Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage

Počasí Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka se nachází v jihovýchodní Asii a má tropické podnebí, což znamená, že se zde vyskytují vyšší teploty, vysoká vlhkost a prudké deště. Mezi nejnavštěvovanější místa na Srí Lance patří Pinnawala Elephant Orphanage, který se nachází poblíž města Kegalle.

Pinnawala Elephant Orphanage patří k největším chovným stanicím pro slony v Asii. Byl založen v roce 1975 a jeho cílem je chránit a zachovat slony, kteří ztratili své rodiče kvůli lovu nebo jiným přírodním katastrofám.

Počasí v Pinnawala Elephant Orphanage se liší v závislosti na ročním období. Během období dešťů, které trvá od května do srpna, mohou být vody na mnoha místech vysoké. V této době je tedy lepší mít připravené doplňkové oblečení. Teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 32 stupni Celsia a vlhkost je velmi vysoká.

Na druhé straně období sucha, které trvá od prosince do března, je nejlepším časem na návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage. Teploty se v tomto období pohybují mezi 28 až 33 stupni Celsia, ale je méně vlhko a méně pravděpodobné, že narazíte na deštivý den.

Při návštěvě Pinnawala Elephant Orphanage můžete vidět, jak se starají o osiřelé slony. Sloni zde mají velké rozlehlé prostory, kde se volně pohybují a procházejí se v blízkosti turistů. Je doporučeno navštívit toto místo brzy ráno, než zde bude rušnější a horko.

Zakončení:

Pinnawala Elephant Orphanage je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na Srí Lance. Návštěva tohoto místa vám umožní vidět slony v přirozeném prostředí. Počasí v Pinnawala se liší v závislosti na ročním období, ale nezáleží na tom, zda navštívíte stanici během období dešťů nebo sucha. V této oblasti můžete zažít tropické podnebí a prožít si jedinečnou návštěvu, která vám přinese mnoho zážitků a vzpomínek na celý život.


Ubytování Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je známá mnoha zajímavými místy a kulturními památkami, ale jeden z nejzajímavějších zážitků na této nádherné ostrovní zemi je návštěva Pinnawala Elephant Orphanage. Toto útočiště pro slony se nachází jen kousek od Kandy, jednoho z největších měst na Srí Lance a nabízí nejen skvělé možnosti pro pozorování slonů, ale také excelentní ubytování.

Pinnawala Elephant Orphanage je jedno z nejspíš navštěvovaných turistických míst na Srí Lance a nabízí přátelské a bezpečné prostředí pro slony, kteří by jinak mohli být ohroženi v divočině. Sloni zde žijí ve volné přírodě a kromě pozorování a fotografování je možné si s nimi dokonce také projet. Turisté mohou navštívit také muzeum slonů a obdivovat mnohé sloní artefakty, jako je například kůže z pravých slonů.

Ubytování v parku Pinnawala Elephant Orphanage je navrženo tak, aby naši hosté mohli v klidu a pohodlí ochutnat atmosféru tohoto nádherného místa. Návštěvníci mohou zůstat ve vzdálených chatkách, které jsou plně vybaveny klimatizací, Wi-fi připojením a vlastní koupelnou. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, s velkými okny a venkovním posezením, aby si hosté mohli užít svěží vzduch a krásné výhledy na okolní krajinu.

Ubytování v Pinnawala Elephant Orphanage vám umožní být v srdci parku a probouzet se s nádherným pohledem na slony, kteří se pohybují volně po celém parku. Kromě toho můžete také slyšet zvuky místních ptáků a pozorovat zvířata, která obývají okolní lesy.

Všechny pokoje v ubytování v Pinnawala Elephant Orphanage jsou výborně vybavené a nabízejí vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili dokonalou dovolenou. Pro snadné ubytování je k dispozici servis pokojů, v restauraci si můžete vychutnat místní kuchyni a u bazénu se můžete osvěžit a relaxovat.

Srí Lanka je plná nádherných a zajímavých míst a ubytování v Pinnawala Elephant Orphanage vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek, který vám nabídne pohodlí a nádhernou přírodu zároveň. Pokud plánujete návštěvu Srí Lanky, neváhejte navštívit tento park a ubytovat se přímo v něm. Získáte tak jedinečný zážitek, který vás neopustí dlouho po skončení vaší dovolené.


Dovolená Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage je jednou z nejznámějších turistických atrakcí na Srí Lance. Toto útočiště pro sirotky slonů se nachází poblíž města Kegalle a je domovem pro více než 70 slonů.

Historie útočiště sahá až do roku 1975, kdy byla založena první opatrovna sirotků slonů na Srí Lance. Poté co se místo ukázalo jako úspěšné, bylo v roce 1995 přestěhováno do Pinnawaly, kde se rozrostlo do působivého útočiště s více než 25 akrů.

Hlavním cílem Pinnawala Elephant Orphanage je pečovat o sirotky slonů pocházející ze Srí Lanky. Ty jsou buďto osiřelé, zraněné nebo opuštěné svými rodiči. Orphanage se snaží nejen je ochránit, ale také je začlenit do divokého života. Každý rok se tu narodí několik slonů a také přicházejí noví sirotci.

Jedním z největších lákadel tohoto útočiště je pravidelné koupání v řece Maha Oya. Sloni se k řece dostanou ve skupinkách a následují je turisté z celého světa, kteří si užívají nevšední zážitek, kdy sloni brodí vodu.

Další atrakcí Pinnawala Elephant Orphanage je návštěva krmného stolu. To je okamžik, kdy se sirotci slonů dostávají do stáda a kde je turisté mohou pozorovat, jak ti mladší někdy navečer nesměle ochutnávají připravené krmení, zatímco ti staří a už zkušenější sloni neváhají a lákají si krmné koule prostředkem svých chobotnic.

Pinnawala Elephant Orphanage je otevřena turistům celý rok. I kvůli tomu se jedná o velmi oblíbenou turistickou atrakci a může se tu roku objevit až 2000 turistů denně. Nicméně malé prostory a velký počet turistů může zavdat sirotkům a jiným slonům k deptané, protože kdykoli mohou být obklopeni velkým množstvím turistů.

Pokud hledáte něco, co by vás přivítalo na Srí Lance a dalo vám příležitost vidět slony uvolněné a šťastné v jejich přirozeném prostředí, pak byste měli navštívit Pinnawala Elephant Orphanage. Bude to určitě nezapomenutelný zážitek, který vám umožní vidět, jak se sirotci slonů stávají součástí stáda a jak tu žijí v harmonii s přírodou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Q: Co je to Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Pinnawala Elephant Orphanage je útulek pro slony nacházející se ve městě Pinnawala na Srí Lance, který byl založen v roce 1975 s cílem chránit a zachraňovat slony, kteří jsou sirotek nebo se ocitli v nouzi.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Pinnawala Elephant Orphanage je otevřen denně od 8:30 do 18:00.

Q: Kolik stojí vstupenka do Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na tom, zda jste občan Srí Lanky nebo zahraniční turista. Obvykle cena vstupenek pro zahraniční turisty se pohybuje okolo 10-15 USD.

Q: Jak se do Pinnawala Elephant Orphanage dostanu?
A: K Pinnawala Elephant Orphanage se dá dostat taxíkem nebo místními autobusy z vedlejších měst. Nejbližší letiště je letiště v Kandy, které je asi 40 km od útulku.

Q: Jaké aktivity mohu v Pinnawala Elephant Orphanage zažít?
A: V Pinnawala Elephant Orphanage si můžete prohlédnout slony, kteří se koupou v řece, krmí je, nebo můžete sledovat jejich krmení mléčnými lahvičkami. Můžete se také setkat s dobrovolníky, kteří pečují o slony a dodávají informace o jejich životě a historii.

Q: Je možné si s slony v Pinnawala Elephant Orphanage projíždět?
A: V Pinnawala Elephant Orphanage není povoleno projíždět se na slonech. Místo toho se můžete k slonům přiblížit a sledovat je v jejich přirozeném prostředí.

Q: Můžu přivézt dárek pro slony do Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Pokud si toužíte přinést nějaký dárek pro slony, můžete přinést ovoce, například banány nebo ananasy. Různé druhy zeleniny jsou také vhodné jako dárek.

Q: Kde mohu ubytovat v blízkosti Pinnawala Elephant Orphanage?
A: V okolí Pinnawala Elephant Orphanage se nachází mnoho hotelů a resortů, které nabízejí ubytování. Mezi nejpopulárnější patří The Elephant Stables, Pinnawala Hotel a The Big Game Camp - Udawalawe.

Q: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Nejlepší doba pro návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage je mezi listopadem a březnem, kdy je počasí suché a slunce svítí. V této době můžete vidět, jak se sloni koupou v řece a prožijete nezapomenutelnou zážitek.


Letenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je země, která skýtá mnoho krás a jedním z největších turistických lákadel je určitě Pinnawala Elephant Orphanage. Toto sloní útočiště se nachází v městečku Pinnawala, v provincii Sabaragamuwa a je domovem pro více než 80 osiřelých a zraněných slonů.

Původně bylo útočiště založeno v roce 1975, aby poskytovalo útočiště a péči zraněným a osiřelým slonům, kteří byli opuštěni svými rodinami. Od té doby se Pinnawala stalo populárním turistickým místem, kde návštěvníci mohou sledovat, jak sloni žijí v zajetí.

Sloni v Pinnawala mají prostornou a pohodlnou oblast, kde mohou volně pohybovat a žít v co nejpřirozenějších podmínkách. Návštěvníci mohou sledovat, jak sloni vstávají v brzkých ranních hodinách a postupně se vydávají do řeky na koupání a poté se vracejí k jídlu a odpočinku.

Kromě toho, že návštěvníci mohou sledovat, jak sloni žijí v zajetí, mají také možnost se s nimi setkat tváří v tvář. Návštěvníci mohou krmit slony, dokonce si s nimi mohou pořídit i fotografie. Návštěva Pinnawala Elephant Orphanage je nezapomenutelným zážitkem, zejména pro ty, kteří milují zvířata.

Pokud se chystáte na Srí Lanku, návštěva Pinnawala Elephant Orphanage by neměla chybět na vašem seznamu. Je to skvělá příležitost nejen pro návštěvu zajímavého a krásného místa, ale také pro získání cenných znalostí o těchto úžasných zvířatech.

Letenky na Srí Lanku jsou v současné době dostupné za velmi příznivé ceny, takže si co nejdříve rezervujte svou vstupenku a připravte se na úžasný zážitek v Pinnawala Elephant Orphanage.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky