislosti na ročním období. Zimní měsíce, tedy květen až srpen, jsou nejchladnější s teplotami kolem 15-20 stupňů Celsia. V letních měsících, tedy listopad až únor, se teploty mohou vyšplhat až k 35 stupňům Celsia.

Deštivým obdobím v Kafue je období od listopadu do března, kdy padá velké množství srážek a řeky velmi nabývají na objemu. Během období sucha, tedy od dubna do října, jsou řeky naopak mnohem menší a pro návštěvníky je pak snazší je přejít nebo se přes ně přeplavit. Navíc se během období sucha zvýší koncentrace živočichů a progrese rostlinstva, takže to pro návštěvníky přináší mnohem více zážitků.

Počasí může být velmi významným faktorem, pokud plánujete návštěvu Národního parku Kafue. Nádherná krajina a pestré zvířecí druhy, kterých můžete během vaší návštěvy spatřit, však stojí za to. Stačí si jen vybrat období a počasí, které vám nejvíc vyhovuje a vyrazit do této krásné části světa.


Dovolená Zambie Národní park Kafue


Pokud hledáte neuvěřitelně krásné a nedotčené krajiny, může být Zambia vaším cílem pro dovolenou. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Zambii je Národní park Kafue, jedna z největších divočin v Africe.

Národní park Kafue se rozkládá na ploše více než 22 400 kilometrů čtverečních a zahrnuje širokou škálu biosféry, od vysokých travnatých savan, až po vlhké bažiny a pralesy. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, leopardi, gepardi, buvoli, krokodýli a mnoho dalších.

Jeden z nejlepších způsobů, jak park prozkoumat, je pěšky. Turisté mohou využít možnosti pro přihlášení na organizované turistické výpravy, nebo se mohou spojit s místními průvodci. Objevování parku pěšky vám umožní nikam se nehnat a vychutnat si přírodu v klidu. Navíc se také můžete těšit z unikátních zážitků jako sledování zvířat v divočině.

Jiným způsobem, jak si užít park, je cesta na lodích po řece Kafue. Tyto lodní výlety vás provedou četnými bažinami a mangrovy vodami, kde si můžete zahlédnout krokodýly, vodní buvoly, hrochy a velbloudy.

Pro mnoho turistů však samotný pobyt v parku není dostatečný. Těm nabízí park několik možností ubytování. Od luxusních hotelů s moderními vybaveními až po jednoduché kempy, kde si můžete postavit vlastní stan. Především však budete mít možnost ochutnat místní speciality a dát si opravdu originální zážitek.

V parku najdete také mnoho dalších aktivit, které vám vynikající dovolenou zpříjemní. Mezi tyto aktivity patří např. Setkání s místními kmene, návštěva místních trhů, nebo přímo v parku si zahrát hry jako je golf, tenis a další.

V parku se také nachází mnoho muzeí, galerií a dalších kulturních center, které vám poskytnou nahlížení do zambických dějin a tradic.

Konečně, pokud si nevíte rady, jakou dobu v roce na návštěvu zvolit, doporučujeme vám návštěvu v období července a srpna, kdy je počasí příjemné a stáda zvířat klesají do dolních oblastí parku k řekám, aby se napily.

Váš pobyt v parku Kafue bude nezapomenutelný a také to, že všichni návštěvníci jsou o tuto jedinečnou přírodní scenérii pečlivě opatrováni a bude zabezpečeno, abyste si park užili naplno.


Ubytování Zambie Národní park Kafue


Zambie Národní park Kafue - nezapomenutelné dobrodružství

Zambie Národní park Kafue se nachází v jihozápadní Africe a je největším zambickým národním parkem. Nachází se na břehu řeky Kafue, která je důležitou zásobárnou vody pro zvířata v parku. Park je rozlehlý na 22 400 čtverečních kilometrů, což je přibližně stejně jako velikost Izraele. V parku žije mnoho druhů zvířat a ptáků, díky čemuž je národní park Kafue oblíbeným turistickým cílem.

Ubytování

V parku jsou k dispozici různé typy ubytování. K dispozici jsou kempy, bungalovy a luxusní safari lodže. Všechny typy ubytování jsou vybaveny veškerým vybavením, aby si návštěvníci mohli užít nezapomenutelnou dovolenou.

Kempy se nacházejí v různých částech parku a je potřeba si dopředu zajistit rezervaci. V kempu získáte základní vybavení jako je sprcha, toalety a povrch pro stan. V blízkosti kempů se nachází vodní zdroje a záchody pro divoká zvířata.

Bungalovy nabízejí pohodlnější základnu pro vaši dovolenou. V bungalovu si můžete vychutnat klidnější pobyt bez rušivých elementů kempů. Bungalovy jsou vybaveny vlastní koupelnou, kuchyňským koutem, postelí a dalším vybavením.

Pokud hledáte luxusní ubytování, je tu řada Safari lodží, které nabízí ojedinělé zážitky. Tyto lodže jsou vytvořeny tak, aby návštěvníci mohli přímo obdivovat zvířata, aniž by museli vyrazit na safari. Safari lodže nabízejí vysoce kvalitní ubytování s nádherným výhledem na krajinu a zvířata, která se skrývají v národním parku.

Aktivity

Národní park Kafue nabízí návštěvníkům řadu aktivit, včetně safari, turistiku a rybaření. Během safari můžete pozorovat zvířata, jako jsou sloni, lvi, leopardi, žirafy, antilopy, hroši a mnoho dalších. Mnoho zvířat v parku se nachází v obrovských stádech, které jsou pozoruhodné pro svůj velký počet.

Turistika je další populární aktivitou pro návštěvníky národního parku Kafue. Park nabízí mnoho turistických stezek a výhledů, kde je možné pozorovat nádhernou krajinu a zvířata, která se v parku skrývají.

Rybaření je také oblíbenou aktivitou v parku. V řece Kafue se často chytají kapry a další druhy ryb. Rybolov je povolen pouze s povolením a je potřeba se předem domluvit s místními orgány.

Národní park Kafue je zážitkem, který nelze nikdy zapomenout. Během pobytu můžete prožívat mnoho dobrodružství, relaxovat v přírodě a cítit se jako součást přírody. Vyberte si typ ubytování, který vám nejlépe vyhovuje, a vydáte se na cestu objevování národního parku Kafue na vlastní kůži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Kafue


1. Jak se dostat do Národního parku Kafue?
Zambie - Je možné dojet do parku autem nebo taxi službou. Existují také pravidelné lety do Lusaky, následně dopravou na místě.

2. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Národního parku Kafue?
Zambie - Nejlepší období je od května do září. Během srpna je v parku nejčastěji k vidění velké množství divokých zvířat.

3. Jaké druhy zvířat lze vidět v parku?
Zambie - V parku se vyskytuje mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, lvů, nosorožců, hyen a mnoho dalších.

4. Je nutné zakoupit vstupenky na návštěvu parku předem?
Zambie - Vstupenky na návštěvu parku nelze zakoupit předem, ale je však nutné si zajistit místo v kempu, pokud se rozhodnete v parku přenocovat.

5. Je možné v parku provozovat safari?
Zambie - Ano, v parku se nabízí celá řada safari prohlídek a expedic.

6. Jaké jsou přibližné náklady na návštěvu parku?
Zambie - Náklady se mohou lišit v závislosti na délce a rozsahu návštěvy, ale v průměru se pohybují kolem 50 až 100 USD na osobu.

7. Je nutné zajistit si očkování před návštěvou parku?
Zambie - Je doporučeno zajistit si očkování proti mnoha chorobám, včetně malárie, a zvážit očkování proti žluté zimnici.

8. Je v parku možné nakoupit potraviny a další zásoby?
Zambie - V parku existují obchody s potravinami a dalšími zásobami, ale doporučuje se si přinést vše, co budete potřebovat, aby se minimalizovaly náklady.

9. Co bych měl vědět o počasí v parku?
Zambie - Počasí v parku je obvykle suché a teplé, s vysokými teplotami v průměru kolem 30°C. Během dešťové sezóny, která trvá od prosince do května, mohou být příležitostné silné bouřky.

10. Je v parku bezpečno?
Zambie - Park je veden státními orgány a měl by být bezpečný pro návštěvníky. Nicméně, stejně jako v jiných divokých oblastech, je třeba dodržovat opatření k zajištění bezpečnosti a dodržovat zásady prevence útoků zvířat.


Letenka Zambie Národní park Kafue


Zambie je země ležící na jihu Afriky, bohatá na překrásnou přírodu, divokou zvěř a národní parky. Jedním z těchto parků je Národní park Kafue, který je největším národním parkem v Zambii, rozprostírajícím se na ploše 22 400 km². Pokud se chystáte navštívit tento park, budete potřebovat letenku do Zambie.

Národní park Kafue je známý svou rozmanitou zvěří, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, jsou zde také antilopy, krokodýli, pythony a mnoho druhů ptáků. V parku se nacházejí také bílé i modré vodopády, které jsou velmi atraktivní pro turisty.

Vyrazit do tohoto parku si můžete naplánovat kamennou cestu do Ndege, která vede přes řeku Kafue a pokračuje vzdálenějšími oblastmi parku. Další možností je také výprava lodí po řece Kafue, kdy můžete pozorovat zvěř v přírodě u vody a navštívit města, která stojí u břehů řeky.

Kvůli obrovskému rozsahu parku a různým typům terénu je nutné si předem naplánovat svůj pobyt, ať už se jedná o stanování nebo ubytování v hotelu. Existují různé možnosti ubytování, jako jsou například táboření ve stanu, chatky nebo luxusní lodžie. Všechny tyto možnosti nabízejí úžasný pocit ze spánku pod noční oblohou, daleko od běžného ruchu měst.

Národní park Kafue je ideální volbou pro ty, kteří hledají nové a neuvěřitelné zážitky, jinou kulturu a turisticky přístupné oblasti v Africe. Podaří se vám zde vrátit se do přírody a zapomenout na svět kolem vás.

Pokud hledáte nejlevnější letenku do Zambie, můžete si prohlédnout různé nabídky na internetu. Zambie je atraktivní turistickou destinací a je možné najít levné letenky pro všechny typy cestovatelů.

Zvučí to dobrodružně a lákavě? Registrujte si svou telefonní či e-mailovou adresu na stránkách vašeho oblíbeného cestovního agenta a sledujte akce a slevy. Stačí si jen najít vhodný termín a budete moci nahlédnout do tohoto překrásného koutu světa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky