Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Clonmacnoise

Ubytování Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise je malé město v centrální části Irska, které je hlavně známé díky svému klášteru. Toto historické místo přitahuje ročně tisíce turistů z celého světa a proto zde naleznete mnoho možností na ubytování.

Pokud hledáte luxusní ubytování, najdete zde několik hotelů s 4 nebo 5 hvězdičkami s výhledem na řeku Shannon. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje, vynikající kuchyni a mnoho dalších přidaných hodnot, jako jsou welness a fitness centra.

Pro ty, kteří hledají něco více cenově dostupného, můžete se ubytovat v jedné z několika penzionů nebo Bed & Breakfast, které se nacházejí v blízkosti centra města. Tyto ubytování také nabízí kvalitní pokoje a snídaně v ceně.

Pokud tedy hledáte něco méně komerčního, můžete se rozhodnout pro přespání v kempu. Clonmacnoise kemp se nachází v blízkosti kláštera a nabízí několik stanových míst. Toto ubytování je výhodné pro ty, kteří chtějí být blízko historických památek, ale zároveň hledají levnější možnost.

Pro ty, co si chtějí užít přírodu blízkého okolí a zároveň být blízko historického kláštera, můžete se rozhodnout pro ubytování v chatě, která se nachází v těsné blízkosti města. Tyto chaty nabízí útulné pokoje a vysokou úroveň soukromí.

V Clonmacnoise najdete celou řadu možností na ubytování, ať už hledáte luxusní hotel, útulnou chatu nebo kemp pod širým nebem. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Irska a odpočinout si v klidné a příjemné atmosféře.


Dovolená Irsko Clonmacnoise


Jestliže hledáte nevšední zážitek a zajímavé místo k navštívení, Irsko rozhodně není špatnou volbou. Mezi tisíci roztodivných míst a přírodních scenérií, můžete narazit na něco jako Clonmacnoise – unikátní archeologickou oblast, plnou historie a nádherné přírody.

Clonmacnoise se nachází na břehu řeky Shannon, asi 120 kilometrů západně od Dublinu. Je to místo, které bylo založeno v roce 544 jako františkánský klášter a rychle se stalo jedním z nejdůležitějších náboženských a kulturních center Irska. Zde se učili mnichové a poustevníci a vyráběli různé artefakty, jako jsou rukopisy nebo zápalky.

V roce 842 bylo Clonmacnoise napadeno Vikingy a během dalších staletí prošlo několika dalšími ničivými událostmi. Nicméně, v období od 10. do 12. století se klášter stal opět významným centrem umění a kultury. Mnoho obyvatel si sem jezdilo pro inspiraci, aby se učili od mnichů a podíleli se na stavitelských projektech kláštera.

Clonmacnoise zahrnuje širokou archeologickou oblast, kde návštěvníci mohou vidět pozůstatky kláštera, kaplech, věži a mnoho dalších zůstatků z různých období vývoje kláštera. Nejvýraznějším prvkem je velká kamenná křížová cesta, která zahrnuje čtrnáct krucifixů, každý představující jiný okamžik z Kristova života.

Kromě archeologického výzkumu je Clonmacnoise také skvělým místem pro vycházky a pikniky s rodinou. V okolí se nachází nádherná příroda, s malebnými jezery, zelenými poli a úchvatnými výhledy na krajinu. Můžete si prohlédnout různé druhy ptáků, divoké zvířata a kvetoucí rostliny.

Clonmacnoise je ideální místem pro všechny, kdo chtějí prozkoumat historii a kulturu Irska a užít si přitom nádhernou přírodu. Pokud hledáte nevšední zážitek, navštivte Clonmacnoise a pojďte objevit tajemství tohoto historického místa.


Počasí Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise se nachází v centrální části Irska, a je jedním z nejvýznamnějších historických míst v zemi. Toto místo je důležité pro církevní historii Irska, protože zde byl založen klášter ještě v 6. století. Clonmacnoise se protíná s řekou Shannon, což přispívá k tajemnému a záhadnému pocitu celého místa.

Irsko, jako většina zemí v severozápadní Evropě, má vlhké a mírné klima, které se projevuje celoročně. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20-25 °C a v zimě klesá až k -1 °C. Během letních měsíců můžeme tento region charakterizovat jako slunečný a teplý, s občasnými dešťovými srážkami. Na druhou stranu, zimní období může být velmi deštivé a větrné.

Vzhledem k poloze Clonmacnoise na řece Shannon, jsou zde některé místní pověsti o záplavách, které v minulosti postihly tuto oblast. V posledních letech dochází k častějším změnám počasí, které způsobily záplavy v různých oblastech Irska. Některé oblasti přicházely o přístupové cesty a místní komunity musely být evakuovány.

I přes tyto přírodní katastrofy a výkyvy počasí, můžeme si užít návštěvu Clonmacnoise po celý rok. Důležité je pouze se přizpůsobit daným podmínkám a oblečení si přizpůsobit tak, aby bylo pohodlné a chránilo nás před povětrnostními podmínkami. Pro turisty jsou potřebné boty odolné proti vlhkosti a dešti, ale také lehké oblečení na slunečné dny.

V každém případě během návštěvy Clonmacnoise, byste si neměli nechat ujít návštěvu kláštera, kde můžete vidět některé z nejstarších a nejvíce zdobených vikingských náhrobků v celé Irsku. Toto místo je nejen krásné, ale také důležité pro pochopení kultury a historie Irska. Ať už se počasí rozhodne být vlhké nebo slunečné, Clonmacnoise zůstává jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších míst v celém Irsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Clonmacnoise


1. Co je Clonmacnoise a kde se nachází?
Clonmacnoise je starobylé opatství nacházející se v centrální části Irska u řeky Shannon.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Clonmacnoise?
Otevírací hodiny se liší v závislosti na ročním období, ale obvykle jsou otevřeny od 9:00 do 17:30 v letních měsících a od 10:00 do 16:30 v zimních měsících.

3. Kolik stojí vstup do Clonmacnoise?
Vstupné do Clonmacnoise se pohybuje mezi 8 až 30 eury v závislosti na tom, jakou zónu navštívíte.

4. Jak se dostat do Clonmacnoise?
Clonmacnoise se nachází asi 12 kilometrů od města Athlone, které je dobře napojeno na veřejnou dopravu. Autobusy a vlaky z Dublínu a Galway sem jezdí pravidelně.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Clonmacnoise?
Prohlídka Clonmacnoise trvá obvykle asi jednu a půl hodiny.

6. Kdy bylo opatství Clonmacnoise založeno?
Opatství bylo založeno v 6. století svatým Ciaránem a patřilo k nejvýznamnějším kulturním a náboženským střediskům v Irsku.

7. Jaké jsou nejzajímavější památky Clonmacnoise?
Mezi nejvýznamnější památky patří opevněná brána, velké kamenné kříže, klášterní ruiny, muzeum a nádherné výhledy na okolní krajinu.

8. Můžete si koupit suvenýry v Clonmacnoise?
Ano, v areálu jsou dvě prodejny, které nabízejí tradiční irské suvenýry a remesla.

9. Je Clonmacnoise uzavřeno v zimních měsících?
Ne, opatství je otevřeno celoročně, pouze otevírací hodiny se mohou v zimě lišit.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Clonmacnoise?
Nejlepší doba na návštěvu Clonmacnoise je jaro nebo léto, kdy jsou dny delší a počasí je příjemnější. Nicméně, i v zimě můžete užít krásné scenérie a klidnější atmosféru.


Letenka Irsko Clonmacnoise


Irsko je země, kterou by si měl návštěvník nechat určitě projít svými kroky. Kromě krásné krajiny a zeleně, je Irsko také proslulé svými kulturními památkami. Jednou z nich je Clonmacnoise, které se nachází v centrální části Irska. Pokud plánujete návštěvu této památky, jednou z možností, jak se tam dostat, je přes letiště v Irsku.

Existuje několik možností, jak se dostat na letiště v Irsku, například pomocí hromadné dopravy, taxi, nebo najmutím auta. Když přistáníte na letišti, můžete si vyzvednout vlastní auto nebo si objednat nějaké jiné dopravní spojení. Hlavními letišti v Irsku jsou Dublin, Shannon a Cork.

Pokud se rozhodnete letět do Dablinu, můžete se do Clonmacnoisu dostat několika způsoby. První možností je pronajmout si auto a jet sami. Druhou možností je využít služeb taxíkářů, ale to bývá poměrně drahé. Třetí a nejrůznější způsob je využití autobusové dopravy. Na letišti si můžete koupit lístek a najít autobusovou linku, která vás dostane do Athlonu, odkud se pak můžete dostat do Clonmacnoisu.

Důležité je však zapamatovat si, že cesta do Clonmacnoisu může být delší, než se na první pohled zdá. Cesta může trvat až 3 hodiny, a to i když cesta z Dablinu trvá jen 1,5 hodin. To znamená, že musíte mít dostatek času pro poznání této historické památky.

Clonmacnoise je starobylé klášterní sídlo a kulturní centrum, které bylo založeno v 6. století. Ve své době bylo jednou z nejvýznamnějších vzdělávacích institucí v Evropě. Dnes představuje toto místo jednu z nejznámějších turistických atrakcí v Irsku.

Ve volné zábavě si můžete prohlédnout starobylé kostely, kaple, románské portály, jižní křídlo opatství, plné vzácných a kuriózních rukopisů a dalších artefaktů. Dále si můžete zarezervovat exkurzi, která vám poskytne kompletní informace o historii a archeologii tohoto místa.

V současné době se jedná o duchovní a kulturní centrum, kde se konají slavnosti a různé kulturní akce. Pokud hledáte místo klidu a pokoje, je Clonmacnoise pro vás ideální. Zároveň však nabízí tolik kulturního a historického bohatství, že vám zajisté bude stát za návštěvu. Jedinečné spojení romantiky, archeologie a západní historie vám dopřeje nezapomenutelný zážitek.

Letenky do Irska se snadno dají koupit přes internet, nebo v místních cestovních kancelářích. Po přistání na letišti v Irsku, se musíte pozorovat na dopravu, abyste se mohli dostat do Clonmacnoisu, která se nachází v blízkosti Athlonu. Pokud si chcete užít ty nejpamátnější zážitky z Irské historie, Clonmacnoise je ideálním cílem a určitě stojí za návštěvu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky