Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Maroko Ouarzazate

Ubytování Maroko Ouarzazate


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během cesty do Maroka, určitě byste neměli opomenout návštěvu města Ouarzazate. Nachází se v jižní části země a je známé jako "brána Sahara". Město je obklopeno horskými řetězci a je domovem mnoha historických památek, což ho činí ideálním cílem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat tento fascinující kout světa.

Pokud plánujete návštěvu Ouarzazate, určitě budete potřebovat dobrou volbu ubytování. Existuje mnoho možností od kempů až po luxusní hotely. Pokud si chcete užít opravdu autentický marocký zážitek, rozhodně se vyplatí zůstat v Riadu, tradičním marockém domě. Tyto domy jsou často vlastněny rodinami, které nabízejí hostům svou pohostinnost a vybrané pokojové vybavení.

Několik tipů na ubytování v Ouarzazate:

1. Riad dar Rita: Tento riad se nachází jen pár minut chůze od centra města a nabízí tradiční marocké ubytování. Hosté budou nadšeni krásným dvoře a bazénu. Pokoje jsou elegantně zařízeny a k dispozici jsou také společné prostory pro hosty, kde si mohou odpočinout a užít si atmosféru města.

2. Hôtel Le Fint: Tento hotel se nachází v centru města, což z něj dělá skvělou volbu pro turisty, kteří chtějí objevovat zajímavosti a památky v okolí. Hotel nabízí bazén, fitness centrum, restauraci a dvě bary. Pokoje jsou komfortní a zařízené v tradičním stylu.

3. Riad Ksar Ighnda: Tento riad se nachází mimo centrum města, ale zároveň nabízí krásné výhledy na okolní hory. Hosté si mohou odpočinout ve vyhloubeném salonu nebo na terase a bazénu. Pokoje jsou prostorné a elegantně zařízené.

V Ouarzazate jsou k dispozici také kempy a ubytování pro ty, kteří chtějí strávit noc pod hvězdami v Saharě. Tyto zážitky jsou určitě nezapomenutelné, ale zároveň vyžadují přípravu a přemýšlení o vhodném vybavení.

Abychom shrnuli, Ouarzazate je skvělým místem k pobytu během vaší cesty do Maroka. Existuje mnoho možností na ubytování, od tradičních domů až po luxusní hotely. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování si vyberete. Nicméně zážitek z návštěvy tohoto fascinujícího města bude určitě nezapomenutelný.


Dovolená Maroko Ouarzazate


Maroko je země plná exotického kouzla, které láká turisty ze všech koutů světa. V jejím středu se nachází malebné město Ouarzazate, které nabízí nejen mnoho kulturních památek, ale i překrásnou krajinu a jedinečné zážitky.

Ouarzazate se nachází na úpatí pohoří Atlas v jižní části Maroka a je proslulé díky svému historickému centru, které nabízí mnoho atrakcí pro turisty. Největší turistickou atrakcí zde je Ksar Ait Ben Haddou, středověká památka UNESCO, která se nachází nedaleko od města. Toto město z půdy a kamene je obklopeno vysokými hradbami a je jednou z nejkrásnějších středověkých památek v zemi.

Ouarzazate je také klíčovým městem v marockém filmovém průmyslu. Město samo o sobě vypadá jako královské město, a tato krása je často využívána filmaři, hledajícími autentické kulisy na filmování. Mezi filmy, které zde byly natočeny, patří například Gladiator, Alexandr Veliký nebo Doctor Who.

Další turistickou atrakcí v Ouarzazate, a to pro ty, kteří hledají dobrodružství, jsou pouště Maroka, které se nacházejí v okolí města. Výlet do pouště je zážitkem, který si nepamatuji. Můžete si prohlédnout krásnou krajinu, navštívit beduínský tábor a okusit místní kuchyni. Obzvláště během východu nebo západu slunce nabízí poušť krásné pohledy a je to nezapomenutelný okamžik.

Kromě prohlídky města a pouště nabízí Ouarzazate mnoho dalších aktivit pro turisty, jako jsou například vodopády ochlazující se ve vodě v závislosti na ročním období. Je tu také řada obchodů, kde můžete najít tradiční marocké zboží, jako jsou koberce, kožešiny, šperky a mnoho dalšího.

Pokud hledáte místní jídlo, můžete si vychutnat tradiční marockou kuchyni v restauracích v centru města. Zvláštností je například „tajine“, což je hovězí nebo jehněčí pokrm s kořením a zeleninou, který se vaří v hluboké keramické misce, nebo ochutnat marocké sladkosti a pití v mnoha tradičních kavárnách a cukrárnách.

Ouarzazate je krásné a klidné město s mnoha turistickými atrakcemi a speciálními zážitky, což z něj dělá ideální cíl pro dovolenou. Nabízí mnoho možností pro pohodlné ubytování a snadné cestování do okolí. Pokud hledáte únik ze svého každodenního života a chcete prozkoumat exotické a okouzlující město, Ouarzazate v Maroku je ideální volbou.


Počasí Maroko Ouarzazate


Maroko Ouarzazate je městem v jižní části Maroka, které se nachází v nadmořské výšce 1 160 metrů. Toto město se stalo populárním turistickým cílem díky svému zvláštnímu klimatu, které se projevuje vysokými teplotami, suchem a slunečnými dny celý rok.

Většina měst v Evropě má čtyři roční období, ale Ouarzazate se může pochlubit šesti. Jaro a podzim jsou relativně krátkou sezónou, která přechází do horkého léta a studené zimy. V létě se teploty pohybují okolo 36 až 38 stupňů Celsia, a v zimě může teplota klesnout až na 0 stupňů Celsia.

To, co charakterizuje Maroko Ouarzazate, je především suché klima. Déšť zde padá v průměru v průběhu 20 dnů za rok a průměrné roční srážky se pohybují okolo 150 milimetrů. Území Maroka Ouarzazate je proto podobné poušti a mnoho oblastí se nachází na úpatí hoře Atlas.

Dalším faktorem, který má vliv na klima Maroka Ouarzazate, jsou silné větry, které se často vyskytují v různých částech města. Tyto větry mohou být mnohdy velmi silné a hrozí, že způsobí nebezpečí zejména pro řidiče, kteří musí podstoupit náročnou jízdu přes passy na severu Zimbabwe.

Celkově lze říct, že Maroko Ouarzazate má velmi specifické klima, které je jedinečné v celém Maroku a na celém světě. Pokud Vás zajímá příroda a nechtějte zažít klima, jaké se jinde nenajde, navštivte toto krásné město v srdci marocké pouště.


Letenka Maroko Ouarzazate


Ouarzazate je město v jižním Maroku, ležící v oblasti Draa-Tafilalet. Je to město, které je obklopeno nádhernou přírodou, zahrnující pouště, hory a řeky. Mnoho turistů se rozhoduje pro letenky do Maroka Ouarzazate kvůli jeho krásnému okolí a bohaté historii.

Začneme historií města. Ouarzazate se poprvé objevilo v arabských textech v 11. století pod názvem Al Mansur. Během středověku se stalo důležitým místem na obchodní cestě mezi drahouhodnou Saharou a městy Fes a Marrakeš. Během té doby bylo město často přepadena, což ovlivnilo jeho pozdější architekturu.

Město získalo své současné jméno v roce 1928 a od té doby slouží jako důležité přechodové místo pro turisty, kteří se chtějí podívat na okolní krásy. Ouarzazate se také stalo důležitým filmovým centrem, neboť byly natočeny mnohé filmy jako je Gladiátor, Hvězdná brána, Království nebeské a mnoho dalších.

Největší turistickou atrakcí města Ouarzazate je Kasbah Ait Ben Haddou, která byla zavedena na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1987. Tato kasbah je jedním z největších a nejkrásnějších v celém Maroku. Kasbah byla postavena v 11. století a v té době sloužila jako obchodní centrum na místě, které bylo důležité pro obchod s kořením, zlatem a otroky.

Také se turisté mohou projít rozlehlými Dadeskými kaňony, které se nacházejí asi hodinu jízdy od Ouarzazate. Tyto kaňony patří k nejkrásnějším v Maroku a nabídnou turistům úžasný zážitek ze skalních hradů a zelených oáz.

Kromě toho, město nabízí i mnoho dalších turistických atrakcí jako jsou New Ouarzazate či Oáza Fint.

Takže pokud uvažujete o letenkách do Maroka Ouarzazate, neváhejte a vydejte se objevovat okouzlující město a jeho ohromující okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Ouarzazate


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Ouarzazate v Maroku:

1. Jakým způsobem mohu do Ouarzazate cestovat?

Ouarzazate má letiště a je možné sem přiletět z několika evropských měst. Je také možné dojet sem autobusem nebo pronajmout si auto a řídit se sem přes horské průsmyky.

2. Kde se dá ubytovat v Ouarzazate?

V Ouarzazate jsou k dispozici různé druhy ubytování – od hotelů po guesthousy a apartmány. Výběr záleží na osobních preferencích a rozpočtu.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Ouarzazate?

Nejlepší období pro návštěvu Ouarzazate je od října do dubna, kdy je zde příjemné počasí a teploty se pohybují kolem 20 °C. V létě mohou teploty dosáhnout až 40 °C.

4. Co stojí za návštěvu v Ouarzazate?

Ouarzazate je známý svými starobylými kasbami, které jsou v současnosti vyhlášenými turistickými atrakcemi. Mnoho turistů se také rozhoduje navštívit filmová studia, která zde byla postavena pro natáčení filmů jako Lawrence z Arábie nebo Gladiátor.

5. Jaká je kuchyně Ouarzazate?

Tradiční kuchyně v Ouarzazate a celém Maroku se skládá z mnoha arabských a berberských vlivů. Oblíbené pokrmy zahrnují taginy, kebab a kuskus. Je také možné ochutnat mnoho druhů koření, jako je koriandr, kardamom a šafrán.

6. Mluví v Ouarzazate lidé anglicky?

V Ouarzazate je oficiálním jazykem arabština, ale mnoho lidí zde mluví francouzsky a občas anglicky. V turistických oblastech najdete více lidí, kteří hovoří anglicky.

7. Jaká jsou doporučení ohledně bezpečnosti pro turisty v Ouarzazate?

Ouarzazate je celkově bezpečné město, ale jako všude, i zde se doporučuje zvýšená obezřetnost. Je lepší dbát na svoje věci a nebýt lhostejní k bezpečnostním otázkám, zejména v nočních hodinách.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky