Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tunisko Tataouine

Ubytování Tunisko Tataouine


Tataouine je město v jižním Tunisku, které se nachází mezi pouštěmi Sahara a Dahar. Je to historické město s mnoha turistickými atrakcemi, jako jsou kultovní hrobky Berberských kmenů, vesnice ksour a mnoho dalších, které můžete objevovat v blízkém okolí. Ideální pro milovníky historického a kultivovaného cestování.

Tataouine nabízí několik možností ubytování, ale nejlepší volbou je bezesporu hotel založený na jedinečném designu, který respektuje a chrání místní kulturu a přírodu.

Jeden z těchto hotelů je Dar Hi Tataouine. Nachází se v historické části města a nabízí ubytování v neuvěřitelně krásných pokojích, které se skládají ze zdí v berberském stylu, které byly vytvořeny z místních přírodních materiálů a vybaveny místními uměleckými díly.

V hotelu můžete navíc najít mnoho teras a vyhlídek, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní poušť a vychutnávat si svůj pobyt s rodinou nebo přáteli při grilování nebo relaxaci u bazénu.

Po celodenním objevování a cestování můžete jít do restaurace hotelu, která nabízí místní kuchyni a pochutiny inspirované místními recepty. Jídlo je kvalitní, čerstvé a zcela bezkonkurenční.

Mnoho turistů si také v hotelu objednává prohlídky místního kulturního dědictví, jako jsou kultovní hrobky, vesnice ksour a další atrakce v okolí města.

Pokud hledáte nevšední zážitky ve Tataouine, Dar Hi Tataouine je místem, kde se s rodinou nebo přáteli můžete ubytovat a užít si nádhernou, autentickou a kulturně bohatou dovolenou.


Počasí Tunisko Tataouine


Tunisko je známé svým horkým a suchým podnebím. A právě v této zemi se nachází město Tataouine, které nese jméno jedné ze saharských pouští. Tataouine se nachází v jihozápadní části Tuniska, přibližně 500 kilometrů od tuniského hlavního města Tunisu.

Tataouine je typickým příkladem pouštního klimatu, kdy letní teploty se mohou pohybovat až kolem 45°C, zatímco v zimě klesnou teploty k maximu 15°C. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25°C.

V létě v Tataouine bývá velmi horko a suché. Teploty zde mohou být velmi vysoké, obvykle v rozmezí 35 až 45 °C. Teplota v noci se v létě sníží, ale stále se udržuje na velmi teplé úrovni, zhruba kolem 25 až 30 °C. Během turistické sezóny, která zvykne končit v září, je období největšího pocitu horka. Proto, pokud si plánujete cestu do Tataouine, poučte se, zda je na cestu připraven.

Na druhou stranu, v zimě se v Tataouine cítí velmi příjemně. I když se teploty mohou pohybovat kolem 15 až 20 °C, je to díky suchému pouštnímu podnebí stále příjemné a vhodné pro turisty.

Během celého roku se v Tataouine nevyskytují žádné významné srážky. Průměrné množství srážek je méně než 300 mm ročně, což je typické pro pouštní oblasti. Proto je důležité brát s sebou dostatečné množství vody a hydratovat se během celého dne.

Vzhledem k suchému a horkému podnebí je nejlepší čas na návštěvu Tataouine během zimy, kdy má mírné teploty a příjemné klima. Pokud si plánujete návštěvu v létě, nezapomeňte na dostatečné množství vody, opalovací krémy a nechť je Vaše tělo připraveno na extrémní teploty.

Za velmi zajímavým rozhodnutím je také návštěva Tataouine v období, kdy se v okolí města koná řada pochodů a turistických treků. Tuto možnost můžete využít k prohlídce pouště a okolních hor či k prozkoumání starobylých památek v okolí.

V každém případě musíte mít na paměti, že v Tataouine je extrémní počasí, ať z hlediska vysokých teplot v létě nebo s většími příležitosti k odpočinku v září a říjnu. Pamatujte si toto, ať se na Vaší cestě k tomuto městu nevyskytnou žádné nečekané nebezpečné situace a nebude ničit Váš zážitek z návštěvy krásného Tuniska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Tataouine


1. Jaké je počasí v Tunisku Tataouine?

V Tunisku Tataouine je typické středomořské podnebí, se suchými a horkými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě je kolem 30°C a v zimě kolem 15°C.

2. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Tuniska Tataouine?

Nejlepší doba roku na návštěvu Tuniska Tataouine jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a je zde méně turistů. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 45°C a zimní měsíce mohou být deštivé.

3. Jaké jsou nejlepší atrakce v Tataouine?

Mezi nejlepší atrakce v Tataouine patří návštěva starého města, procházka v poušti a návštěva místního trhu s řemeslnými výrobky a kořením.

4. Jak se nejlépe dostat do Tataouine?

Tataouine se nachází v jihovýchodním Tunisku, asi 500 km od Tunisu. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letadlem do Tunisu a poté autobusem nebo taxíkem do Tataouine.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Tataouine?

V Tataouine je k dispozici několik hotelů a resortů, zahrnujících například Dar Dhiafa, Hotel Chenini, Sun Palm Douz a další. Nejlepší hotely jsou vybaveny moderním vybavením, bazény a restauracemi.


Letenka Tunisko Tataouine


Tunisko Tataouine je destinací, která nabízí mnoho zajímavého pro cestovatele. Pokud tedy hledáte exotické místo, které vám nabídne atmosféru nadpřirozena, Tajemného světa a přírodních krás, pak by vaší volbou mohlo být právě Tunisko Tataouine.

Nejjednodušší způsob, jak do Tuniska a na své místo určení Tatoauine se dostat, je pořízení letenky. Mnoho leteckých společností nabízí přímé linky do hlavního města Tuniska, Tunis, ale také do dalších tuniských letišť jako je třeba Djerba nebo Monastir. Z těchto letišť se už pak můžete snadno dostat do Tataouine buď místní autobusovou dopravou, nebo si najmout auto.

Proč se vlastně vydat do Tataouine?

Již samo město Tataouine je výjimečné svou polohou. Nachází se v centrální části tuniské pouště a díky své poloze přímo v libyjsko-tuniské peripherii nabízí neskutečně krásné a adrenalinové dobrodružství.

Můžete se projet na velbloudech, projít se dunami plnými meduz, prozkoumat krásy tuniské mediny, nebo navštívit místní monumenty bohaté na nejrozmanitější historii. Protože Tataouine leží zhruba 500 km od Tunisu, můžete také navštívit tuto zajímavou metropoli a vychutnat si její atmosféru.

Pro milovníky archeologie může být největším zážitkem návštěva amfiteátru v El-Djem, který patří mezi největší římské amfiteátry. Z mnoha zajímavých míst a památek, které Tunisko nabízí, vás určitě nezklame ani krásný Medína, nebo hrad Kairouan.

Jaká bude tedy vaše cesta do Tuniska Tataouine? Pravděpodobně jedinečná a naplněna krásami a zážitky, které vám budou v mysli zůstávat navždy. Určitě se nebojte vyrazit do tohoto tajemného světa a objevit jeho krásy. Stačí si jen pořídit letenku a užijte si Tunisko, které je neuvěřitelně pestré a nabité překvapeními.


Dovolená Tunisko Tataouine


Tataouine je malé městečko v jižním Tunisku, ve kterém se setkávají historie a kultura Berberů, kteří zde bydlí od dob dávných. Dnes je to oblíbená destinace pro turisty, kteří se chtějí ponořit do kouzelného světa pouště, monumentálních skalních hradů a malebných oáz.

Tataouine je vůbec první místo, které mnoha lidem přijde na mysl, když si připomenou Tunisko díky stejnojmenné planetě z filmové série Star Wars, i když skutečná lokace planet Tatooine se nachází v jiné části země. Přesto však Tataouine nabízí mnoho zajímavých zážitků pro všechny fanoušky sci-fi.

Jedním z hlavních turistických magnetů města je Star Wars Museum, které nabízí jedinečný pohled na kulisy natáčení filmů Star Wars a také naši planetu jako bychom se dostali na samotné Tatooine. V muzeu se můžete podívat na repliky kostýmů, kulisy, modely mimozemských postav a další exponáty, které vás vtáhnou do kouzelného světa vesmírných dobrodružství.

Další úžasnou atrakcí, kterou nabízí Tataouine, jsou skalní hradby, které tvoří přirozenou kulisu pro tento odlehlý kout Tuniska. Tyto monumentální útvary byly vytesány do měkké pískovcové skály obyvateli v této oblasti již před tisíci lety a dnes se staly turistickou atrakcí. Skalní hradby najdete v různých oblastech města a jedny z největších můžete vidět ve vesnici Chenini.

Oázy, ty jsou další z mnoha kouzelných míst v Tataouine a okolí. Krajina plná písku se mění v zelené vegetační oblasti, kde se ukrývají krásné oázy. Dát si koupel v oblíbené oáze Tamerza, procházet se podél palm, navštívit tradiční vesnice Ghomrassen a překonat pohled na tuto úchvatnou krajinu zvrchu hory Matmata, to jsou neopomenutelné zážitky, které si s sebou budete pamatovat po zbytek života.

Většina turistů se přestěhuje do Tataouinu během teplých letních měsíců, kdy se ve městě konají tradiční slavnosti a také proto, že generální počasí je obvykle přátelské. Využijte příležitost a vyzkoušejte zdejší kuchyni, která se zaměřuje na ty nejlepší suroviny, které se mohou v poušti najít.

Pokud hledáte exotické dobrodružství, je Tatouine tou správnou volbou. Dbejte však na to, abyste se před cestou dobře informovali o zeměpisné oblasti a kultuře obyvatel Tuniska, abyste zde při své dovolené mohli co nejvíce poznat. V Tataouine najdete malebné trhy, starobylé městské zdi a neuvěřitelné skalní domy, které zde byly vytesány do skály a přestože se zde budete cítit jako v pohádce, měli byste naučit se respektovat místní obyvatele a tradice.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky