Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Spojené státy americké Rocky Mountain National Park, Colorado

Dovolená Spojené státy americké Rocky Mountain National Park, Colorado


Spojené státy americké jsou známé svými krásnými přírodními scenériemi a rozmanitými turistickými atrakcemi. Jedním z míst, které stojí za vidění, je Rocky Mountain National Park v Coloradu.

Park byl založen v roce 1915 a rozkládá se na více než 1 000 čtverečních kilometrech. Nachází se v pohoří Skalnaté hory a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na horské štíty, údolí, řeky a jezera.

V parku se nachází více než 350 km turistických tras, které vedou přes horské louky, zalesněné oblasti a říční údolí. Mezi nejoblíbenější trasy patří Bear Lake Trailhead, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na jezero a okolní hory.

Navštivte také vodopády Alberta Falls, které jsou snadno dostupné po stezce vedoucí přes smíšený les. Zde si můžete též prohlédnout řadu různých živočišných druhů, včetně losů, bobrů a různých druhů ptáků.

V létě můžete navštívit malé horské městečko Estes Park, které se nachází v blízkosti parku. Zde najdete mnoho restaurací, obchodů a kulturních akcí.

Pokud máte chuť na dobrodružství, pak Rocky Mountain National Park nabízí řadu dalších aktivit, jako je například jízda na koni, rafting, rybaření a horská kola.

Celkem 120 km silnic v parku je také ideální pro autem nebo motocyklem, abyste si mohli užít krásné horské scenérie.

Pokud hledáte jedinečnou dovolenou plnou krásné přírody a dobrodružství, pak je Rocky Mountain National Park v Coloradu ideálním místem pro vás. Navštivte tento park a užijte si krásy Skalnatých hor!


Ubytování Spojené státy americké Rocky Mountain National Park, Colorado


Rocky Mountain National Park v Coloradu je jedním z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších národních parků v USA. Park nabízí nádhernou přírodu, s mnoha vyhlídkami na horské vrcholky, zelené louky plné divoké zvěře a říční prameny, které tečou dolů do údolí. Samozřejmě, že turisté ze všech koutů USA i celého světa tento národní park hltají a hledají ubytování. V tomto článku vám proto přinášíme několik možností, kam se ubytovat v Rocky Mountain National Park.

1. Správa národního parku

Správa národního parku nabízí mnoho možností ubytování v různých částech parku. Možnosti sahají od kempů, přes horské chaty až po luxusní hotely. Vždy záleží na vašem rozpočtu a preferencích. Pokud chcete být blízko k přírodě, možná vám bude nejvíce vyhovovat kempování. K dispozici jsou kempy s vodou, elektřinou, toaletami, sprchami a některé dokonce nabízejí i Wi-Fi připojení. Pokud hledáte luxus, pak můžete využít některý z hotelů nebo resortů v parku.

2. Privátní ubytování

Mnoho lidí, kteří se rozhodnou navštívit Rocky Mountain National Park, preferuje ubytování v soukromí. V okolí parku existuje mnoho možností pro pronájem bytů, chat a dalšího privátního ubytování. Tyto typy ubytování vám nabídnou více soukromí, vlastní kuchyň, a některé z nich jsou dokonce vybaveny vlastním bazénem nebo vířivkou.

3. Kempování mimo park

Pokud se rozhodnete kempovat mimo park, můžete zvolit některou z okolních měst jako je Estes Park, Loveland nebo Boulder. Tyto města nabízejí mnoho kempů, které jsou vzdáleny jen několik minut jízdy od parku. Většina z těchto kempů nabízí velké parciální kempování, jsou dobře vybaveny a často mají i bazény.

4. Airbnb

Poslední možností, jak najít ubytování v Rocky Mountain National Park, je Airbnb. Není tajemstvím, že tato webová stránka nabízí velký výběr ubytování, a to nejen v USA, ale po celém světě. Můžete si vybrat od jednoduchého pokoje v soukromí až po luxusní horské chaty s vlastním bazénem či vířivkou. Vždy záleží na vašem vkusu i financích.

Když přijedete do Spojených státech a plánujete navštívit Rocky Mountain National Park v Coloradu, máte mnoho možností, kam se ubytovat. Najdete jak kempy a horské chaty spravované správou parku, tak i hotely a resorty blízko k parku. Pokud jste ale individuálnější typ a chcete mít více soukromí, můžete si najít privátní ubytování, pronajmout auto a objevovat okolí, nebo použít Airbnb a být jako doma. Výhledy, krásná příroda, divoká zvěř a mnoho jiného, co nabízí Rocky Mountain National Park, jsou jistě zážitkem na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Rocky Mountain National Park, Colorado


1. Jak dlouho bude trvat návštěva Rocky Mountain National Park?

A: Délka návštěvy závisí na zájmech a aktivitách návštěvníků. Doporučuje se zůstat alespoň jeden nebo dva dny, aby se pokryly hlavní atrakce parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Rocky Mountain National Park?

A: Mezi nejlepší aktivity patří pěší turistika, horská kola, rybaření, kempování, pozorování zvěře a piknikování.

3. Lze v parku nalézt ubytování?

A: Ano, park nabízí řadu možností ubytování, včetně hotelů, kempů a chatek.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu parku?

A: Nejlepší čas na návštěvu parku je od června do srpna, kdy jsou teploty nejteplejší a počasí nejstabilnější. Nicméně, podzimní a jarní období nabízejí krásné scenérie a méně turistického ruchu.

5. Může se v parku vyskytovat nebezpečná fauna?

A: V parku se vyskytují různí dravci, včetně medvědů a pum. Je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a nechat zvířata na pokoji. Dále je možné se setkat se hady a pavouky, avšak jejich zvýšené nebezpečí je minimální.

6. Je nutné platit vstupné do parku?

A: Ano, platí se vstupné. Cena se liší podle typu vozidla a délky pobytu v parku.

7. Kde lze zakoupit vstupenky do parku?

A: Vstupenky lze zakoupit na vjezdu do parku nebo předem na internetu.

8. Existují v parku přístupné turistické trasy pro rodiny s dětmi?

A: Ano, park nabízí několik úrovní turistických tras, včetně lehčích tras vhodných pro rodiny s dětmi.

9. Jak se nejlépe dostat do parku?

A: Nejlépe se dostanete do parku autem nebo veřejnou dopravou z blízkých měst jako Denver nebo Boulder.

10. Je v parku možné kempovat?

A: Ano, v parku je řada kempů s různými možnostmi ubytování a vybavením. Doporučuje se rezervovat si místo předem.


Počasí Spojené státy americké Rocky Mountain National Park, Colorado


Spojené státy americké se mohou pyšnit několika slavnými národními parky, které každý rok lákají turisty z celého světa. Jedním z nejnavštěvovanějších parků je Rocky Mountain National Park v Coloradu. Tento nádherný park nabízí návštěvníkům nejen nádherné výhledy na horské vrcholky, ale také bohatou faunu a floru.

Pokud plánujete návštěvu Rocky Mountain National Parku, bude pro vás důležité zjistit, jaké počasí se zde během roku vyskytuje. Počasí v tomto národním parku není nijak předvídatelné a může se velmi rychle změnit. Zde je podrobný popis počasí v Rocky Mountain National Parku.

Léto
Letní měsíce v Rocky Mountain National Parku jsou obvykle teplé a slunečné. Teploty se během dne mohou pohybovat mezi 20 a 30 stupni Celsia. Nicméně, v noci se mohou teploty propadat až pod 10 stupňů Celsia. V letních měsících se mohou vyskytnout bouřky s krupobitím a prudké větry, takže je dobré být připraven na rychlé změny počasí.

Podzim
Podzim v Rocky Mountain National Parku je nejkrásnější období. Barevné listí stromů je zde nádherné a přitahuje mnoho turistů. Nicméně, v říjnu se průměrná teplota pohybuje kolem 5 stupňů Celsia a v listopadu se teploty mohou pohybovat pod nulou. V tuto dobu je park pokryt sněhem a vyskytují se prudké větry.

Zima
Zima v Rocky Mountain National Parku je tvrdá. Průměrná teplota se pohybuje kolem -3 stupňů Celsia a občas mohou vyskytnout extrémní mrazy. V této době je téměř všechno pokryto sněhem a turisté musí být vybaveni dobrou zimní výbavou, aby si mohli vychutnat krásy parku.

Jaro
Jaro v Rocky Mountain National Parku bývá poněkud nestabilní, s průměrnou teplotou kolem 10 stupňů Celsia. Období bývá deštivé a může být pokryto posledním sněhem. V tuto dobu bývají hory obvykle ještě zcela zakryty.

Závěr
Když navštívíte Rocky Mountain National Park, mějte na paměti, že počasí se může rychle změnit. Je důležité být připraven na chladné teploty, deště, sníh nebo prudké větry. Nicméně, krásy parku jsou obdivuhodné v každé roční době a stojí za to být vybavený vhodnou výbavou pro každé období.


Letenka Spojené státy americké Rocky Mountain National Park, Colorado


Pokud toužíte po přírodě, horách a krásné krajině, letenka do Rocky Mountain National Park v americkém státu Colorado je tím pravým cílem pro vás. Tento národní park je domovem hned několika pohoří, které vytvářejí nezapomenutelnou kulisu pro každého návštěvníka.

Rocky Mountain National Park se nachází v srdci Skalnatých hor a rozkládá se na ploše více než 1075 kilometrů čtverečních. Park nabízí příležitost pozorovat horskou faunu a flóru, prozkoumat nádherné cesty a stezky a také si užít neskutečných výhledů.

Park se stal symbolem Spojených států amerických a nabízí mnoho různých zážitků. Láká na turistické stezky a pěší túry, ale také na cyklovýlety a jízdu na koni. Pokud se rozhodnete pro návštěvu, můžete se těšit na možnost shlédnutí téměř 60 druhů různých zvířat a přibližně 280 druhů rostlin. Mezi nejpopulárnější území patří Bear Lake Road, kde se nachází mnoho stanovišť, od nichž se můžete vydat na spanilou jízdu v úžasných scenériích.

A co je nejlepší? Když pomocí letenky dorazíte do Colorado, budete si moci užít nejlepší scény při jakékoliv roční době a díky rozmanitosti území to bude zážitek na celý život! Pokud máte rádi zimní sporty, také se můžete těšit na nádherné zimní sporty, jako je běžkování a lyžování.

Jestliže chcete strávit několik dní v Rocky Mountain National Park, můžete si zde pronajmout kempovací místa, nebo zarezervovat ubytování v okolí. To vám dává možnost prozkoumat všechny krásy parku celý víkend.

Nicméně, když nemáte mnoho času, můžete navštívit nejpopulárnější místa parku během jednodenního výletu. Mezi taková místa patří Bear Lake, Trail Ridge Road a Moraine Park.

Rocky Mountain National Park je velmi populární a může být velmi rušné během sezóny, tak se ujistěte, že máte několik dní na to, abyste si západ slunce užily na klidném a mírném místě. S pomocí letenky můžete navštívit tento neuvěřitelný koutek přírody v Americe a užít si přírody na maximum.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky