Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Madagaskar Marojejy National Park

Počasí Madagaskar Marojejy National Park


Madagaskar je známý nejen svým unikátním faunou a florou, ale také svým různorodým klimatem. A jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Madagaskaru, kde si můžete užít úžasné počasí, je Marojejy National Park.

Marojejy National Park se nachází na severovýchodním pobřeží Madagaskaru a zaujímá rozlohu přibližně 55 000 hektarů. Tento park je známý svou překrásnou přírodou, včetně pralesů, horských kopců a vodopádů. Ale co se týče počasí, Marojejy National Park je skvělým místem pro turisty k návštěvě kdykoliv v roce.

Vzhledem k tomu, že se park nachází na severovýchodním pobřeží Madagaskaru, má subtrocké podnebí s vysokou vlhkostí a celoročními srážkami. V Marojejy National Parku jsou obvykle dvě sezóny: suchá a deštivá.

Suchá sezóna trvá od června do září, přičemž teplota se pohybuje kolem 20 až 25 stupňů Celsia. V této době jsou srážky nízké, což dělá z Marojejy National Parku vynikající destinaci pro turisty, kteří hledají trochu slunce a tepla.

Deštivá sezóna trvá od listopadu do března a přináší s sebou silné deště a bouřky. Teplota se v této době pohybuje kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Většina turistů se snaží vyhnout se této sezóně, protože deštivé období může být obtížné pro turisty, kteří chtějí vidět džungli.

Celkově bychom mohli říci, že nejlepší období návštěvy Marojejy National Parku je v době od června do září. V této době je zde teplo a slunce, ale srážky jsou nízké, což umožňuje lepší průzkum a turistiku.

Je ale třeba si uvědomit, že počasí se může výrazně lišit v různých oblastech Marojejy National Parku, zejména ve vyšších oblastech, takže byste měli být připraveni na různé podmínky a vzít si s sebou vhodné oblečení a výbavu.

V každém případě, Marojejy National Park je úžasné místo k návštěvě a užít si tam skvělého počasí a okouzlující přírody Madagaskaru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Marojejy National Park


1) Jak se dostat do Madagaskar Marojejy National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku, je letecky do Antananariva a poté přejet na severozápad do města Sambava. Odtud je možné využít místní dopravu, například taxi-brousse, na cestu do aldei Bealanana, která je východiskem pro výlet do parku.

2) Je nutné si předem rezervovat přespání v parku?
Odpověď: Ano, je nutné si předem zarezervovat ubytování v parku. Park nabízí několik možností ubytování, včetně kempů a chat. Doporučuje se však včas zarezervovat, protože kapacita je omezená.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity v parku?
Odpověď: Madagaskar Marojejy National Park nabízí mnoho rekreačních aktivit, jako jsou pěší túry, pozorování ptáků, botanické výlety a mnoho dalších. Nejoblíbenější aktivitou je výstup na vrchol Marojejy, který je nejvyšší horou parku.

4) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Madagaskar Marojejy National Parku je v období sucha, které trvá od května do listopadu. V tomto období jsou podmínky pro turistické aktivity nejlepší, a proto se doporučuje návštěva v této době.

5) Jaká je cena vstupného do parku?
Odpověď: Cena vstupného do parku se může lišit v závislosti na tom, jaký druh výletu plánujete a jak dlouho v parku zůstanete. Vstupné sahá zhruba od 10 až 30 USD na osobu na den. Vstupné zahrnuje také průvodce.


Dovolená Madagaskar Marojejy National Park


Madagaskar je ostrov, který se nachází v Indickém oceánu, východně od Afriky. Je to jeden z největších ostrovů na světě a nabízí návštěvníkům mnoho přírodních krás. Marojejy National Park je jedním z nejkrásnějších míst na Madagaskaru a oblíbeným cílem turistů.

Marojejy National Park se nachází na severovýchodě Madagaskaru, nedaleko od města Sambava. Byl založen v roce 1952 a rozprostírá se na ploše více než 55 000 ha. Park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, které se nacházejí pouze na Madagaskaru. Návštěvníci mohou objevovat úchvatnou přírodu, vodopády, horské vrcholky a mnoho jiných zajímavých míst.

V parku je mnoho druhů rostlin, které jsou endemické výhradně pro Madagaskar. Zde se nachází známý strom Adansonia zaovrensis, který je místními obyvateli nazýván „reniala“ nebo „strom života“. Existuje i několik druhů palmy, jako například ravenea, sifaka a další. Rostou zde také orchideje, bromélie a další exotické druhy.

Zvířecí říše v parku je bohatá a rozmanitá. Zde můžeme najít velké druhy lemurů, jako je lešijec zlatý, indrivý a mnoho dalších. Také zde žijí vačnatci, jako je třeba noční lemuři a tenrekové. Kromě toho se v parku nachází i mnoho druhů hadů, želv, ještěrek a dalších plazů. Mezi populární druhy ptáků patří ibis, papoušek a variování.

Návštěvníci parku mohou také využít turistický průvodce, který je znalec místních zvyků a tradic. Mnozí z nich jsou místními obyvateli a mohou vám ukázat nejlepší místa pro pozorování rostlin a zvířat. Existuje mnoho možností, jak objevovat park, od výletů na kole po pěší túry až po lezení na skalách.

Marojejy National Park nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu, endemické druhy rostlin a zvířat a nádherné vodopády. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodní krásy. Všichni návštěvníci parku si odnesou nádherné zážitky a nezapomenutelné zážitky. Jestliže chcete vidět něco nového, exotického a krásného, pak Marojejy National Park je tou správnou volbou pro vaši dovolenou.


Ubytování Madagaskar Marojejy National Park


Madagaskar je jedním z nejexotičtějších ostrovů na světě. Nachází se přibližně 400 km od pevninské Afriky a je známý svou jedinečnou flórou a faunou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na Madagaskaru je Marojejy National Park, který se nachází na severovýchodě ostrova.

Marojejy National Park je rozlehlý a přírodně bohatý park, který pokrývá plochu přibližně 55 000 hektarů. Park byl založen v roce 1952 a je domovem mnoha zvláštních druhů rostlin a zvířat. Je jedním z nejdůležitějších biologických rezervací Madagaskaru a byl vyhlášen jako světové dědictví UNESCO.

Ubytování v National Park Marojejy

Pokud plánujete návštěvu Marojejy National Park, měli byste se připravit na náročnou turistiku a být připraveni na život bez elektřiny a internetu. Většina turistů během svého pobytu v parku preferuje klasický camping, kde spí ve stanu a vaří jídlo na ohni. Tyto kempy, které jsou běžně k dispozici v parku, se nacházejí v blízkosti řeky.

Aby bylo možné strávit více času v parku a poznat více z jeho divokého života, můžete se rozhodnout pro ubytování v Safari Lodge, který poskytuje luxusní pobytové možnosti. Lodžie se nachází blízko vstupu do parku a nabízí široké spektrum kvalitních služeb, včetně restaurace, která podává místní speciality, bazénu a komfortních pokojů.

V Safari Lodge se budete cítit velmi pohodlně a přírodním způsobem zkrátka zapomenete na hektický život v městě. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Safari Lodge, budete moci prozkoumat nejhlubší lesy a obdivovat neuvěřitelnou flóru a faunu parku.

Aktivity a zážitky v National Park Marojejy

V parku se nachází mnoho trekovacích tras pro turisty, které obsahují neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. Na každé trase se vám podaří vidět mnoho zvířat, včetně Indri, největších primátů na Madagaskaru. V parku se nachází také mnoho menších druhů lemurů, včetně těch, kteří jsou v této oblasti velmi specifické.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Safari Lodge, budete mít možnost se ponořit do místní kultury a vyzkoušet některé tradiční madagaskarské zvyky a praktiky. Budete moci být svědkem jak se místní lidé starají o své polnosti a také ochutnat některá místní jídla.

V National Park Marojejy můžete vidět neuvěřitelné krásy přírody, a pokud se rozhodnete pro Safari Lodge získáte zážitek, který si budete pamatovat na celý svůj život. Budete mít možnost zažít zcela odlišný život, kde člověk žije v souladu s přírodou a obdivuje krásy světa jakými se stanou například kapky rosy nebo světlo nadechující se do lesů na úsvitu. Je to zkrátka jedno z nejlepších míst na světě, kde se můžete zcela odpojit od ruchu každodenního světa a užívat si přírodu plnými doušky.


Letenka Madagaskar Marojejy National Park


Madagaskar je jedinečné místo, které fascinuje svou přírodou a zvířecím životem. Pokud se rozhodnete tuto destinaci navštívit, nesmíte vynechat návštěvu Marojejy National Park, který je jedním z nejdivočejších národních parků na Madagaskaru. A jak se tam dostat? Nejlépe letenkou.

Marojejy National Park se nachází na severovýchodním pobřeží Madagaskaru a je jedním z největších chráněných území na ostrově. Park se rozprostírá na území více než 55 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně bohatou faunu a flóru. Najdete zde více než 150 druhů ptáků, 11 druhů lemuřů, mnoho druhů plazů a hadů, stejně jako tisíce druhů rostlin.

Výlet na Marojejy National Park je zážitek, který rozhodně stojí za to. Park nabízí mnoho turistických stezek a túr, kde můžete objevovat nádherné přírodní scenérie a dychtivě sledovat neuvěřitelnou zvěř. Návštěvníci si mohou vybrat z více než 70 km turistických stezek, které poskytují nádherné výhledy a zážitky.

Pro letenku na Madagaskar se můžete obrátit na cestovní kancelář nebo si letenku rezervovat online. Pokud cestujete z Evropy, můžete si letenku koupit například z Paříže nebo Londýna a letět do Antananariva, hlavního města Madagaskaru. Z Antananarivo si můžete pronajmout auto nebo si zajistit místního průvodce, který vám pomůže s přepravou do Marojejy National Park.

Kromě výletu na Marojejy National Park je v Madagaskaru mnoho dalších turistických atrakcí. Můžete se vydat na prohlídku historických měst a vesnic, kde najdete mnoho koloniálních budov a archeologických nalezišť. Madagaskar je také bohatý na pláže a útesy, kde můžete relaxovat a přímo v moři sledovat rozmanité ryby a korály.

Celkově lze říci, že cesta na Marojejy National Park a Madagaskar obecně je zážitek, který si určitě zapamatujete po zbytek života. Pokud milujete život a přírodu, pak by se Madagaskar měl stát vaší další cílovou destinací. Rezervujte si letenku a nechte se unést krásou Madagaskaru!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky