Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Wechiau Hippo Sanctuary

Letenka Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana je krásnou zemí na západním pobřeží Afriky, která nabízí mnoho zajímavostí a turistických atrakcí. Jedním z největších turistických lákadel v této oblasti je Wechiau Hippo Sanctuary, největší chráněné území národních plemen v Ghaně. Letenka do této části země je jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat k této přírodní kráse.

Wechiau Hippo Sanctuary se nachází na území Somba, asi 20 km od města Wechiau. Chráněné území se rozkládá na ploše 40 km² a je domovem pro více než 800 nížinných hipopotamů a mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou krokodýli, malíři hyeny nebo sloni.

Hypopotamové jsou nejen zajímaví sami o sobě, ale díky chráněnému území a péči, kterou zde věnují ochránci přírody, se stali plachými a méně agresivními než v jiných částech Afriky. To znamená, že tuto část země mohou navštívit nejen odborníci a vědci, ale i turisté, kteří chtějí vidět tyto ohromující živočichy a sama při tom zažít nezapomenutelná dobrodružství.

Být v Wechiau Hippo Sanctuary znamená procházet se po husté džungli, vysledovat nížinné hipopotamy a pozorovat různé druhy ptáků a další fauna a flóra v této oblasti. Můžete si vybrat několik způsobů, jak tuto oblast objevovat: na párty s průvodcem, s těžkým safari vozem, nebo na kole, pokud jste dobrodružnější typ turisty.

Letenka do Wechiau Hippo Sanctuary může být snadno rezervována v některém z okolních měst Ghaně, jako jsou Tamale nebo Wa. Pokud hledáte víkendový pobyt nebo kratší dovolenou v této oblasti, tento národní park nabízí několik ubytovacích možností, jako jsou kempe, stany a lodě. Přijďte si prohlédnout mnoho krás, které tato oblast přináší, a přívítat nížinné hipopotamy v jejich přírodním habitatu.

Pokud hledáte dobrodružství a krásné zážitky v přírodě, Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je vaše ideální destinace, kde můžete nechat své tělo a mysl unášet se v palmami lemovaných krajinách, poslouchat zvuky džungle a obdivovat ohromující lesní živočichy. Stojí to za to.


Počasí Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je národní park nacházející se v západní Africe v Ghaně. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a je jedním z nejvýznamnějších stanovišť hrochů v západní Africe.

Klimatické podmínky v oblasti Ghana Wechiau Hippo Sanctuary jsou typické pro celou západní Afriku. Národní park se nachází v oblasti vlhkých rovin a deštných pralesů, což znamená, že zde vládne tropické klima. Místní klima je charakterizováno vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok.

Průměrná teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 28 stupni Celsia. V nejteplejších měsících, jako je únor, může teplota stoupat i nad 30 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíce jsou květen ačerven, kdy může být teplota i pod 25 stupni Celsia.

Dešťové srážky jsou v této oblasti poměrně pravidelné a intenzivní. Největší množství srážek spadne v období mezi dubnem a zářím, kdy jsou deště velmi časté v důsledku tropických cyklón.

V oblasti Ghana Wechiau Hippo Sanctuary se nachází mnoho řek a vlhkých oblastí. Toto klimatické prostředí je útočištěm pro řadu druhů zvířat, kteří nemohou přežít v suchých oblastech, jako jsou například hrošíci. Vzhledem k tomu, že jsou hrošíci závislí na vodě, jsou hlavní atrakcí tohoto národního parku.

Celkově lze říci, že Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je oblastí s tropickým klimatem, které je typické pro západní Afriku. Vysoké teploty, vysoká vlhkost a pravidelné deště společně vytvářejí ideální podmínky pro mnoho druhů zvířat, kteří zde našli svůj domov. Pokud plánujete návštěvu tohoto národního parku, je doporučeno přizpůsobit se místnímu klimatu a vzít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Dovolená Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana je země posetá neuvěřitelnými místy a není divu, že se stává stále populárnější mezi cestovateli. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli na své cestě navštívit, je Ghana Wechiau Hippo Sanctuary.

Ghana Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v Západní Africe a je domovem jedné z největších populací nilských koní v zemi. Toto unikátní přírodní útočiště se rozprostírá na více než 40 kilometrech a zahrnuje řeku Black Volta a okolní křoviny.

Zařízení pro ochranu nilských koní bylo založeno v roce 1996 a bylo založeno s cílem chránit populace nilských koní v této oblasti. Nilský kůň, také nazývaný hroch nilský, je druh kopytníka, který obývá vodu a mokřady a žije v řekách a jezerech v Africe. Ti, kteří navštíví toto svatyni, budou moci pozorovat teplomilné druhy zvířat, jako jsou krokodýli, hroši nebo pštrosi.

Svědkové neuvěřitelné fauny a flóry, kteří si touží odpočinout od hluku a dusna velkoměst, mohou zažít dobrodružství s průvodcem, který bude spolehlivým průvodcem a zároveň ochráncem přírody. Na stezkách se budete setkávat s živoucími plazy, dravými ptáky a jinými živočichy.

Vzhledem k tomu, že útočiště je chráněno, turisté musí mít hotovou rezervaci pro prohlídku. Rezervace lze provést na internetu nebo prostřednictvím místních cestovních kanceláří. Pro turisty, kteří cestují svým vozem, existuje parkoviště na několika místech začátku stezky. Osvědčenými ubytovacími možnostmi jsou tady možné bungalovy pod estetickým střechách nebo netradiční stanovou vesnici s možností tradičního pobytu u domorodců.

Toto místo je skutečným klenotem Ghana a každý, kdo touží po přírodě a života, by si měl udělat čas a navštívit Wechiau Hippo Sanctuary. Splňte si sen a zažijte exotickou dovolenou, která se zapsala mezi ty nejzajímavější.


Ubytování Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana se může pochlubit mnoha krásami a zajímavostmi, a jedním z nich je i Wechiau Hippo Sanctuary - přírodní rezervace, která je domovem řady divokých zvířat, zejména pak hrochů. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, nejspíše vás napadá, kde se v ní ubytovat. V tomto článku vám představíme, jaké jsou možnosti ubytování v Wechiau Hippo Sanctuary.

Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v severozápadní části Ghana, přibližně 30 km jihovýchodně od města Wa. Chráněné území je rozkládá na ploše 4 800 ha a bylo založeno v roce 1999 za účelem ochrany největší populace divokých hrochů v zemi. Kromě nich tu žijí i další zvířata, mezi nimiž nechybí antilopy, krokodýli, paviáni nebo šakalové.

Pokud se tedy chystáte navštívit Wechiau Hippo Sanctuary, budete si muset zajistit ubytování. Naštěstí jsou pro návštěvníky připraveny dvě možnosti ubytování, které se liší hlavně svou cenovou kategorií.

První možností je kempování uvnitř rezervace. Pokud máte vlastní stan a další potřebné vybavení, můžete si najít místo pro kempování v samotném srdci přírodní rezervace. Tato varianta je poměrně levná a je vhodná zejména pro ty, kteří chtějí být uprostřed divoké přírody a poslouchat zvuky nočních zvířat. Nicméně nutno podotknout, že bez zkušeností a řádného zabezpečení může mít kempování svá rizika, zejména při setkání se zvířaty.

Druhou možností je ubytování v lodgích mimo přírodní rezervaci. Lodže jsou často vedené místními rodinami a nabízejí různé druhy ubytování - od jednodušších bungalovů až po luxusní apartmány se všemi možnými pohodlími. Cena závisí na typu ubytování a vybavenosti. Lodže se nacházejí přibližně 15 až 20 km od rezervace a nabízejí návštěvníkům různé aktivity, jako jsou například výlety na kole, rybolov a samozřejmě výlety do Wechiau Hippo Sanctuary.

Je třeba si uvědomit, že i když se jedná o turisticky navštěvovanou oblast, pořád jde o relativně odlehlou část Ghaně. To znamená, že zásobování ubytovacích zařízení může být omezené a ceny nižšího standardu neodpovídají evropským standardům.

I přesto je ubytování v Wechiau Hippo Sanctuary skvělou volbou pro ty, kdo chtějí zažít neopakovatelnou atmosféru africké divočiny. Ať už se rozhodnete pro kempování nebo ubytování v lodgích, zážitek z pobytu v této oblasti si jistě užijete naplno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Q: Kde se nachází Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v západním Ghana, asi 6 hodin jízdy autem od hlavního města Accra.

Q: Jak se dostat do Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Nejbližší letiště je v Tamale, odkud se lze dostat na místní dopravu, jako jsou trojkolky (mototaxis) nebo taxíky, do Wa, což je nejbližší město k Wechiau Hippo Sanctuary. Odtud je možné objet malým vozem nebo mototaxi.

Q: Jaká je cena vstupenek na Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Vstupné na Wechiau Hippo Sanctuary je 20 Ghana cedi na osobu a 50 Ghana cedi za auto.

Q: Jaké je nejlepší období na návštěvu Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Nejlepší čas na návštěvu Sanctuary je od prosince do května, kdy je množství vody v řece dostatečné pro hipopotamy a současně je období sucha, kdy jsou hipopotamy většinou na břehu řeky a tedy lépe viditelní.

Q: Jak dlouho trvá prohlídka Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Prohlídka Wechiau Hippo Sanctuary trvá přibližně 2-3 hodiny.

Q: Může se v Ghana Wechiau Hippo Sanctuary kempovat?
A: Ano, ale nutno si zajistit vlastní vybavení a dopravu na místo.

Q: Jaká je šance na pozorování hipopotamů během prohlídky Sanctuary?
A: Šance na pozorování hipopotamů je vyšší během suchého období, kdy hledají útočiště v řece. Nicméně, jelikož se jedná o volně žijící zvířata, není pozorování zaručeno.

Q: Může se v Ghana Wechiau Hippo Sanctuary plavat?
A: Plavání je zakázáno kvůli bezpečnosti, hipopotamy jsou velmi agresivní a nebezpeční.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky