Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Kinderdijk

Letenka Nizozemsko Kinderdijk


Nizozemsko je země plná fascinujících památek a turistických atrakcí, ale jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst, které můžete navštívit, je bezesporu Kinderdijk.

Kinderdijk je oblast v jižní části Nizozemska, která je známá svými 19 větrnými mlýny, které jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tato oblast je populární mezi turisty, kteří sem přicházejí za jediným účelem - vidět tyto historické mlýny.

Mlýny v Kinderdijku byly postaveny v 18. století a sloužily k čerpání vody z polderů, aby se zabránilo záplavám. Tyto mlýny byly jediným způsobem, jak odvodnit vodu z Nizozemska, a staly se tedy významným symbolem národa.

Dnes můžete navštívit Kinderdijk a projít se po stezkách, které vás provedou kolem těchto historických mlýnů. Stezky se rámováním vodních kanálů a divoké přírody a nabízí jedinečnou cestu k odkrytí této krásné části Nizozemska.

Pokud chcete navštívit Kinderdijk, Nejlepší si pronajmout auto a jet si sem zpříjemnit pobyt v samotném Nizozemsku. Alternativou je využít služeb místních autobusových linek nebo přívozů.

Letenky na Nizozemsko jsou cenově dostupné a můžete je najít na mnoha webových stránkách, které se specializují na nabízení cenově dostupných letů. Stačí jen zapnout svůj počítač a vybrat si z mnoha možností.

Takže pokud hledáte krásné místo k návštěvě v Nizozemsku, Kinderdijk by mělo být na vrcholu seznamu. Tam si můžete prohlédnout některé z nejpůsobivějších historických mlýnů na světě a objevit kouzlo této krásné oblasti. Navštivte Kinderdijk a užijte si jedinečnou cestu do historie a přírody.


Počasí Nizozemsko Kinderdijk


Nizozemsko je známé svými kanály, větrnými mlýny a úžasnou architekturou. Jedno z nejpopulárnějších turistických míst Nizozemska se nachází v jižních Nizozemských provinciích, a to Kinderdijk. Toto historické místo je známé svými 19 větrnými mlýny, které byly postaveny v 18. století a sloužily k odvodňování půdy. Kinderdijk je zařazen na seznam UNESCO a představuje nejen velkou historickou hodnotu, ale také zároveň krásné místo pro piknik nebo procházky.

K Kinderdijku je možné se dostat ze západního centrálního Nizozemska. Cesta trvá přibližně hodinu a v polovině cesty lze vidět nádhernou krajinu plnou kanálů a luk. V Kinderdijku lze vidět větrné mlýny, které jsou rozděleny do tří skupin. Každá skupina je tvořena 6 větrnými mlýny, které stojí ve vzdálenosti několika desítek metrů od sebe. Celkem se v Kinderdijku nachází 19 takových míst a díky nim se stal velkou turistickou atrakcí.

Kinderdijk je rovněž známý svým pěkným počasím. Průměrná roční teplota v této oblasti se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují průměrně 22-24 stupňů Celsia. V těchto měsících je také nejvíc turistů, kteří navštěvují Kinderdijk. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty klesají až k -2 stupňům Celsia.

V Nizozemsku a tedy i v Kinderdijku je obvykle velké množství srážek, zejména v zimě, kdy se často vyskytují déšť nebo sněhové přeháňky. Proto je vhodné, aby návštěvníci Kinderdijku s sebou měli vhodné oblečení a obuv. V letních měsících je vhodné vzít si také sluneční brýle a opalovací krém.

I přes občasné srážky a chladnější počasí je Kinderdijk stále atraktivní turistickou destinací v Nizozemsku. Návštěva tohoto místa nabízí nejen prohlídku historických větrných mlýnů, ale také krásný výhled na okolí a odpočinek v malebné přírodě. Pokud se rozhodnete navštívit Kinderdijk, připravte se na nezapomenutelný zážitek a krásnou atmosféru.


Dovolená Nizozemsko Kinderdijk


Dovolená v Nizozemsku je určitě jedinečná záležitost. Tato země je známá svými mnoha kanály a mlýny, které jsou složitě propojeny po celém území. Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Nizozemsku, neměli byste si nechat ujít návštěvu města Kinderdijk, které se nachází asi 25 kilometrů jihovýchodně od Rotterdamu. Je to unikátní místo, kde se nachází největší koncentrace větrných mlýnů na světě.

Kinderdijk se nachází na břehu řeky Lek a jeho historie se datuje až do 18. století, kdy byla oblast postižena povodněmi. Větrné mlýny byly stavěny k čerpání vody z údolí a odvádění do řeky. Dnes je tato oblast zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přijíždějí z celého světa.

V Kinderdijku je možné zhlédnout celkem 19 větrných mlýnů, které jsou rozestavěny podél kanálu. Každý z mlýnů nese jméno a číslo a má svou vlastní historii. Nejstarší mlýn z roku 1738 se dnes používá jako muzeum a umožňuje návštěvníkům nahlédnout do mlýna a dozvědět se více o jeho historii.

Kromě větrných mlýnů je v Kinderdijku také mnoho kanálů, které propojují jednotlivé oblasti. Na těchto kanálech si můžete vypůjčit loďku a projet se kolem mlýnů a pochopit tak jejich důležitost v minulosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Kinderdijk, nezapomeňte se také podívat na místní zvláštnost - krávy, které jsou tu v chovu. Tyto krávy byly v minulosti důležitým zdrojem potravy pro obyvatele a dodnes jsou uchovávány jako součást místní tradice.

Celkově je Kinderdijk jedinečné místo plné historie a turistické atrakce. Pokud hledáte neobvyklou dovolenou s kulturním a historickým nádechem, rozhodně neváhejte a navštivte tuto unikátní oblast v Nizozemsku.


Ubytování Nizozemsko Kinderdijk


Kinderdijk se nachází v jižní části Nizozemska, asi 15 kilometrů východně od města Rotterdam. Je to malá vesnička ležící na břehu řeky Lek. Co dělá Kinderdijk tak unikátní, jsou mnohé větrné mlýny, které zde stojí. Celkem jich je 19 a byly postaveny na začátku 18. století. Tyto mlýny, které se řadí mezi nejoblíbenější turistické atrakce celého Nizozemska, jsou nyní chráněny a jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Typy ubytování

Protože Kinderdijk je populárním turistickým cílem, existuje zde mnoho možností, kde se ubytovat. Níže je uveden seznam několika typů ubytování, které zde můžete najít:

1. Hotely a penziony

Existuje několik hotelů a penzionů v blízkosti Kinderdijk. Tyto možnosti nabízejí pohodlí a pohodlné vzdálenosti k mlýnům. Tyto možnosti jsou nejlepší pro ty, kteří hledají jednoduché a tradiční možnosti ubytování.

2. Kempování

Pokud rádi kempujete, můžete se ubytovat na místním kempu. Kemp nabízí mnoho pohodlností, jako jsou toalety, sprchy a umývárny. Můžete si také pronajmout stojan na vaši stan nebo na karavan, takže se nemusíte starat o shánění vlastních vybavení.

3. Apartmány

Pokud hledáte větší prostor a soukromí, můžete si pronajmout apartmán v blízkosti Kinderdijk. Tyto možnosti nabízejí vlastní kuchyně a obývací pokoje, takže můžete trávit čas o samotě.

Co vidět v Kinderdijk?

Kromě větrných mlýnů můžete v Kinderdijk vidět také návštěvnické centrum, které nabízí informace o historii mlýnů a oblasti. Můžete se projít po stezkách kolem mlýnů a vychutnat si neuvěřitelné výhledy. Můžete také projet výletní loďí po řece Lek a užít si pohledu na mlýny z vody. V oblasti se nachází také mnoho cyklostezek, takže si můžete vypůjčit kolo a užít si okolní krajiny.

Závěr

Kinderdijk je krásná a fascinující oblast Nizozemska, kterou by si neměli nechat ujít žádní turisté, kteří plánují cestu do tohoto regionu. Ať již se rozhodnete ubytovat v hotelu, apartmánu nebo kempu, určitě se vám zde bude líbit. Kromě toho, že se můžete podívat na úžasné větrné mlýny, můžete také užít krásné procházky po okolí a vychutnat si výhledy na řeku Lek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Kinderdijk


1. Co je Kinderdijk?
Kinderdijk je starobylý nizozemský krajinný park a světové dědictví UNESCO, známý pro své množství větrných mlýnů a vodních kanálů.

2. Jak se dostanu do Kinderdijk?
Kinderdijk se nachází asi 15 km východně od Rotterdamu a je snadno přístupný hromadnou dopravou - autobusem nebo lodí.

3. Musím si předem koupit vstupenky do Kinderdijk?
Ano, je lepší si předem zakoupit vstupenky, aby se minimalizovaly fronty. Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě.

4. Kolik stojí vstupenky do Kinderdijk?
Ceny vstupenek se liší v závislosti na věku a počtu osob. Vstupné pro dospělé začíná od 11,50 EUR a pro děti od 4-12 let od 9,50 EUR.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kinderdijk?
Nejlepším časem na návštěvu Kinderdijk jsou jarní a letní měsíce, kdy jsou většinou jasné a slunečné dny. Ideální je navštívit park před hromadným návštěvníkům.

6. Jak dlouho trvá návštěva Kinderdijk?
Doporučený čas pro návštěvu Kinderdijk je 2-3 hodiny, aby se stihly prohlédnout všechny větrné mlýny a projít se po parku.

7. Můžu se dostat blíže k větrným mlýnům?
Ano, je možné procházet se po stezkách vedoucích kolem větrných mlýnů a vypadají skvěle na fotografiích. Nicméně, vstup do větrných mlýnů je zakázán pro veřejnost.

8. Je možné v Kinderdijk půjčit kolo?
Ano, je možné si půjčit kolo v místních obchodech a doporučujeme využívat tohoto způsobu prozkoumání parku.

9. Nabízí Kinderdijk nějaké stravovací služby?
Ano, v parku jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením.

10. Můžu si s sebou vzít svého psa?
Ano, psi jsou v Kinderdijk vítáni, ale musejí být vedeni na vodítku a majitelé musí odpozorovat příslušné prostory pro psí odchody.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky