Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Švédsko Lappland

Počasí Švédsko Lappland


Švédsko Lappland je jedním z nejchladnějších a nejvlhčích regionů v Evropě. Leží na severu Švédska a zabírá téměř třetinu celé země. Tento region je znám svými polárními zářemi, vysokými horami, rozlehlými lesy a ledovými jezery. Nicméně, počasí zde může být extrémní a velmi proměnlivé, což nutí místní obyvatele a návštěvníky být připraveni na širokou škálu povětrnostních podmínek.

Zima v Lapplandu

Severočeská zima je obvykle dlouhá a tvrdá, trvá téměř pět měsíců, začíná na přelomu října a listopadu a končí na konci března. Teploty se během této doby mohou pohybovat od -30 °C až po 0 °C. Sníh zde leží dlouho a do města se dostává prakticky od října až do dubna. V některých horských oblastech může být sníh i po dobu 8 až 9 měsíců v roce.

Jaro v Lapplandu

Jaro v Lapplandu je velmi krátké a trvá pouze několik týdnů až měsíců. Teploty se začínají zvyšovat a první květiny začínají kvést. Nicméně, stále může být chladno a sněžit několikrát během jara.

Léto v Lapplandu

Leto v Lapplandu je krátké, ale často velmi příjemné. Teploty se mohou pohybovat mezi 15 °C až 25 °C, ale pár dní s teplotami až 30 °C rozhodně není výjimkou. Díky stálému světlu a slunci („půlnocní slunce“) během letního období se zde vyskytuje mnoho hmyzu, včetně komárů, které mohou být rozesílány větrem ze sousedního Finska.

Podzim v Lapplandu

Podzim v Lapplandu je krásný, obvykle velmi suchý a slunný. Teploty mohou být velmi příjemné a pohybovat se mezi 5 °C až 15 °C. Nicméně, postupně se začíná ochlazovat a sníh se může objevit již na konci září.

Celkově vzato, počasí v Lapplandu je velmi proměnlivé, ale zaslouží si ho navštívit za úžasnou přírodu, kterou nabízí. Pro cestovatele a turisty je důležité být připraveni na všechny povětrnostní podmínky, aby mohli plně vychutnat svůj pobyt v této úchvatné oblasti.


Dovolená Švédsko Lappland


Dovolená na severu Švédska v oblasti nazývané Lappland není pro každého. Pokud máte rádi přírodu, ticho a pohodu, může to být právě pro vás ideální destinace.

Začněme tím, co můžete na dovolené v Lapplandu očekávat. Je to vzácné místo, když se podíváte kolem sebe, uvidíte lesy, hory a ledovce. V létě se můžete těšit na pěší turistiku, rybaření, kanoistiku, záštity a mnoho dalšího. Na podzim a zimu se můžete těšit na lyžování a sněžné skútry, možná uvidíte i polární záři.

Pokud máte rádi krásné výhledy a romantiku, je pro vás dobrým místem Abisko, který se nachází v srdci Lapplandu. Abisko leží v oblasti národního parku Abisko, můžete tady vidět ledovce a jezera, které ještě umocňují vaše zážitky.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Lapplandu, měli byste si udělat výlet do Kiruny a navštívit ICEHOTEL. Je to hotel postavený z ledu a sněhu, a je to jedinečný hotel, který musíte vidět na vlastní oči. Můžete tu dokonce strávit noc v iglú, nebo si užít slavnostní večeři.

Pro milovníky zvířat je tu Muddus national park, kde se můžete projít po promenádě, nakrmíte soby a uvidíte tam i losy. Můžete si také pronajmout saně tažené psy a absolvovat s nimi vyjížďku.

Dovolená v Lapplandu není pro každého, ale pokud máte rádi přírodu a chcete si odpočinout, tuto destinaci rozhodně zvažte. Je to nádherné místo, které stojí za návštěvu. Stačí jen vybrat si, co chcete vidět a zařídit si dovolenou. Máte-li rádi vysokohorskou turistiku, polární záři a sledování zvířat, Švédsko Lappland je pro vás ideální dovolená.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Lappland


1) Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Laponsku?
Některými z nejoblíbenějších míst jsou Abisko národní park, město Kiruna a jeho ledová hotelová kavárna, město Jokkmokk a tradiční trh, národní park Sarek a mnoho dalších.

2) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Laponska?
To záleží na vašich preferencích, ale nejoblíbenější období jsou zimní měsíce, kdy se můžete těšit na zářící polární záři a zimní sporty.

3) Je těžké se dostat do Laponska?
To závisí na tom, jakou formou dopravy používáte. Existuje několik letišť v oblasti, ale také se sem dá dostat autem nebo vlakem.

4) Jaké jsou typické jídla v Laponsku?
Mezi nejoblíbenější jídla patří suovas (pečená a dusená sobí masa), rökt renkött (uzené sobí maso), a lávvu bröd (tradiční chléb pečený v kruhovém altánu).

5) Je zde možnost vidět severní polární záři?
Ano, Laponsko je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování severní polární záře, zvláště v zimních měsících.


Ubytování Švédsko Lappland


Švédsko Lappland je jednou z nejkrásnějších oblastí Švédska a Evropy. Tato oblast se rozkládá na severu země a je domovem pro mnoho sviňú bratů, tajemných polárních zvířat a krásné horské krajiny. Abychom si mohli opravdu užít krásy Laplandu, musíme nejprve zvážit ubytování.

Začněme nejpraktičtěji – camping. Vzhledem ke své velké velikosti a rozlehlosti nabízí Lapland velké množství campů a kempů, které se nacházejí přímo v srdci divoké přírody. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Laplandu na vlastní pěst, a to za velmi přijatelnou cenu. Většina kempů a campů nabízí základní stavby, jako jsou chatky či tepee, ale existují i velmi luxusní ubytování pro ty, kteří mají trochu větší rozpočet. Přestože campery a kempy najdete v celé Švédsku, Lapland je jedním z nejlepších míst pro tuto formu ubytování.

Dalším možným stylem ubytování v Laplandu jsou chaty. Švédské chaty jsou malé, ale pohodlné domky postavené v srdci přírody. Tyto chaty nabízejí větší soukromí a samostatnost než kempy a většinou jsou lehce vzdálené od turisticky oblíbených oblastí. Mnohé chaty se nacházejí na břehu jezera a nabízejí krásný výhled na místní krajinu.

Pokud byste si přáli vysokou úroveň ubytování, můžete zvolit řadu resortů, které jsou skutečně umístěny v samotném srdci Laplandu. Tato luxusní ubytování nabízejí prvotřídní vybavení, jako jsou sauny, vířivky a další wellness zařízení. Tyto resorty se nacházejí v těsné blízkosti lyžařských středisek a dalších turisticky zajímavých míst, takže je to ideální volba pro ty, kdo chtějí využít všech možností, které Lapland nabízí.

V neposlední řadě, můžete si také vybrat ubytování v tradičních domcích Laplandu. Tento styl ubytování je perfektní pro ty, kteří chtějí zažít opravdu autentickou zkušenost v této oblasti. Domky jsou velmi útulné, k dispozici bývají venkovní sauny a někdy i tradiční ohniště. Tyto domky jsou většinou vzdálené od ostatních turisticky oblíbených oblastí, ale nabízejí skvělý kontakt s místními lidmi a kulturou.

Každý z těchto způsobů ubytování má své výhody a zápory a záleží jen na vás, co je pro vás nejlepší. Lapland je jednou z nejkrásnějších oblastí Evropy a nezáleží na tom, kde se rozhodnete ubytovat, bude to nezapomenutelný zážitek.


Letenka Švédsko Lappland


Pokud si chcete užít opravdu unikátní dovolenou, může vám letenka do nejsevernějšího regionu Evropy – Lapplandu ve Švédsku – přinést zážitky, které nezažijete nikde jinde.

Lappland se nachází v severní části Švédska, od pobřeží až k hranici s Norskem a Finskem. Tento region je známý tím, že zde můžete spatřit polární záři, což je jedno z nejkrásnějších a nejzáhadnějších přírodních jevů na planetě.

Kvůli svému polohování je Lappland také ideálním místem pro lyžování a jiné sporty v zimě. Můžete si také vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, projížďky husím spřežením nebo si zahrát golf na ledě. V létě se můžete podívat na půvabná městečka a vesnice, vyzkoušet si rybaření z lodičky, projížďku na koni a další aktivity.

Pokud se rozhodnete pro let do Lapplandu, můžete si vybrat z mnoha měst ve Švédsku, které mají pravidelné letecké spojení s regionem. Letenka do Lapplandu závisí na termínu, v jakém chcete cestovat, ale obecně je možné najít letenky za přijatelné ceny. Nejlepší je hledat letenky předem a srovnávat ceny různých leteckých společností.

Když už máte letenku koupenou a dorazíte do Lapplandu, čeká vás úžasná příroda, unikátní zážitky a mnoho kulturních aktivit. Vydejte se do Národního parku Abisko, kde máte velkou šanci spatřit polární záři. Navštivte města Kiruna a Luleå, kde si můžete užít různé kulturní akce a výstavy. Pro milovníky adrenalinových sportů doporučujeme vyzkoušet si závěsné okruhy a skákání padákem.

Na závěr si nezapomeňte vychutnat místní kuchyni, kterou tvoří ryby, jelení maso a švédské lahůdky. Určitě si ochutnejte tradiční švédské masové kuličky a bramborové placky, které jsou pro místní kuchyni charakteristické.

Letenka do Lapplandu vám může přinést jedinečné zážitky, které nezažijete v žádné jiné lokalitě na světě. Lappland přináší neuvěřitelnou přírodu, život pod polárním kruhem a mnoho dalších aktivit, takže pokud hledáte unikátní dovolenou, může být Lappland pro vás tou správnou volbou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky