Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mexiko Taxco

Počasí Mexiko Taxco


Mexiko je země, která se může pochlubit bohatou historií, krásnou přírodou a pestrým kulturálním dědictvím. Mezi mnoho měst, která stojí za návštěvu, patří i město Taxco, které leží na jihu státu Guerrero v centrální části země.

Taxco se pyšní svým půvabným koloniálním centrem, kterému dominuje dóm sv. Priscilly, zvonice a mnoho dalších historických budov. Město je známé svým výskytem stříbra, které se vyrábí zde již po staletí.

Když si tuto oblast vybíráte jako cíl své návštěvy, je důležité vědět, jaké počasí zde vás čeká. Taxco leží v horách, takže zdejší klima je poměrně příjemné. Důležité je však mít na paměti, že teploty se mohou výrazně lišit v závislosti na ročním období a nadmořské výšce.

Nejlepší období pro návštěvu Taxca jsou zimní měsíce od listopadu do února, kdy je teplota příjemná a příroda rozzářená zelení. V těchto měsících se střídají teplé dny s chladnými nocemi a teploty se pohybují kolem 20 stupňů ve dne a kolem 5 stupňů v noci.

Jaro je suché a teplo – teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni, ale mohou stoupat i výše. Říjen a listopad, konkrétně hlavně druhá polovina října, je období dešťů a vlhkosti v Taxcu, které trvá až do března.

Léto v Taxcu je velmi horké, s příležitostnými tropickými dešti a vysokou vlhkostí. Teploty se mohou pohybovat od 30 do 35 stupňů Celsia a v noci se ochlazuje na 20 až 25 stupňů Celsia.

Celkově lze říci, že Taxco je město, které nabízí svým návštěvníkům příjemné klimatické podmínky kdykoliv v roce. Pokud cestujete v létě, nezapomeňte na lehké oblečení, klobouky a opalovací krémy. Ať už se tam chystáte jakkoliv, určitě si užijete nezapomenutelné zážitky a krásy tohoto kouzelného města.


Dovolená Mexiko Taxco


Dovolená v Mexiku se rozhodně neomezuje jen na slunné pláže a koktejly pod palmami. Mexiko nabízí mnoho skvělých destinací, které se vyplatí navštívit. Jednou z nich je malé městečko Taxco.

Taxco se nachází v centrální části Mexika a je známé svým stříbrným zpracováním. V okolí města se totiž nachází spousta dolů, kde se těží stříbro a jiné kovy. Díky tomu můžete v Taxcu navštívit mnoho míst, kde se stříbro zpracovává a tvoří se z něj šperky a další výrobky.

Ale Taxco není o stříbrných špercích jenom. Město má i bohatou historii a kulturní dědictví. Nejznámější památkou je bezpochyby katedrála Santa Prisca. Tato barokní katedrála stojí uprostřed města a její věže se tyčí nad okolní zástavbou. Uvnitř najdete mnoho nádherných freskových maleb a klenoty, které váží přes 300 kg.

Pokud máte rádi turistiku a výlety do přírody, je to v Taxcu také možné. V okolí města se nachází krásná příroda a malebné vesnice. Můžete se vydat na výlet do nedaleké jeskyně Cacahuamilpa a prozkoumat její fantastické podzemní prostory. Nebo si můžete prohlédnout město Iguala a jeho historické památky.

Pro místní obyvatele je typickým způsobem dopravy motocykl. Proto vám nemusí být divné, když uvidíte na úzkých uličkách plných zatáček řadu motocyklistů. Zvláště na kopcovitých silnicích to bývá velmi zajímavé.

Pokud hledáte neobvyklou turistickou destinaci plnou kultury a historie, pak je městečko Taxco právě pro vás. Podnikněte tuhle cestu a okusit pravou mexickou atmosféru s vůní stříbra a exotickou kulturou.


Letenka Mexiko Taxco


Pokud toužíte po dovolené plné středomořského kouzla a koloniálního umění, Mexiko je pro vás tou pravou volbou. A jestliže navíc hledáte méně známé, ale překrásné městečko, Taxco je tím správným místem pro váš další dobrodružný výlet.

Letenka Mexiko Taxco vám umožní objevovat krásy tohoto města, které se nachází pouze 120 km od hlavního města Mexika, v nadmořské výšce 1 650 metrů nad mořem. Díky tomu můžete očekávat příjemné klima - teploty se zde pohybují od 17 °C do 25 °C.

Taxco je známé nejen pro své krásné koloniální budovy a kostely, ale také pro zpracování stříbrných šperků. V Taxcu najdete velké množství stříbrných dílen a obchodů, kde si můžete zakoupit jedinečné šperky za velmi příznivé ceny. Stejně tak je město bohaté na kulturní památky a muzea, které vám přiblíží historii Mexika a jeho obyvatel.

Zajímavou atrakcí je také místních obyvatel, kteří v tradičních kostýmech prodávají na trhu čerstvé ovoce a zeleninu. Navíc si můžete užít místní kuchyni, která je plná chutí a jedinečných vůní.

Kromě toho se můžete vydat na procházku kolem Taxca a vychutnat si krásy okolních kopců a hor. Turisticky atraktivním místem je také oáza Jumiltepec, která se nachází v blízkosti Taxca.

Letenka Mexiko Taxco je tak skvělou volbou nejen pro fajnšmekry, ale i pro milovníky dobrodružství. Přijďte si užít nezapomenutelnou dovolenou do tohoto kouzelného a fascinujícího města!


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Taxco


Q: Jak se dostat do Taxca z Mexika?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Taxca, je autobusem nebo pronajatým vozidlem. Z Mexico City existují autobusy, které jezdí přímo do Taxca.

Q: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Taxca?
A: Nejlepší doba pro návštěvu Taxca je od ledna do dubna, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou minimální.

Q: Kde se nachází nejoblíbenější turistické atrakce v Taxcu?
A: Nejoblíbenější turistické atrakce v Taxcu jsou chrám Santa Prisca, muzeum Viceregal a zlatnictví.

Q: Jaké jsou nejlepší místa k ubytování v Taxcu?
A: Nejlepší místa k ubytování v Taxcu jsou hostely a hotely v historické čtvrti.

Q: Jaké jsou nejoblíbenější jídla v Taxcu?
A: Nejoblíbenější jídla v Taxcu jsou pozole, enchiladas mineras a chiles rellenos.

Q: Kde mohu nakoupit stříbrné šperky v Taxcu?
A: Taxco je známý pro své stříbrné šperky a trhy jsou rozeseté po celém městě, ale nejoblíbenější místa jsou Mercado de Plata a tašky na Alarcon.

Q: Jaké jsou možnosti cestování po Taxcu?
A: V Taxcu je možné se pohybovat pěšky nebo pomocí taxi. Dále existuje i obsluha přepravy Combi, což jsou minibusy.

Q: Je Taxco bezpečné?
A: Ano, Taxco je bezpečné pro turisty. Je důležité dodržovat obvyklá opatření pro bezpečnost, jako je ukládání cenností v trezoru, pečlivý výběr restaurací a být opatrný v noci.


Ubytování Mexiko Taxco


Mexiko je země plná kontrastů a barev. Je to jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Latinské Americe. Pokud hledáte něco opravdu speciálního, určitě byste neměli minout Taxco. Městečko Taxco se nachází v centrální části Mexika a je hlavně známé svými stříbrnými šperky a nádhernou koloniální architekturou. Pokud chcete být ubytováni v samém srdci tohoto kouzelného místa, přinášíme vám přehled nejlepších ubytování v Mexiku Taxco.

Posada de la Misión

Posada de la Misión je krásný hotel v centru Taxca, který nabízí nejen nádherný výhled na město, ale také klasickou koloniální architekturu a moderní vybavení. S jeho 136 pokojemi se hotel zaručeně postará o vaše pohodlí a zároveň naservíruje pohled na kostel Santa Prisca, což je jedna z významných historických památek tohoto města. Pokud hledáte luxusní pobyt a chcete si užít krásy koloniálního města v komfortu, Posada de la Misión je správným místem pro vás.

Casa de la Bola

Casa de la Bola je klidné a romantické ubytování, ideální pro páry, kteří chtějí prožít nádherné chvíle společně. Nachází se v srdci města, jen pár kroků od hlavního náměstí. Starobylý dům z 18. století byl přeměněn na hotel s 12 pokoji, které jsou příjemně zařízeny a vybaveny moderními prvky. Kromě toho hotel nabízí i nádhernou zahradu, kde si můžete užít klid a relaxaci.

Hotel Emilia Castillo

Hotel Emilia Castillo je moderní a stylové ubytování s klidným a relaxačním prostředím. Nachází se jen pár kroků od kostela Santa Prisca a nabízí pěkné pokoje s balkónem a výhledem na město. Hotel má také krásnou terasu s bazénem, kde si můžete užít slunce a relaxovat po celodenním objevování krás Taxca. Kromě toho si zde můžete užít nejlepší gastronomickou zkušenost v místní restauraci, která nabízí tradiční jídla a nápoje.

Sierra Madre

Sierra Madre je moderní hotel, který se nachází přímo v centru města Taxco a nabízí nádherný výhled na město. Pokoje jsou dobře vybaveny a s výhledy na město nebo na hory. K dispozici je také venkovní bazén a sluneční terasa, kde si můžete užít relaxaci. Hotel Sierra Madre má také výbornou restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční mexickou kuchyni.

Jako vidíte, máte mnoho možností, jak si užít pobyt v Taxcu. Každé z ubytování je unikátní a nabízí různé zážitky a zároveň umožňuje objevovat krásy tohoto kouzelného místa. Takže neváhejte a zarezervujte si nejlepší ubytování v Mexiku Taxco pro nezapomenutelnou dovolenou v Mexiku!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky