Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Glendalough

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Jak se dostat do Glendalough?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Glendalough, je autem nebo autobusem. Z Dublinu to trvá asi hodinu a půl jízdy.

2. Kde se nachází Glendalough?

Glendalough se nachází v kraji Wicklow v Irsku.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Glendalough?

Hlavní atrakce v Glendalough jsou klášter Sv. Kevina, Upper a Lower jezero, Round Tower a Báthoryovský kříž.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?

Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je v období jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném květu.

5. Je nutné si rezervovat ubytování v Glendalough?

Je doporučeno si ubytování v Glendalough předem rezervovat, zejména v hlavní turistické sezóně.

6. Kde se dá v Glendalough najíst?

V Glendalough se nachází několik restaurací, kaváren a hospůdek, které nabízejí tradiční irské pokrmy.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa v Glendalough?

Nejlepší turistická trasa v Glendalough je okružní trasa kolem Upper a Lower jezera, která vám umožní vidět všechny hlavní atrakce této oblasti.

8. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough?

Nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy se zde obvykle hromadí nejvíce turistů.

9. Kolik stojí vstup do Kláštera Sv. Kevina?

Vstup do kláštera Sv. Kevina je zdarma, ale je možné si tu nechat milodar.

10. Je v Glendalough dostatek parkovacích míst?

Ano, v Glendalough je dostatek parkovacích míst, ale během turistické sezóny mohou být parkovací místa plná.


Dovolená Irsko Glendalough


Pokud hledáte dovolenou s nádhernými přírodními scenériemi a bohatou historií, není nic lepšího než Irsko. Tato země je plná kouzelných míst, ale jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst je Glendalough.

Glendalough se nachází v kraji Wicklow a jeho historie sahá až do 6. století, kdy sem přišel svatý Kevin, který si zde postavil kapli a klášter. Tyto stavby jsou stále patrné a dodávají místu velmi zvláštní atmosféru.

Parkování u Glendalough je sice placené, ale stojí za to. Celý areál je naprosto úchvatný a nabízí zábavu pro všechny návštěvníky, ať už hledají krásné výhledy nebo romantická místa. Pro ty, kteří chtějí vidět vůbec všechno, nabízí se možnost projít celý park, a to včetně náročnějších částí, které vedou kolem jezer a hor.

Pokud máte rádi tradiční irskou hudbu, není nic lepšího než podívat se do místní hospůdky, kde se každý večer organizují koncerty. Glendalough má mnoho skvělých hospod, kde můžete ochutnat čerstvě připravené jídlo a pití. Vyhřívané venkovní posezení vám umožní vychutnat si krásný výhled na okolní krajinu.

Další nezbytnou zastávkou je Katedrála Sv. Petra, která se nachází v centru městečka. Tato katedrála, postavená v 12. století, je ukázkou nádherné gotické architektury a stojí za návštěvu. Uvnitř se nachází i zajímavé muzeum, kde si můžete prohlédnout mnoho historických artefaktů a poznat více o historii Glendalough.

Celkově lze tedy říct, že Glendalough je naprosto úžasné místo, které stojí za to navštívit. Je to ideální místo pro všechny, kteří chtějí prožít krásnou a magickou dovolenou. Krásné přírodní scenérie, romantické místa, historické památky a akce v místních hospodách dělají z Glendalough ideální destinaci pro každého turistu. Proto pokud máte plány na dovolenou v Irsku, nezapomeňte navštívit Glendalough.


Letenka Irsko Glendalough


Irsko je země plná malebných vesnic, zelených kopců a nádherných přírodních scenérií. Mezi ty nejkrásnější patří městečko Glendalough, ležící v oblasti Wicklow Mountains nedaleko Dublinu. Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nenechte si ujít návštěvu tohoto úchvatného místa.

Nejlepší způsob, jak se do Glendalough dostat, je letadlem. Irská hlavní město Dublin disponuje moderním mezinárodním letištěm, které navštěvují letadla z celého světa. Z Prahy letadlo do Dublinu letí přibližně 2,5 hodiny. Po příletu na letiště si můžete pronajmout auto, nebo jet autobusem, který jezdí pravidelně až do Glendalough. Cesta trvá přibližně hodinu.

Glendalough je především známé svými historickými památkami - klášterem, který založil sv. Kevin v 6. století. Klášterní zřícenina se nachází uprostřed údolí, obklopeného nedotčenou přírodou. Když se budete procházet kolem kláštera, určitě si všimnete zvonice, kaple a milého vodopádu.

Ale Glendalough nabízí mnohem víc. Okolí města je plné turistických stezek, z nichž nejznámější je turistická trasa Wicklow Way. Cesta vás zavede přes vrcholky hor s nádhernými výhledy na okolí. Pokud máte rádi krásnou přírodu a procházky, je to ideální místo pro vás.

A co by to bylo za Irsko, kdyby se tam nedalo dobře najíst a popíjet. V Glendalough najdete mnoho hospůdek a restaurací, které nabízí kromě tradičních irských jídel také nápoje jako je Guinness a irské whisky.

Pokud považujete Irsko za vaší další dovolenkovou destinaci, nenechte si ujít návštěvu úchvatného města Glendalough. Letenka do Dublinu vás nepřijde na víc, než na pár tisíc korun. A to se určitě vyplatí.


Ubytování Irsko Glendalough


Glendalough: Klenot v krajině Irského vnitrozemí

Glendalough, česky Údolí dvou jezer, je krásnou oblastí v Irsku, která láká mnoho návštěvníků svou přírodou, historií a klidem. Když sem poprvé přijedete, okamžitě pocítíte speciální atmosféru místa, která vám umožní uniknout od ruchu města, nalézt vnitřní klid a najít si čas na odpočinek a zpomalení tempo.

Glendalough se nachází v Národním parku Wicklow Mountains, jen 45 hodin jízdy jižně od Dublinu, což z něj dělá ideální místo pro jednodenní výlety a také skvělé místo, kde se ubytovat na delší dobu. Jeho krásné a klidné prostředí na vás zaručeně zapůsobí.

Ubytování v Glendalough

Glendalough nabízí mnoho možností ubytování. Pokud hledáte luxusní ubytování, máte na výběr z mnoha skvělých hotelů a resortů v okolí. Například Hotel Glendalough (https://hotelglendalough.com/) nebo BrookLodge & Macreddin Village (https://www.brooklodge.com/) nabízejí exkluzivní ubytování s vysokým standardem služeb a vybavením.

Pro návštěvníky s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely, jako je Glendalough International Youth Hostel (https://anoige.ie/hostels/glendalough-international-youth-hostel/) nebo Glendalough Caravan Park (https://www.glendaloughcaravanpark.com/). Tyto typy ubytování jsou většinou levnější a nabízejí jednodušší, ale pohodlné pokoje.

Další možností je pobyt v Bed & Breakfast, což je typ ubytování velmi populární v Irsku. Bed & Breakfast nabízejí pohodlné pokoje za přijatelnou cenu, kde můžete ochutnat místní snídani připravenou vašimi hostiteli. Existuje mnoho Bed & Breakfast v okolí Glendalough, jako například Heather House (http://www.heatherhouse.ie/) nebo Lus Mor B&B (https://www.lusmor.com/).

Všechny tyto možnosti ubytování jsou v docházkové vzdálenosti od Glendalough a nabízejí skvělé možnosti pro vaši dovolenou.

Co si užít v Glendalough

Glendalough láká mnoho návštěvníků svou přírodou a historií. Výlety do Národního parku Wicklow Mountains nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a dvě krásná jezera v údolí jsou nezapomenutelným zážitkem.

Pro milovníky historie je zde také mnoho památek, jako například starobylé kláštery a kostely, stará hřbitovní kaple a zvláštní místa spojená s irskou mytologií. Pro všechny, kteří se zajímají o archeologii a historii, je Glendalough skvělým místem, kde mohou strávit celé dny prozkoumáváním historických památek a artefaktů.

Kromě toho existuje mnoho turistických tras pro pěší, na kole nebo dokonce na koni. Pokud hledáte klid a prostor na relaxaci, je tato oblast skvělým místem, které určitě doporučujeme navštívit.

Závěr

Glendalough je krásné místo, které nabízí mnoho možností, jak strávit dovolenou. Jeho příroda, historie a klidná atmosféra jsou ideální pro ty, kteří chtějí uniknout z velkoměsta a najít si čas na odpočinek a relaxaci. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte mnoho možností od luxusních hotelů až po jednoduchá hostely a Bed & Breakfast. Tak neváhejte a navštivte tuto krásnou oblast Irského vnitrozemí.


Počasí Irsko Glendalough


Irsko je známé svým překrásným a často proměnlivým počasím. Navíc zde najdete mnoho překvapení, které si musíte uchovat v paměti. Pokud se tedy chystáte navštívit Irsko, nezapomeňte si do svého zavazadla přibalit oblečení na každé počasí.

Jedno z nejkrásnějších míst, které můžete v Irsku navštívit, se nachází u městečka Glendalough v oblasti Wicklow. Glendalough je národní přírodní park a je domovem nádherných kopců, jezer a lesů. Můžete zde najít také mnoho historických památek, včetně kláštera, kostela a hrobky.

Počasí v Glendalough se může v průběhu dne velmi měnit. Ranní mlha vypadá jako z pohádky, ale brzy se může rozplynout a přinést slunečné počasí. Může ale také pršet, takže je nutné si vzít s sebou pláštěnku nebo deštník. V zimních měsících je zde poměrně chladno, takže je nutné mít teplé oblečení.

Pokud se vydáte na procházku ke klášteru v Glendalough, budete uprostřed úžasných krajin a kopců. Když vystoupáte na vrchol, uvidíte nádherný výhled na celé údolí a jezero v hloubce pod vámi.

Pokud máte štěstí, zaznamenáte nějaké ty kontroverzní počasí. Například můžete vidět jak se zvedá mlha a zároveň už na druhé straně hory svítí slunce. Nebo můžete přistihnout, jak se proti sobě střetnou studený a teplý vzduch, což vytvoří nádhernou atmosféru.

V Glendalough máte nesčetně možností k prozkoumání. Můžete se jít projít po stezkách, které vedou kolem jezera, nebo si projít nádhernou zalesněnou cestou k vodopádu. Tento vodopád je skryt v tajuplném lesíku a jeho kouzlo je nezapomenutelné.

V Irsku počasí může být velmi různorodé, ale Glendalough je speciální místo, kam se vyplatí dorazit každý den v roce. Místo, které vás rozzáří, i když zrovna z oblohy prší. Pokud rádi prožíváte nová dobrodružství v jednom z nejkrásnějších koutů Irska, neváhejte a vydejte se na cestu do Glendalough.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky