Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Švédsko Uppland

Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Uppland


Odpovědět na tuto otázku není jednoduché, jelikož nevíme, na jakou téma a oblast se ptáte. Mohli byste prosím specifikovat, o co se jedná?


Letenka Švédsko Uppland


Uppland je krásná oblast ve středu Švédska, která přitahuje turisty z celého světa. Pokud plánujete cestu do této oblasti, nebojte se hledat levné letenky Švédsko Uppland. Díky těmto letenkám můžete ušetřit spoustu peněz na cestování a můžete si užít krásy Švédska s lehkou kůží.

Proč navštívit Uppland?

Uppland je oblíbenou turistickou oblastí pro svou krásnou přírodu, bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit některé z krásných švédských měst, jako jsou Uppsala nebo Stockholm a objevovat jejich historii a kulturu. V Upplandu najdete také mnoho venkovských oblastí, jako jsou Vattholma nebo Knivsta, kde můžete v klidu odpočinout a užít si krásy švédské krajiny.

Krásné památky

Uppland je plný krásných památek a zajímavých míst. Můžete navštívit katedrálu v Uppsale, která je jednou z největších v zemi, nebo navštívit mnoho dalších krásných kostelů v této oblasti. Můžete také navštívit Rosersberg Palace, krásný zámek, který byl postaven v 16. století. Pokud máte zájem o historii, určitě byste neměli vynechat Vikinga Målareho, archeologickou lokalitu z doby vikinské.

Krásná příroda

Uppland je také známý pro svou krásnou přírodu a nádherné zelené oblasti, které obklopují města a vesnice. Můžete se projít po krásném nábřeží Stockholm a užít si pohled na vodu, nebo prozkoumat nekonečné lesy, které obklopují tuto oblast. Pokud máte rádi cyklistiku nebo jízdu na kole, Uppland je také ideální destinací pro vás. Můžete si pronajmout kolo a projet se po mnoha cyklistických stezkách zatímco si užijete krásy přírody.

Závěr

Pokud plánujete návštěvu Švédska a chcete si užít krásy této oblasti, neváhejte hledat levné letenky Švédsko Uppland. Uppland je krásnou oblastí, plnou překrásných památek a krásné přírody, takže určitě nebudete litovat návštěvy. Samozřejmě, pokud cestujete z jiných zemí, můžete využít národní letiště v Uppsale, nebo můžete přiletět na letiště Arlanda v blízkosti Stockholmu a odtud si můžete pronajmout auto nebo jet autobusem. Takže neváhejte a vydejte se do krásného Upplandu, který Vás okouzlí a nabídne nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Švédsko Uppland


Švédsko je země, která má co nabídnout turistům z celého světa. Pokud tedy hledáte místo, kde byste si mohli užít dovolenou ve švédském stylu, neměli byste čekat ani vteřinu a vyrazit do provincie Uppland. Tato oblast, nacházející se v jižní části Švédska, patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším oblastem této země.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete si být jisti, že se vám nabízí opravdu široké spektrum možností. Uppland totiž patří k nejvíce turisticky vyhledávaným oblastem a proto je zde velké množství hotelů, penzionů a dalších typů ubytování.

V případě, že se rozhodnete pro ubytování v hotelu, můžete si být jisti, že vám bude k dispozici široká škála služeb a pohodlného vybavení. Ve většině hotelů můžete očekávat pohodlné a vkusně zařízené pokoje, vlastní koupelnu, klimatizaci a další základní vybavení. V mnoha případech je pak k dispozici také restaurace, bar nebo lázně.

Pokud byste však raději zůstali v blízkosti přírody, můžete se rozhodnout pro ubytování v penzionu nebo chatě. Tyto typy ubytování jsou obvykle výhodnější cenově a nabízejí vám možnost si užít klid a pohodu okolní krajiny. Pokud se rozhodnete pro ubytování v chatě, můžete si očekávat krásné výhledy na okolní lesy a jezera, stejně jako možnost si užít různé outdoorové aktivity.

V případě, že chcete strávit svou dovolenou v opravdu luxusním prostředí, můžete zvolit některý z lázeňských hotelů, které nabízejí wellness procedury a luxusní vybavení. Tyto hotely jsou obvykle v klidném prostředí přímo u přírody a nabízejí tak ideální kombinaci relaxace a aktivního pobytu v přírodě.

Celkově lze říct, že Uppland nabízí mnoho možností pro ubytování, ať už hledáte cokoliv od luxusních hotelů až po romantické chaty v přírodě. Pokud se však chystáte na dovolenou v této oblasti, je dobré si ubytování rezervovat v dostatečném předstihu, jelikož se jedná o velmi vyhledávanou turistickou oblast. Pokud však budete mít štěstí, můžete si užít naprosto nezapomenutelnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších částí Švédska.


Počasí Švédsko Uppland


Uppland je jednou z provincií Švédska, která se nachází ve střední části země. Charakteristické pro klima této oblasti jsou výrazné sezónní změny. Zimy jsou obvykle dlouhé a studené, zatímco léta jsou krátká, ale poměrně teplá.

Začněme zimou. Na začátku prosince začíná sněžit a sněžení všude přetrvává až do konce března. Průměrné teploty v zimě se pohybují okolo -5 °C. Nejnižší teploty jsou často zaznamenány v lednu a mohou klesnout až k -20 °C nebo dokonce níže. V této době je den velmi krátký a slunce vychází kolem osmé hodiny ráno a zapadá kolem třetí hodiny odpoledne.

Jaro začíná v dubnu a trvá až do května. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje mezi 5 a 10 stupni Celsia. Je to období, kdy se sníh topí a tou množství vody dokáže způsobit problémy s povodněmi.

Léto je krátké, ale hezké. Trvá obvykle od června do srpna a průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C. Den je velmi dlouhý a slunce vychází kolem čtvrté hodiny ráno a zapadá kolem desáté hodiny večer. V létě Švédsko bývá velmi hezké a slunečné, ale samozřejmě počasí nikdy nevíme přesně dopředu.

Podzim přichází v září a trvá do konce listopadu. Teploty se postupně snižují a většinou se pohybují okolo 10 °C. Období je charakterizováno deštěm a větrem.

Celkově tedy můžeme říci, že počasí v Upplandu je docela chladné a vlhké během celého roku. Pokud plánujete poznávací cestu tímto regionem, doporučujeme si přibalit do kufru i teplejší oblečení. Nicméně Švédsko nabízí mnoho zajímavostí a krás, takže vás počasí určitě nemusí odradit od návštěvy této oblasti.


Dovolená Švédsko Uppland


Pokud hledáte místo na své další dovolené, kde byste si mohli odpočinout a zároveň poznat něco nového, jedním z možných cílů může být švédská provincie Uppland. Tato oblast se nachází v jihozápadní části Švédska a nabízí návštěvníkům nejen přírodní krásy, ale také historické památky a kulturní zajímavosti.

Jednou z nejvýraznějších přírodních oblastí v Upplandu je Roslagsleden, turistická stezka dlouhá přes 190 km, která vás provede rozmanitou krajinou. Stezka je vhodná jak pro pěší výlety, tak i pro cyklistiku, a nabízí výhledy na lesy, jezera a pobřeží. Mezi nejkrásnější místa na Roslagsleden patří například Nynäs naturreservat, chráněné území s bohatstvím lesní fauny a flóry, nebo Nattaro naturreservat, které se pyšní řadou malých ostrůvků a pitoreskními plážemi.

Kulturní zájem budou jistě mít i ti, kteří se vydají na dovolenou do Upplandu. Provincie je totiž bohatá na historické památky, z nichž nejznámější jsou patrně královský hrad v Uppsale a chrám v Sigtuně, založený již ve 12. století. Pro ty, kteří jsou více nakloněni modernímu umění a architektuře, doporučujeme navštívit například muzeum Uppsala Art Museum nebo výstaviště v Östhammaru.

Nezapomeňme však také na možnost odpočinku. Uppland nabízí řadu turistických zařízení jako jsou chaty a apartmány v chráněných oblastech, nebo třeba kempy a bungalovy. Nejenom, že se tak můžete těšit z přírody, ale zároveň si můžete vychutnat švédskou kuchyni, která patří mezi nejlepší na světě. Mezi její speciality patří například pohlazené uzeniny, masové kuličky zvané köttbullar, nebo známé švédské krevety.

Výlet do Upplandu může být skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci přírody a historie s možností odpočinku a ochutnávání místních specialit. Rozmanitá krajina, kulturní památky a nabídka turistických zařízení vám zaručí příjemnou dovolenou plnou zážitků.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky