Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mosambik Bilibiza Reserve

Letenka Mosambik Bilibiza Reserve


Mosambik je země bohatá na přírodní krásy a turistické atrakce, které turisty lákají z celého světa. Jednou z největších a nejznámějších atrakcí v Mosambiku je Bilibiza Reserve, což je národní park, který se rozkládá na ploše více než 220 000 hektarů.

Pokud se rozhodnete navštívit Bilibiza Reserve, pak je nejlepší nechat si nasadit brýle a podívat se na obrovské mangroveové porosty, zátoky plné ryb, korálové útesy a samozřejmě celou řadu divoké zvěře, kterou tato rezervace nabízí. V Bilibiza můžete vidět například lvy, slony, buvolí a mnoho dalších zvířat.

Avšak, jak se k tomuto nádhernému místu dostat? První krok je zakoupit si letenku do Mosambiku. Na trhu je mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Mosambiku. Mezi ty nejpopulárnější patří South African Airways, Ethiopian Airlines, Qatar Airways a Emirates. Ceny letenek se liší v závislosti na období, ale můžete se těšit na ceny od 25 000 Kč.

Jakmile přistanete v Mosambiku, je potřeba najít dopravu do Bilibiza. Nejlepší je nechat si půjčit automobil, který vám umožní dostat se přímo do národního parku. Pokud nemáte předem dojednanou půjčovnu aut, nevadí, většina letišť v Mosambiku nabízí možnost půjčení auta přímo na letišti.

Během cestování do Bilibiza se ujistěte, že máte dostatek vody a potravin. V rezervaci není vůbec žádná občerstvovací místa a voda je nutností. Pokud se rozhodnete pronajmout si auto, ujistěte se, že je vybaveno náhradním kolem, protože cesty jsou často rozbité a mohou způsobit defekty.

Bilibiza je úžasným místem pro milovníky přírody a turisty, kteří chtějí zažít unikátní zážitek. Pokud se rozhodnete Bilibizu navštívit, zajisté nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mosambik Bilibiza Reserve


1. Co je Bilibiza Reserve v Mosambiku?

Bilibiza Reserve je přírodní rezervace v Mosambiku, nacházející se v provincii Cabo Delgado. Je to útočiště pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, antilop, krokodýlů a mnoha dalších.

2. Jak se dostat do Bilibiza Reserve?

Nejlepší způsob jak se dostat do Bilibiza Reserve je letecky z hlavního města Mosambiku, Maputa, do hlavního města provincie Cabo Delgado, Pemba. Poté musíte cestovat po silnici až do rezervace.

3. Jaké aktivity je možné v Bilibiza Reserve podniknout?

V Bilibiza Reserve můžete podniknout několik aktivit, jako jsou safari na slonech, pěší turistiku, pozorování zvířat, potápění či rybaření na moři.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy Bilibiza Reserve?

Nejlepší dobou návštěvy Bilibiza Reserve je od června do října, kdy jsou nižší dešťové srážky a teploty jsou příjemnější.

5. Je v Bilibiza Reserve bezpečné cestovat?

Bilibiza Reserve patří k nejbezpečnějším částem Mosambiku a můžete se zde pohybovat bez obav. Však jako v každé neznámé oblasti, je dobré být obezřetný obzvláště v noci.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Bilibiza Reserve?

V Bilibiza Reserve jsou k dispozici různé druhy ubytování, jako jsou kempy, chaty nebo luxusní lodže. Vybrat si můžete podle svých představ a finančních možností.

7. Potřebuji očkování, když se chci vypravit do Mosambiku?

Při cestování do Mosambiku se doporučuje očkování proti žluté zimnici a hepatitidě A a B. Je však vhodné se nechat poradit u cestovního lékaře a zabezpečit preventivní opatření.


Počasí Mosambik Bilibiza Reserve


Mosambik Bilibiza Reserve se nachází na pobřeží Mosambiku a je jedním z nejkrásnějších míst v zemi. Tato rezervace je jedinečná svou přírodou a celkovým prostředím. Nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako je pozorování divokých zvířat, turistika, rybaření a další. Počasí je zde tropické, což znamená, že je zde horko a vlhko celý rok.

V létě (prosinec až únor) je zde nejvyšší teplota, s průměrnou teplotou kolem 30°C. V této době bývá vlhko a občas dochází k bouřkám. To je zároveň nejlepší období pro pozorování ryb a těchto přírodních krás. V zimě (červen až srpen) jsou teploty mírnější, s průměrnou teplotou kolem 23°C. V tomto období může být možnost deště a bouřek.

V rezervaci se nachází nádherné pláže, které se nabízejí k úžasným procházkám a plavání. V zimě se mohou turisté kochat krásnými pohledy na delfíny, které plavou nedaleko břehu. V létě se zde mohou pozorovat velryby a želvy, kteří si na plážích užívají své mateřské klenoty.

Bilibiza Reserve nabízí mnoho aktivit, které přímo sdílí s návštěvníky. Nejpopulárnější z nich je pozorování divoké zvěře. V rezervaci se nachází mnoho druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů a dalších. Velkou výzvou je též rybaření, které je zde oblíbené. Turisté si mohou pronajmout loď a vyrazit na rybářský výlet do hloubky moře.

Pro ty, kteří chtějí vidět více z Mosambika, nabízí se i turistika. Toto je skvělá příležitost, jak vidět více z místní kultury a přírody. Rezervace nabízí nekonečné množství krásných přírodních scenérií, které se staly oblíbenými destinacemi turistů po celém světě.

Celkově je Mosambik Bilibiza Reserve místem, které je neuvěřitelně krásné. Počasí zde není nijak extrémní, ale je nutné se na něj připravit. Pokud se ale rozhodnete navštívit tuto oblast, určitě nebudete litovat. Naprostá harmonie mezi člověkem a přírodou je to, co všichni hledáme, a Mosambik Bilibiza Reserve má tuto harmonii nabízet.


Ubytování Mosambik Bilibiza Reserve


Mosambik je země plná přírodní krásy a neuvěřitelných výjevů. V samém srdci této země se nachází Bilibiza Reserve, která je největší záchytnou oblastí divoké zvěře v Mosambiku. Tato rezervace nabízí úžasné možnosti pro pozorování zvířat a prozkoumání rozmanité přírody.

Pro ty, kteří chtějí zažít tu pravou přírodu Mosambiku, je zde řada možností ubytování, které poskytuje naprostou návaznost na okolní přírodu a zvířata. Mezi nejvýznamnějšími jsou malé kempy, které poskytují jednoduché, ale pohodlné ubytování.

Jeden z nejlepších kempů v oblasti je Bazaruto Island Lodge. Tento luxusní kemp se nachází v krásném prostředí mezi lagunami a korálovými útesy a nabízí nádherný výhled na moře. Kemp má pouze 20 pokojů, aby se udržel malý a intimní pocit. Každý pokoj je jiný a zdoben tradičními africkými prvky. Kemp má také plážový bar a venkovní restauraci.

Další možností je kemp Azura Retreats Quilalea. Kemp se nachází na soukromém ostrově v souostroví Quirimbas a nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na moře. Kemp má pouze 9 vil, které jsou postaveny z místních materiálů a zdobeny ručně malovanými dekoracemi. Kemp má také venkovní restauraci a bar u bazénu.

Když cestujete do Mosambiku, Bilibiza Reserve nabízí úžasné přírodní zážitky během Vašeho pobytu. Tento kousíček raja nabízí možnosti pro pozorování zvířat, rybaření, potápění, relaxaci a mnoho dalšího. S vhodným ubytováním se Vaše dovolená v Mosambiku stane nezapomenutelným zážitkem, který budete mít v paměti ještě dlouho po návratu domů.


Dovolená Mosambik Bilibiza Reserve


Mosambik je země s velmi pestrým kulturním dědictvím, úchvatnými plážemi a malebnou krajinou. Jedno z nejzajímavějších míst k návštěvě v této úchvatné africké zemi je určitě Bilibiza Game Reserve.

Bilibiza Game Reserve se nachází na severu Mosambiku v provincii Cabo Delgado. Tento národní park byl vytvořen jako součást záchranného programu pro antilopu nezambezijskou a lvy. Díky své poloze v údolí řeky Lurio nabízí unikátní divokou přírodu a nádherné lesy, kde najdete mnoho druhů zvířat včetně slonů, buvolů, hrochů, krokodýlů, šelem, plazi a mnoho dalších.

Mezi nejvíce fascinující faunu, kterou můžete vidět v Bilibiza Game Resereve, patří antilopa nezambezijská a Vaal reebok, dvě ohrožené druhy zvířat. Antilopa nezambezijská, také známá jako sasabu, je největším druhem antilopy v Africe. Vaal reebok je malá antilopa se světlými očima a bohatou barvou srsti. Tato antilopa žije pouze v jižní Africe a na východě Afriky, takže máte tu jedinečnou příležitost vidět ji v Mosambiku.

Zajímavým a netradičním způsobem, jak si Bilibiza Reserve užít, je toulání se po řece Lurio na kánoi. Tato vodní cesta vám umožní vidět zvířata z úplně nového úhlu a prozkoumat nádhernou krajinu, kterou jinak nemáte možnost vidět. V národním parku máte také možnost žít na divoké fauně a zároveň si užívat komfort soukromého ubytování. V Bilibiza Game Reserve najdete luxusní lodže a kempy, kde si můžete užít džungle v okolí a zároveň se odpočinout a načerpat síly.

Kromě unikátní přírody a zvířat má Mosambik také nádherné pláže. Na východním pobřeží Mosambiku najdete úchvatné pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Navštivte například ostrov Anjouan, který je největším z ostrovů Quirimbas v severní Mosambiku. Ostrov je známý pro svůj korálový útes, který je domovem mnoha druhů ryb a žraloků. Zdejší šnorchlování a potápění je velmi populární pro turisty z celého světa.

Návštěva Mosambiku a Bilibiza Game Reserve vám poskytne neuvěřitelnou příležitost prozkoumat africkou přírodu a zvířata z úplně nového úhlu. Pokud máte rádi dobrodružství a zároveň nechcete ztratit pohodlí, ponořte se do této úchvatné země a užijte si ideální dovolenou v Mosambiku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky