Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin

Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin


Dotaz: Jak se nejlépe dostat z Mandalay do Pyin Oo Lwin?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Pyin Oo Lwin z Mandalay, je autobusem nebo taxíkem. Autobusy odjíždějí často a jsou levnější než taxíky. Cesta trvá asi hodinu.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba návštěvy Pyin Oo Lwin?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Pyin Oo Lwin je od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a mírné. V létě může být velmi horko, zatímco v období dešťů může být bahnitá a kluzká.

Dotaz: Co stojí za vidění v Pyin Oo Lwin?
Odpověď: V Pyin Oo Lwin stojí za vidění botanická zahrada National Kandawgyi Gardens, vodopády Pwe Kauk a vodopády Dat Taw Gyaint, chrám Maha Ant Htoo Kan Thar a trh na hlavním náměstí.

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Pyin Oo Lwin?
Odpověď: V Pyin Oo Lwin najdete velký výběr ubytování od luxusních hotelů až po levnější hostely a penziony. Doporučujeme si zarezervovat ubytování předem, zejména v období turistické sezóny.

Dotaz: Kde se dá najíst v Pyin Oo Lwin?
Odpověď: V Pyin Oo Lwin najdete spoustu restaurací a stánků s jídlem, které nabízejí tradiční místní jídla i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako například "shan noodle soup" nebo "thote" (jídlo ze žlutých hrášků a vajec).

Dotaz: Jaká je měna v Mjanmarsku (Barma) a kde si mohu vyměnit peníze v Pyin Oo Lwin?
Odpověď: Měna v Mjanmarsku (Barma) je kyat (MMK). V Pyin Oo Lwin najdete mnoho směnáren a bankomatů, které přijímají zahraniční karty. Doporučujeme si přinést hotovost v amerických dolarech a vyměnit si je v bankách nebo směnárnách.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, bývalé známé jako Maymyo, je krásné město, které se nachází v centrální části Myanmaru (Barma). Město se nachází ve výšce přibližně 1 070 metrů nad mořem a je obklopeno kopci a údolími.

Pyin Oo Lwin má subtropické podnebí s obdobím dešťů od června do září a suchým obdobím od října do května. Průměrná roční teplota v městě je 22,1 °C. Nejteplejším měsícem je květen, kdy teploty dosahují průměru 28,6 °C. Nejchladnějším měsícem je leden se průměrnou teplotou 16,4 °C.

Během období dešťů může být v Pyin Oo Lwin velmi vlhké a oblačné počasí je běžné. Prší zhruba 11-22 dní v měsíci s ročním úhrnem srážek okolo 2 200 mm. Během této doby může být cestování do města dost obtížné kvůli špatným silnicím a zvýšenému riziku sesuvů půdy.

V suchém období jsou teploty mírnější a průměrná vlhkost vzduchu klesá na zhruba 50 %. Během tohoto období může být více turistů, kteří chtějí navštívit město kvůli příjemnému počasí.

Celkově vzato, Pyin Oo Lwin má příjemné, ale občas nestálé počasí. Pokud plánujete návštěvu, nezapomeňte si přibalit deštník a nepromokavé oblečení, abyste byli připraveni na různé povětrnostní podmínky.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin


Pokud máte chuť ochutnat atmosféru středověkého města v unasledujícím destinaci, pak byste měli zvážit návštěvu Pyin Oo Lwin v Myanmaru (Barmě). Letenka do Pyin Oo Lwin je dostupná z různých letišť, ale nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky se zastávky v Mandalay.

Pyin Oo Lwin se nachází ve východní části Myanmaru a má jedinečnou atmosféru. Město je obklopeno zelenými horami a přírodními rezervacemi, které poskytují návštěvníkům možnost poznat krásu místní přírody.

Jedním z hlavních atrakcí Pyin Oo Lwin je Národní botanická zahrada, kde se nachází více než 110 druhů zvířat a 700 druhů rostlin. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, turisty z celého světa se sem sjíždějí. Procházka krásnou zahradou je skvělou příležitostí pro relaxaci a odpočinek.

Další turistickou atrakcí v Pyin Oo Lwin jsou místní trhy, kde je možné ochutnat místní jídla a nakoupit suvenýry. Tyto trhy jsou plné barevných stánků a nákupních příležitostí, které budou bavit celou rodinu.

Místní architektura je také velmi zajímavá, hlavně ve středověké části města. V této části města jsou různé budovy v koloniálním stylu, které připomínají dobu, kdy Britové vládli v této oblasti.

Pokud hledáte aktivní dovolenou, Pyin Oo Lwin je ideálním místem pro pěší turistiku nebo jízdu na koni. Hory a údolí v okolí města nabízejí mnoho různých tras pro turisty a cyklisty.

K jihu od Pyin Oo Lwin se nachází populární vodopády, které jsou snadno dostupné. Tyto vodopády jsou ideálním místem pro odpočinek a koupačku. Turisté si mohou tady vychutnat klid a mír přírody.

Pyin Oo Lwin je klidné a tiché město, které nabízí návštěvníkům možnost poznat místní kulturu a tradice. Pokud máte chuť na zklidnění a na relaxaci, jednoduše si zajistěte letenku a vydejte se do Pyin Oo Lwin.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin je malebné město na západě Mjanmarska (Barma), které je dobře známé pro své krásné zahrady, romantické vesničky a koloniální architekturu. Mnoho turistů navštěvuje Pyin Oo Lwin během své návštěvy Mjanmarska, protože poskytuje klidnější atmosféru než jiná větší města v zemi. Pokud plánujete návštěvu Pyin Oo Lwin, zde je několik tipů na to, kde se ubytovat.

Gandamar Gardens & Resort

Gandamar Gardens & Resort byl nedávno dokončen a nabízí luxusní ubytování i jiné vybavení, jako jsou restaurace, bazén a wellness centrum. Resort se nachází v krásných zahradách s okouzlujícími výhledy na okolní hory. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, s balkonem, satelitním TV, připojením na internet a lednicí.

Kandawgyi Hill Resort

Tento resort se nachází na vrcholu kopce, což poskytuje nádherný výhled na město Pyin Oo Lwin. Kandawgyi Hill Resort je známý pro své pokoje v koloniálním stylu, které jsou zařízeny elegantně a mají k dispozici vše, co byste mohli potřebovat během příjemného pobytu. Vybavení zahrnuje restauraci, bar, lázně a wellness centrum.

Pyin Oo Lwin Hotel

Pyin Oo Lwin Hotel je původní hotel v městečku, který byl postaven v roce 1903 za nedotknutelné koloniální éry Mjanmarska. Tento hotel nabízí pohodlné ubytování a živou historii. V nabídce je několik typů pokojů, včetně luxusních apartmánů. V hotelu také naleznete restaurace, výbornou snídani a veřejnou terasu, která je skvělým místem na relaxaci.

Royal Jasmine Hotel

Tento hotel se nachází na klidném místě v blízkosti centra města Pyin Oo Lwin. Royal Jasmine Hotel nabízí prostorné pokoje, vybavené klimatizací, mnoha nabídkami satelitní TV a úložným prostorem. Hotelová restaurace nabízí různá jídla a je otevřena po celý den. Royal Jasmine Hotel je také vybaven bezdrátovým internetem i fontánou a bazénem.

Právě teď zvažujete návštěvu města Pyin Oo Lwin? Tyto ubytovací možnosti by vám mohly poskytnout nezbytný komfort a klid pro relaxaci, jakou máte rádi. Ať už se rozhodnete pro krátkodobý pobyt nebo delší dovolenou, bude vaše cesta do Pyin Oo Lwin následovat nádhernou cestu přes hory, což by mohlo být nejkrásnější cesta, jakou jste kdy podnikli.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin


Dovolená v Mjanmarsku (Barma) se může zdát jako neobvyklá volba pro mnoho cestovatelů, ale přitom se jedná o nádhernou zemi plnou kultury a historie. A to nejen v hlavním městě, ale také na menších místech, jako je Pyin Oo Lwin.

Pyin Oo Lwin se nachází ve výšce 1070 metrů nad mořem v horách Shan, což dává tomuto městu příjemné, chladné podnebí po celý rok. Díky svému původu jako horský prázdninový resort pro bílou vládnoucí třídu během koloniální éry byly v Pyin Oo Lwin udržovány mnohé zahrady a parky se vzácnými rostlinami a stromy. Nejvýznamnější z nich je Botanická zahrada National Kandawgyi, která se nachází v údolí mezi kopci a je domovem ohromujících druhů různých rostlin.

V Pyin Oo Lwin se nachází také Grand Hotel, kdysi sloužilo jako guvernérský palác, který byl přeměněn na luxusní hotel. Toto historické místo nabízí návštěvníkům krásné pokoje a vynikající jídlo, ale také hluboký pohled do místní historie a kultury.

Kromě toho Pyin Oo Lwin má také mnoho krásných pagod a chrámů, které stojí za návštěvu. Například v centru města stojí ve své kráse Botahtaung pagoda, které je také jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Pyin Oo Lwin. Jiné památky v Pyin Oo Lwin jsou místní továrny na dřevěné nábytek, kryté mosty a mrakodrapy s úžasným výhledem.

Pokud hledáte zážitek z exotického cestování, Pyin Oo Lwin je bezpochyby jedním z míst, která byste měli navštívit při cestování do Mjanmarska. Jeho jedinečná historie a krása určitě učiní vaší dovolenou nezapomenutelnou a nevšední.

Zde jsou některé z nejlepších rad, které by vám pomohly plánovat vaši dovolenou v Pyin Oo Lwin:

- Cestujte s průvodcem, pokud možno. V Pyin Oo Lwin je mnoho hlavních atrakcí a stále je těžké najít průvodce, kteří mluví anglicky.

- Zvažte návštěvu pyinoolwin.info před cestou, kde najdete informace o většině hlavních pamětihodností.

- Respektujte místní kulturu a náboženská oděvní pravidla. Během návštěvy chrámů a pagod, nosit košili a pokrývat své ramena a kolena.

- Sledujte počasí. Nejlepší dobou pro návštěvu Pyin Oo Lwin je období sucha (listopad až unor), protože v tuto dobu je vhodné počasí a méně srážek.

Ať už hledáte odpočinek, kulturní zážitky nebo cestování off the beaten track, Pyin Oo Lwin je skvělou volbou pro vaši další dovolenou. S nádhernou přírodou, kulturou a historií zaručeně tento klenot v srdci Myanmaru nikdy nezklame.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky