Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mauricius Curepipe

Letenka Mauricius Curepipe


Letenky do Mauricia jsou nejen atraktivním cílem pro milovníky exotických destinací plných přírodních krás a místní kultury, ale také pro ty, kteří hledají unikátní zážitek z pláží a vodních sportů. Curepipe je jedním z nejzajímavějších měst na Mauriciu, kam se můžete vydat po přistání na letišti Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport, které se nachází asi 45 minut jízdy autem od této atrakce.

Curepipe se nachází na úpatí sopečného hřbetu Trou-aux-Cerfs, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Město samo o sobě je proslulé svou výrobou koberců, porcelánu a dalších výrobků uměleckého řemesla. Protože se Curepipe nachází v nadmořské výšce 550 metrů, nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost prozkoumat bohaté zahrady botanické zahrady a procházet se v klidném a příjemném prostředí jedné z nejkrásnějších destinací na Mauriciu.

Pokud navštívíte Curepipe, určitě nemůžete minout příležitost pro připojení k místnímu nočnímu životu. Existuje mnoho barů, restaurací, diskoték a dalších míst, kde si můžete užít atmosféru města v celé své kráse.

Základkou pro pobyt v Curepipe je letiště Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport, které je spojeno s mnoha místy po celém světě, včetně Evropy, Asie a Afriky. Hledání letenek z Evropy a východní Asie na Mauritius je opravdu jednoduché a ceny opravdu přijatelné, pokud hledáte včas. Ty nejlepší nabídky na letenky z Europa na Mauricius si můžete najít na Air Mauritius nebo Emirates.

Celkově lze tedy říci, že Curepipe je jednou z nejkrásnějších destinací na Mauriciu, které stojí za návštěvu během vaší cesty na Mauricius. Spojuje krásné výhledy na sopečné území Trou-aux-Cerfs, bohatou historii a kulturu a krásné zahrady botanické zahrady. S letenkou do Curepipe nebudete ničím ochuzeni a budete mít možnost si užít neuvěřitelné pohodlí a exotickou atmosféru, která čeká na Mauriciu.


Počasí Mauricius Curepipe


Mauricius je jedním z nádherných ostrovů v Indickém oceánu. Systém počasí je zde nedostatkový a navíc vládne celoročně teplé a slunečné počasí. Curepipe, město v centrální části ostrova je známé pro své nádherné panoramatické pohledy, ale i pro změnu klimatu, což by mohlo představovat problém při plánování výletu.

V Curepipe panuje subtropické oceánské klima, přičemž teploty se pohybují od 20°C do 30°C. Nejteplejší časy jsou obvykle mezi listopadem a lednem, kdy teploty stoupají nad 30°C, ale i v jiných měsících mohou teploty vystoupat do neuvěřitelných výšek.

V Curepipe nejsou sezónní období a deště jsou k dispozici po celý rok, nicméně jsou více frekventované v létě. Většina dešťových srážek se však typicky odehrává v krátkých deštivých bouřkách v dopoledních nebo odpoledních hodinách a většinou netrvají déle než hodinu. Poté se obloha rychle čistí a opět je zde slunce.

Doporučuje se však mít u sebe deštník, protože bouřky mohou být velmi silné. V místě totiž existuje tzv. sezóna cyklónů od listopadu do května, kdy se může vyskytnout prudké bouřky a cyklóny.

Kvůli těmto klimatickým podmínkám je vhodné se poohlédnout po ubytování, které má klimatizaci a pokud možno si vybrat místnosti, které jsou méně náchylné k vlivu slunce a bouřek. Turisté by měli mít na paměti, že v těchto vysokých teplotách je lepší béř vícečetného odpočinku a pití dostatečného množství vody.

Celkově je počasí v Curepipe proměnlivé, ale vzhledem k faktu, že teploty zde jsou mnohem příjemnější než v jiných částech světa, je to ideální destinace pro plážovou dovolenou a výlety. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Mauriciu, země slunce a nejkrásnější pláže, určitě navštivte Curepipe a tuto unikátní krajinu.


Dovolená Mauricius Curepipe


Mauricius je malý ostrov ležící v Indickém oceánu, který se může pochlubit nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou. Zatímco většina turistů se zde soustředí na pobyt u moře, méně známá destinace vnitrozemí Mauritiusu - město Camp Curepipe - nabízí také řadu zážitků a aktivit pro návštěvníky.

Curepipe, nacházející se zhruba 18 kilometrů od malebného města Quatre Bornes, je v současnosti považována za nejvyšší město na Mauriciu. Svou návštěvou navštívíte zdravotnické zařízení a nemocnice, muzeum a přírodní rezervaci. Město je také ideálním výchozím bodem k návštěvě továrny na výrobu rumu.

Naštěstí pro turisty na ostrově se nejedná o masovou turistiku, což znamená, že přínosy přicházejí v podobě klidného pobytu a pobytu v příjemném prostředí, které může být samotným kuršparsem dobrou volbou.

Město je také skvělým místem pro nákupy s množstvím butiků a autentických trhů. Hatija bazar například nabízí množství koření, drahokamů, textilu, oděvů a mnoho dalšího, jen pravý odpovídající tren. Pro ty, kteří hledají kvalitní zážitek, supermarketje Supreme by zase skvělým místem k návštěvě. Supermarket je místem, kde najdete pestrou směs suvenýrů a výrobků pro domácnost a občerstvení, například Cakes, tyto „cukroví“ jsou skvělým doplňkem k rannímu kávu nebo dobroty k odpolednímu čaji.

A pokud jde o ubytování, Curepipe nabízí řadu luxusních ubytování a intimních butikových hotelů. Vzhledem k blízkosti některých nejoblíbenějších pláží na ostrově, sobě vyberete pohodlný hotel, který vám bude užitečný a pohodlný během vašeho pobytu.

Celkově lze tedy říci, že Curepipe je odlišná a fascinující destinace v mauricijském turistickém ruchu. Jeho historické významy, umístění a estetické kouzlo tohoto města nabízí turistům možnost odpočinku v příjemném prostředí wayfarera. A jako bonus k tomu si můžete vychutnat dokonalý rum v továrně. Nezapomeňte na toto krásné město navštívit, na co se těšíte?


Ubytování Mauricius Curepipe


Mauricius je rájem pro ty, kteří hledají únik od všedního života. Tento ostrov nabízí dechberoucí scenérie plné palmových stromů, křišťálově čisté pláže a luxusní ubytování. Pokud hledáte klidnější a méně turistickou část ostrova, rozhodně byste měli zavítat do města Curepipe, kde si můžete užít přírodovědné muzeum, botanickou zahradu nebo zaplavat v jednom z mnoha jezer.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr ze široké škály možností, od menších penzionů až po luxusní hotely. Jedním z těch nejpříjemnějších ubytování v Curepipe je určitě La Maison de la Plaine, což je krásný koloniální dům s venkovním bazénem a umístěním přímo u fotbalového hřiště. V tomto ubytování máte k dispozici soukromé pokoje s vlastní koupelnou a balkonem, přičemž některé z nich nabízejí úchvatný výhled na kopcovitou krajinu Mauritiusu.

Dalším luxusním ubytováním v této oblasti je Villa Anakao, která se nachází kousek od města Curepipe a nabízí dokonalý únik před rušným světem. Tato luxusní vila je vybavena moderním zařízením, privátní pláží, bazénem a dokonale upravenou zahradou. Pokojový servis a snídaně jsou zahrnuty v ceně, takže se můžete soustředit pouze na relaxaci a užít si svůj pobyt na Mauriciu naplno.

Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní villa nebo spíše menší penzion, Curepipe nabízí řadu možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Stačí si jen vybrat a užít si kouzlo tohoto krásného ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Curepipe


1. Jak se nejlépe dostat z letiště na Mauritiusu do Curepipe?
- Nejlepší variantou je taxi, které stojí před letištním terminálem. Alternativně lze využít i místní autobusovou dopravu, avšak je potřeba počítat s delším časem cesty.

2. Kam se vydat v Curepipe na procházku?
- Doporučujeme navštívit park Domaine des Aubineaux nebo botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam. Obě lokality nabízejí krásné procházky a příjemné prostředí.

3. Je možné si pronajmout auto v Curepipe?
- Ano, je možné si pronajmout auto v některé z místních autopůjčoven. Doporučujeme si však předem zajistit mezinárodní řidičský průkaz.

4. Kde se dá v Curepipe dobře najíst?
- V Curepipe najdete mnoho restaurací s místní kuchyní, ale i s mezinárodními jídly. Doporučujeme např. restauraci L'Escapade nebo Indian Summer Restaurant.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity na Mauritiusu v oblasti Curepipe?
- Mezi nejlepší aktivity na Mauritiusu v oblasti Curepipe patří návštěva botanické zahrady Sir Seewoosagur Ramgoolam, nákupy v místních tržnicích nebo výlet na vrchol Pouce, který je nejvyšším bodem na Mauritiusu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky