Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Filipíny Batanes Islands

Dovolená Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte nevšední a krásné místo k návštěvě na své dovolené, měli byste určitě zvážit návštěvu Batanes Islands na Filipínách. Tyto nedostupné a těžko přístupné ostrovy leží na severu Filipín a nabízejí nádherné přírodní scenérie a kulturu, která je odlišná od zbytku Filipín.

Batanes je složen ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou obydlené. Ostrovy jsou úrodné a plné vegetace, ale také mají v sobě část z doby kamenné. Místní obyvatelé žijí spíše tradičním způsobem života. Proto je toto místo velmi zajímavé pro turisty, kteří chtějí poznat odlišnou kulturu a život v netradičních podmínkách.

Batanes nabízí nádherná místa ke koukání, jako jsou např. útesy a zátoky. Můžete si také vychutnat krásné pláže, kulturní památky a antické vesnice na stejnojmenných ostrovech. Tyto ostrovy přinášejí nezapomenutelné zážitky, dobrou atmosféru a klid. Toto místo je naprosto ideální, pokud si chcete užít odpočinku od ruchu velkoměst.

Zde najdete spoustu k belí, jako např. starobylý kostel, tržiště a malé muzeum. Kromě toho, můžete sledovat a učit se o životním stylu místních obyvatel. Místní kultura je velmi unikátní, protože se liší od jiných částí Filipín.

Zatímco budete na této malebné destinaci, můžete si také vyzkoušet místní jídlo. Kuchyně zde má svou zvláštnost, protože je silně ovlivněna klimatickými podmínkami Batanes. Jídla zde jsou připravována ze zvláštních druhů ryb a zeleniny, které rostou jen v této oblasti. Místní potraviny jsou také velmi zdravé, což je další důvod, proč byste si měli dát pozor na to, co jíte.

Kromě toho, Batanes nabízí nádherné pláže a jedinečné mořské výhledy. Můžete si pronajmout loď a plavit se kolem ostrovů, což je zážitek, který si budete pamatovat život. Můžete se těšit na vzrušující aktivitu, jako je potápění a surfování, kdy si užijete skvělou adrenalinovou zábavu.

Vzhledem k tomu, že se Batanes Islands nacházejí v této odlehlé části Filipín, cesta sem může být poněkud těžší. Musíte se připravit na delší let nebo dlouhé cesty lodí. Pokud však máte rádi dobrodružství a chcete se těšit z dovolené mimo západní konvenční turistiku, Batanes Islands bude pro vás tou ideální volbou.

Vzhledem k unikátnosti Batanes Islands a velmi příjemnému prostředí, které tato destinace poskytuje, není pochyb o tom, že by měla být na vašem itineráři, pokud navštívíte Filipíny. Toto místo vám poskytne vzpomínky, které si budete pamatovat celý život!


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


Otázky:

1. Jaký je počasí na Batanes Islands?

2. Co je nejlepší období pro návštěvu Batanes Islands?

3. Jak se dostanu na Batanes Islands?

4. Kde se dá ubytovat na Batanes Islands?

5. Které památky a aktivity jsou nejlepší na Batanes Islands?

6. Jaké jsou místní speciality jídla na Batanes Islands?

Odpovědi:

1. Počasí na Batanes Islands je vlhké a tropické se střídáním suchého a mokrého období. Průměrná teplota je kolem 27 stupňů Celsia.

2. Nejlepší období pro návštěvu Batanes Islands je od listopadu do května, kdy je suché a slunečné počasí.

3. Nejlepší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letadlem z Manily nebo Laoag City na Ilocos Norte.

4. Na Batanes Islands se dá ubytovat v hotelu, penzionu nebo ubytování u místních rodin (homestay).

5. Nejlepší památky a aktivity na Batanes Islands jsou návštěva starobylých kamenných domů, procházky po plážích, horské túry, potápění a pozorování velryb.

6. Místní speciality jídla na Batanes Islands jsou uvedené následně: vakulinaw (místní rybí polévka), coconut crab (kokosový krab), lobsters (humři) a uvud balls (masové koule).


Počasí Filipíny Batanes Islands


Filipíny Batanes Islands jsou skupinou ostrovů nacházejících se na severu Filipín. Tyto ostrovy jsou známy pro své krásné krajiny, kulturní dědictví a tradiční způsoby života svých obyvatel. Kromě toho, Filipíny Batanes Islands jsou také známy pro své unikátní klima.

Počasí v Batanes Islands je velmi proměnlivé, a to kvůli vlivu severních pasátů. Tento vliv způsobuje, že oblast je obecně chladnější a vlhčí než většina ostatních oblastí na Filipínách. Během období dešťů, které trvá přibližně od srpna do prosince, prší téměř každý den. Během zbytku roku, od ledna do května, je klima obvykle suché a slunné.

Jednou z nejvýraznějších vlastností počasí Batanes Islands je intenzivní vítr. Severní pasáty jsou zodpovědné za tuto sílu větru, což způsobuje, že tato oblast je často považována za nejvíce větrnou na Filipínách. V některých obdobích, jako je období bouří, vítr může dosahovat extrémně vysokých rychlostí, což může způsobit problémy při plavbě a výletů na ostrově.

I přesto, že počasí Batanes Islands může být často proměnlivé, tato oblast nabízí svým návštěvníkům úžasné výhledy na oceán, útesy a zelené kopce. Pokud se chcete podívat na tuto krásnou oblast, nejlepší doba k návštěvě je v období sucha, od ledna do května. V této době můžete očekávat slunné a jasné dny s méně deštěm a větrem.

Celkově lze říci, že počasí Filipíny Batanes Islands může být velmi dramatické a proměnlivé. Nicméně, s několika informacemi o klimatu a vhodné době k návštěvě, můžete plánovat svou cestu a užít si krásy této unikátní oblasti Filipín.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Filipíny jsou krásnou zemí s neuvěřitelnými přírodními krásami a kulturou bohatou na tradice. Mezi turisty se stávají stále populárnějšími Batanes Islands, což jsou odlehlé malé ostrovy na severu Filipín. Tyto ostrovy se vyznačují krásnou přírodou, čistými plážemi a záhadnými kamennými strukturami.

Letenky na Batanes Islands jsou poměrně drahé, protože se jedná o malé a odlehlé ostrovy. Pokud však máte nějakou finanční flexibilitu a toužíte po unikátních zážitcích, pak stojí za to si do této oblasti zavítat.

Dobrou zprávou pro všechny, kteří uvažují o cestě na Batanes Islands, je to, že se zde turismus teprve rozvíjí. To znamená, že jak ochrana přírody, tak i infrastruktura ještě není zcela připravena na příliv turistů. Nicméně, právě tato skutečnost zajišťuje, že Batanes ještě zůstávají autentické a nezničené masovou turistikou.

Pokud se rozhodnete pro cestu na Batanes Islands, musíte počítat s tím, že se budete potýkat s omezenými možnostmi dopravy. Většina ostrovů jsou přístupné pouze vrtulníkem nebo sedanem, což z nich dělá velmi atraktivní a zároveň náročnou destinaci. Nicméně, když dorazíte na ostrovy, uvidíte, že to stojí za to.

Batanes Islands jsou přírodním rájem, který nabízí návštěvníkům malebná města, jezera, vyhaslé sopky, pláže a mnoho dalšího. Místní kultura a tradice také nenechají nikoho na pochybách, že se nachází v neobyčejném místě. Pokud rádi cestujete mimo masy a toužíte po nových zážitcích, pak určitě stojí za to uvažovat o cestě na Batanes Islands.


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte kousek nebe na zemi, měli byste navštívit ostrovy Batanes na Filipínách. Tento malebný souostroví leží na severu Filipín, v samotném srdci Tichomoří a zahrnuje deset velkých a mnoho menších ostrovů.

Jedním z nejkrásnějších ostrovů je Batan, který nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na moře a scenérie, jejichž krása je těžko popsatelná. Souostroví Batanes je také domovem unikátní kultury Ivatans, což je komunita, která se vyznačuje svým unikátním způsobem života, architektury a řemesel.

Pokud tedy plánujete navštívit Batanes a potřebujete ubytování, máte na výběr z různých možností. Z čehož se dá říci, že se veřejně poskytované možnosti trochu liší od těch, které najdete v resortech.

Mnoho turistů se rozhoduje pro ubytování v tradičních Ivatanských domech, které se nazývají "Vernacular Houses". Tyto domy jsou charakteristické svojí krásnou architekturou, která se zcela přizpůsobila místnímu klimatu. Odtud vyplynuly také některé neobvyklé prvky, jako jsou kulaté rohy, které chrání dům před silnými větry. Tyto domy se často prodávají jako ubytování pro turisty a jejich cena za noc se obvykle pohybuje mezi 1500 až 3000 PHP.

Existují samozřejmě také tradiční Hotely, ale doba pobytu v nich bývá značně omezená a nejsou schopné nabídnout takovou atmosféru jako tradiční Ivatanské domy. Pokud však preferujete standardnější hotelové pokoje, máte na výběr několik možností, které nabízejí přátelskou atmosféru, krásné výhledy a jídelní možnosti. Cena se v tomto případě pohybuje mezi 1500 až 8000 PHP za noc.

Další zajímavou možností je pronajmout si domy v Batanes. Tyto domy již většinou splňují normy, jaké byste očekávali od hotelů. Jsou dobře vybaveny a mají v sevření různé služby a jídelní možnosti, v závislosti na ceně. Pronájem těchto domů je poměrně levná možnost, jelikož cena se pohybuje mezi 2000 až 5000 PHP za noc.

Hlavní roztomilé městečko Basco nabízí také spousty dalších možností ubytování. Zde naleznete komfortní hotely, apartmány, které nabízejí slunná terasa a venkovní bazene s křišťálovou vodou. Pokud hledáte luksus, měli byste se rozhodně ubytovat v těchto typech ubytování, kterých je tu dostatek.

Celkově jsou Batanes ostrovy nádherným místem, které vám nabídne úžasnou atmosféru pro vaši dovolenou. Přestože se jedná o malé souostroví, má zde spousta historie a kultury. Bez ohledu na to, jaká možnost ubytování se vám bude líbit a jak dlouho zde zůstanete, souostroví Batanes vás okouzlí svou krásou, klidem a pohodou, kterou byste na jiných místech hledali marně.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky