Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Kréta Makrigialos

Počasí Řecko Kréta Makrigialos


Makrigialos je malá vesnice na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Kréta. Oblast má typické středomořské podnebí se suchými a horkými léty a mírnějšími zimami. V Makrigialosu najdete příjemné počasí s množstvím slunce a tepelnými vlnami.

Léto v Makrigialosu

V létě se můžete těšit na průměrné teploty mezi 30-35 stupni Celsia, s očekáváními vrcholů až na 40 stupňů. Slunce vychází brzy ráno a zapadá pozdě večer, což znamená, že máte mnoho hodin na pláži. V takových lhůtách mohou být pláže docela rušné a voda teplá, což je ideální pro koupání.

Zima v Makrigialosu

Naneštěstí zima v Makrigialosu bývá vlhká a chladná, což znamená, že oblečení dovnitř je nutností. Teploty klesají na 10-15 stupňů Celsia během dne a mohou se snášet až na 5 stupňů v noci. V zimě bývá více deště, které mohou trvat několik dní.

Ideální období pro návštěvu Makrigialosu

Vzhledem k tomu, že více turistů tuto oblast navštěvuje v létě, doporučuje se návštěva Makrigialosu od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty mírnější a pláže méně rušné. V těchto měsících se také můžete těšit na menší množství deště.

Celkově je Makrigialos krásnou destinací s příjemným středomořským podnebím, které přitahuje návštěvníky po celý rok. Pokud si tuto oblast vyberete jako vaši další dovolenkovou destinaci, nezapomeňte si vzít dostatek opalovacího krému a hydratačních nápojů, abyste si užili slunce a teplo plnými doušky.


Dovolená Řecko Kréta Makrigialos


Krásná ostrovní zeměŘecko nabízí mnoho krásných míst, která si turisté nemohou nechat ujít. Jedno z těch nejlepších míst je Kréta, největší řecký ostrov, který se nachází na jihu Egejského moře. Kréta nabízí úchvatné pláže, modrá moře, kulturu a historii. Kromě toho je ostrov obklopen nádhernými horami a malebnými horskými vesnicemi. Pokud tedy hledáte krásnou a nezapomenutelnou dovolenou, Kréta je pro vás ideální destinace. Jedním z nejlepších míst na ostrově, kde si můžete užít dovolenou, je Makrigialos.

Makrigialos je krásná městečko ležící na východním pobřeží Kréty, asi 25 km od města Ierapetra. Město je známé svými krásnými plážemi, kvalitními hotely a nejlepšími restauracemi. Makrigialos nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou vodní sporty, pěší túry v horách a procházky po městečku.

Když přijedete do Makrigialos, určitě navštivte jejich nejznámější pláž, která se jmenuje Diaskari Beach. Pláž je dlouhá a písečná a nabízí krásný výhled na egejské moře. Je ideální pro opalování, plavání, pozorování zvířat a rybaření. V Diaskari Beach si můžete půjčit lehátka a slunečníky a vychutnat si klidnou atmosféru, kterou nabízí tato pláž.

Makrigialos také nabízí mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat nejen tradiční řeckou kuchyni, ale také speciální pokrmy, které jsou připravované z čerstvých surovin, jako jsou ryby, vejce nebo bylinky. V městečku najdete mnoho rybích restaurací, kde si můžete dát čerstvě ulovenou rybu a skvělou zeleninu. Pokud máte rádi víno, určitě vyzkoušejte vína ze skvělých řeckých ostrovů.

Kromě toho můžete vyrazit na pěší túru do hor a prozkoumat krásné krajiny, které Kréta nabízí. Tuto aktivitu můžete naplánovat s místním průvodcem, který vám ukáže nejlepší cesty a zákoutí. Na Krétě jsou mnohé starověké památky, jako jsou hradby, baziliky a kláštery. Také vás zároveň navštíví věhlasný Knossos Palace, a další památky, abyste si prohlédli v krásné řecké architektuře.

Krásné město Makrigialos vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou, která se vryje do vaší paměti na celý život. Navštivte tento krásný kout Kréty a užijte si tuto krásnou ostrovní zemi.


Ubytování Řecko Kréta Makrigialos


Kréta je největší řecký ostrov a populární turistická destinace. Makrigialos je menší přímořská vesnice na východním pobřeží Kréty, ležící asi 30 km jihovýchodně od města Sitia. Vesnice má krásné pláže s průzračným mořem, malebné přírodní scenérie a několik historických památek. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, existuje zde mnoho možností ubytování.

Hotely

Makrigialos má řadu hotelů, které nabízejí ubytování v plně vybavených pokojích s výhledem na moře nebo do vnitrozemí Kréty. Ve vesnici se nachází několik luxusních hotelů, jako je například Sunshine Crete Beach Resort nebo Villea Village, které nabízejí ubytování v prostorných pokojích s veškerým moderním vybavením a vynikající služby. Pokud však hledáte spíše ubytování pro turisty s menším rozpočtem, můžete se zaměřit na hotely jako třeba Cybele Suites & Apartments nebo Bayview Apartments, které jsou cenově přijatelnější, ale stále nabízejí pohodlné a čisté ubytování.

Vily a apartmány

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou v Makrigialos k dispozici také vily a apartmány. Tyto typy ubytování jsou obzvláště vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízejí větší prostor a jsou vybaveny kuchyňským koutem pro vlastní vaření. Soukromé vily jsou k dispozici například v Bayview Luxury Villa nebo El Greco Villas, které jsou umístěny v nádherných zahradách s bazénem. Pokud hledáte spíše klasické apartmány, ovšem s výhledem na moře, můžete se poptat například v Elia Stavros Villas či Maria Studios.

Kempy

Pokud hledáte spíše levnější a jednodušší způsob ubytování, můžete se rozhodnout pro kempování. V Makrigialos není nějaká konkrétní kempovací oblast, ale lze najít několik míst, kde se dá stanovat. Z jednoho takového místa si mohou turisté vychutnat krásné přírodní scenérie v Chatzivasileiou.

Makrigialos nabízí mnoho možností ubytování pro všechny typy cestovatelů a různé rozpočty. Bez ohledu na to, jaké jstehořlící účelem návštěvy této oblasti, můžete si být jisti, že najdete ubytování, které splní vaše očekávání a uspokojí vaši touhu po dovolené u moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Makrigialos


1) Jak se dostat na Krétu do Makrigialos?
Odpověď: Možnosti jsou letadlem do Heraklionu nebo Chanie a poté autobusem, taxíkem nebo pronajmutím vozu do Makrigialos.

2) Jaké jsou věci, které je třeba si vzít na dovolenou do Makrigialos?
Odpověď: Pohodlné oblečení a obuv, ochranný opalovací krém, plavky, klobouk nebo šátek na hlavu, léky a další zdravotní potřeby, pas a cestovní doklady.

3) Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Makrigialos?
Odpověď: V okolí Makrigialos jsou některé z nejkrásnějších pláží na Krétě, jako například Koutsouras, Lagada a Diaskari. Pro romantické večery doporučujeme pláž Kalamokanias.

4) Kde se dá dobře a levně najíst v Makrigialos?
Odpověď: V Makrigialos jsou k dispozici různé restaurace a taverýny, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni za rozumnou cenu. Mezi nejlepší patří Giorgos&Grigoris, Taverna Kostas a Psaropoula.

5) Jaké jsou nejlepší výlety z Makrigialos?
Odpověď: V okolí Makrigialos je mnoho krásných míst ke křížku. Doporučujeme výlety do vesničky Pefki, Kloster Kapsa, Vai Beach a Elounda. Také můžete navštívit pláž Voulisma nebo seznamte se s vodopády Milonas.

6) Jsou v Makrigialos bankomaty?
Odpověď: Ano, Makrigialos má několik bankomatů a měnírny peněz, které jsou umístěny v centru města a v blízkosti hlavní pláže.

7) Kde se dá ubytovat v Makrigialos?
Odpověď: V Makrigialos je řada ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány, vily a prázdninové domy. Mezi nejlepší patří Esperides Resort, Diamond Luxury Hotel a Cybele Suites & Apartments.

8) Kolik stojí taxi z letiště na Makrigialos?
Odpověď: Cena taxíku z letiště Heraklion na Makrigialos se pohybuje kolem 120 EUR, zatímco z letiště Chanii okolo 130 EUR. Většina taxíků má fixní ceny, takže vám bude poskytnuto všechno potřebné informace.

9) Jaká je nejlepší sezóna pro návštěvu Makrigialos?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Makrigialos je od dubna do října, kdy jsou příjemné teploty kolem 25-30 stupňů Celsia. V létě je možné, že teploty stoupnou až na 40 stupňů.

10) Co si můžu koupit jako suvenýr z Makrigialos?
Odpověď: Populárními suvenýry ze Makrigialos jsou místní potraviny a vína, kožené výrobky, různé druhy mýdla a kosmetiky, šperky a keramika.


Letenka Řecko Kréta Makrigialos


Kréta je největší ostrov Řecka a nabízí mnoho malebných pláží a přírodních krás. Jedním z proslulých letovisek této oblasti je Makrigialos, který leží na východním pobřeží ostrova.

Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného letoviska, nejdůležitějším krokem bude zakoupení letenky. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z celého světa do letiště v Heraklionu na Krétě.

Pokud hledáte nejlepší možnost pro letenku do Makrigialos, zvažte také variantu srovnávání cen s více leteckými společnostmi. Někdy můžete najít velmi výhodné nabídky, pokud srovnáte cenovou nabídku více společností najednou. Například často můžete najít levné letenky s Ryanair nebo Easyjet.

Nejlepší čas pro návštěvu Makrigialos je v létě, kdy se můžete těšit na slunečné počasí a teplou vodu. Pokud nechcete být v tlačenici turistů, zkuste navštívit toto letovisko na podzim nebo na jaře.

Po příletu na letiště budete potřebovat dopravu do Makrigialos. Můžete si vypůjčit auto, nebo využít transfer, který nabízí většina cestovních kanceláří. Cesta trvá z letiště do Makrigialos asi hodinu.

Makrigialos nabízí velmi malebné prostředí a klidnou atmosféru. K dispozici jsou zde různé druhy ubytování, jako jsou hotely, apartmány, nebo rodinné penziony.

Když budete v Makrigialos, nezapomeňte navštívit některé z nejkrásnějších pláží v oblasti, jako jsou například Pláž Lagada nebo Diaskari Beach. Můžete také prozkoumat úchvatné okolní kopce a hory, nebo navštívit některé z mnoha historických míst v oblasti.

Makrigialos je přírodní ráj na Krétě, kde si můžete užít klidné dovolené a krásné prostředí. Zakoupěte si letenku a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na tomto magickém místě Řecka.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky