Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Gruzie Tbilisi

Dovolená Gruzie Tbilisi


Gruzie je jednou z nejzajímavějších zemí Kavkazu a její hlavní město Tbilisi je nezaměnitelné svým koloniálním kouzlem a bohatou historií. V posledních několika letech se stala Gruzie populární turistickou destinací a s jejím rostoucím turistickým ruchem rostou i nabídky na dovolenou.

Tbilisi, s více než 1500 lety historie, je zaslíbeným městem pro turisty, kteří hledají kulturní zážitky. V centru města najdete historické budovy, úzké uličky a tradiční gruzínské restaurace a kavárny. Můžete navštívit staré město, Narikala pevnost, katedrálu Sioni nebo Metekhi kostel, aby jmenovali jen několik míst, které stojí za vidění.

Kromě kulturních zážitků nabízí Tbilisi také vyhlídky na překrásné přírodní scenérie. Kryštalicky čistá řeka Kura protéká městem a poskytuje návštěvníkům nádherné panoramatické výhledy z mostů, které spojují oba břehy. Nechybí zde ani návštěva lázní, což je velmi oblíbené gruzínské tradice.

Výlety do okolí města jsou také velmi populární a jsou tu různé možnosti. Můžete se vydat do Zakavkazského národního parku, jenž se nachází asi hodinu jízdy od města a nabízí obrovskou škálu turistických tras. K dispozici jsou také výlety na Kavkazský hřeben, kam se turisté mohou dostat po silnici s názvem Military Highway. Jeho trasa vede přes horské průsmyky, a nabízí tak úžasné výhledy až na vrchol Mount Kazbeku, a to za jasného počasí.

Pak tu jsou kratší výlety do regionu Kakheti, který je známý svými vinohrady a lahodným místním vínem. Je zde také mnoho středověkých křesťanských klášterů a pevností, které stojí za návštěvu.

Po celé Gruzii je nabídka ubytování stále lepší a turisté si mohou vybírat mezi příjemnými hotely a hostely různých cenových kategorií. K tomu navíc přibývají nové a modernější hotelové řetězce v centru města, ale také v jeho okolí.

Jídlo je v Gruzii jednou z nejlepších věcí. Oblíbená gruzínská kuchyně nabízí široké spektrum jídel s různými chutěmi a ingrediencemi, od jednoduchých salátů po šťavnatá grilovaná masa a omáčky. Nezapomeňte také vyzkoušet světoznámé vínko Khvanchkara.

Gruzie a Tbilisi nabízejí mnoho možností, co vidět a dělat, ať už se jedná o kulturní zážitky, výlety do přírody, nebo dovozek lázeňské léčby. Tato oblast se také stává magnetem pro mladé a energické lidi, kteří hledají nové zážitky a odcházejí s nezapomenutelnými zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Tbilisi


Níže najdete nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Gruzie, především hlavního města Tbilisi.

1. Jaký časový rozdíl existuje mezi Gruzií a Českou republikou?

Gruzie se nachází v časovém pásmu UTC+4, což znamená, že oproti České republice má o tři hodiny vyšší čas.

2. Jaká je místní měna v Gruzii?

Měnou Gruzie je lari (GEL). Většina bankomatů akceptuje karty s logem Visa, Mastercard a Maestro a v mnoha restauracích a obchodech lze platit kreditními kartami.

3. Je Gruzie bezpečná pro turisty?

Gruzie je považována za relativně bezpečnou zemi pro turisty. Hlavní problémy spočívají v přetíženém a někdy chaotickém provozu na silnicích a méně kvalitním stavu některých veřejných budov. Kromě toho by turisté měli být obezřetní v oblastech, které jsou blíže k hranicím separatistických oblastí.

4. Jak se nejlépe dopravit z letiště do centra Tbilisi?

Nejlepší možností je použít taxi. Ceny by měly být nalepeny na taxametry a podle údajů z letiště do města činí asi 30-40 GEL. Další možností je využít autobusovou nebo vlakovou dopravu, nicméně ty jsou mnohem pomalejší a poněkud nepraktické.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Tbilisi?

Tbilisi je poměrně malé město a většina turistických atrakcí se nachází v centrální části. Nejlepší způsob, jak město prozkoumat, je pěšky. V mnoha případech sice není dostupné veřejné dopravní spojení, nicméně je zde celá řada taxíků, které mohou být využity k přepravě.

6. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Tbilisi?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří staré město, Narikala Fortress, Trinity Cathedral a vodopád Mtkvari. V neposlední řadě je rovněž populární procházka po ulicích města, které nabízejí pestrý mix starobylé architektury a moderního designu.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gruzie?

Nejlepší měsíce na návštěvu Gruzie jsou květen, červen, září a říjen. V těchto měsících jsou teploty příjemné a turistické atrakce méně přeplněné.

8. Co bych si měl vzít s sebou na návštěvu Gruzie?

Záleží na ročním období, ale obecně je doporučeno mít s sebou pohodlné oblečení a obuv, oblečení na ochranu před sluncem a opalovací krém, ale také pláštěnku na případné deště. V zimních měsících je třeba být vybaven uzavřenou obuví a tlustšími vrstvami pro ochranu před mrazem.


Letenka Gruzie Tbilisi


Gruzie je země, která se těší velké oblibě mezi turisty, a to díky své krásné přírodě, kulturním památkám a bohaté historii. Pokud se chystáte na dovolenou do této země, nebo byste chtěli navštívit její hlavní město Tbilisi, zajistěte si letenku a připravte se na opravdu nezapomenutelný zážitek.

Letenka do Gruzie není zrovna nejlevnější, ale stále se jedná o poměrně dostupnou destinaci. Cena letenky se může pohybovat od několika tisíc až po desetitisíce korun, v závislosti na termínu letu a kapacitě konkrétního letu. Pokud chcete ušetřit peníze, doporučuje se hledat letenky s přestupem a s blízkým odletem a návratem.

Letenka na letiště Tbilisi je běžně dostupná z Prahy, Vídně či Varšavy. Většina leteckých společností, které nabízejí letenky do Gruzie, létá tři až čtyřikrát týdně. Cena letenky se liší podle sezóny, v zimě a na podzim může být níže než v létě a na jaře.

Pokud se chcete vydat na dovolenou do Gruzie, nabízí se vám mnoho možností. Gruzie je země skvělá pro turisty, kteří chtějí poznat jiné kultury, historii a přírodu. Její hlavní město Tbilisi je jedním z nejvíce kouzelných a zajímavých míst v Gruzii. Město leží v strmém údolí nad řekou Kuru, a nabízí návštěvníkům historické památky, úchvatné výhledy z vrcholů kopců a skvělou kuchyni.

Pokud se chcete ponořit do kultury Gruzie, můžete si zakoupit vstupenky na tradiční taneční představení, vyzkoušet si místní trhy a obchůdky se suvenýry a užít si místní hudby a zpěvu.

Výlet do Gruzie je zárukou nezapomenutelné zkušenosti. Pokud se tedy chcete podívat na kus skvělého světa, zajistěte si letenku do Gruzie a užijte si vyhlídky a zvuky této jedinečné země.


Ubytování Gruzie Tbilisi


Gruzie je světově proslulá svým jedinečným kulturním dědictvím, ale také svou malebnou krajinou a krásným městem Tbilisi. Zatímco město se těší oblibě turistů, ubytování zde může být náročné, zejména v období letního turistického ruchu. V této příručce se zaměříme na několik nejlepších možností ubytování v Tbilisi.

1. Boutique hotel Stamba

Stamba je jedním z nejkrásnějších boutique hotelů v Gruzii. Nachází se v architektonické památce a bývalé knihovně, která byla přeměněna na hotelový komplex. To znamená, že si hosté mohou vychutnat nejen krásné ubytování, ale také inspirativní prostředí. Interiéry jsou navrženy s ohledem na moderní design a ke každému pokoji patří balkon nebo terasa. Hotel nabízí klimatizované pokoje a bezplatné Wi-Fi připojení. Kromě toho se mohou hosté těšit na bazén na střeše a lázeňské služby.

2. The Terrace Hotel

Hotel Terrace se nachází poblíž centra města a nabízí jedinečné ubytování s nádherným výhledem na hlavní město Gruzie. Hotel má k dispozici klimatizované pokoje s TV a minibarem. Kromě toho jsou k dispozici také Wi-Fi připojení a 24hodinová recepce. Hosté se mohou těšit na snídaně formou bufetu a možnost relaxovat v hotelové sauně nebo v příjemné zahradě s výhledem na město.

3. Tbilisi Marriott Hotel

Tbilisi Marriott Hotel je jedním z nejznámějších hotelů v Tbilisi. Nachází se v centru města a nabízí prostorné a luxusní pokoje s pohodlnými postelemi, satelitní televizí a klimatizací. Hotel také disponuje bazénem, restaurací a barem, stejně jako saunou a posilovnou. Pro připojení k internetu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

4. The Biltmore Hotel Tbilisi

The Biltmore Hotel je nejvyšším hotelem v Gruzii a nabízí jedinečné ubytování s výhledem na celé město. Nachází se v centru Tbilisi a disponuje klimatizovanými a prostornými pokoji s TV, minibarem a bezplatným Wi-Fi. Hotel také nabízí komplexní lázeňské služby, restauraci a víceúčelovou místnost pro firemní akce.

5. Old Tbilisi Garden

Old Tbilisi Garden je malý hotel s nádhernou zahradou a nádherným výhledem na město. Nachází se v místě slavných starých kovářských dělnic, které byly přeměněny na luxusní ubytování. K dispozici jsou klimatizované pokoje, výborná kuchyně a bezplatné Wi-Fi. Hosté si mohou také vychutnat krásné výhledy na panoramatické terase a relaxovat v krásné zahradě.

Tyto pět možností nabízí mnoho luxusního a pohodlného ubytování pro návštěvníky Tbilisi. Navzdory turistickému ruchu a přetížení návštěvníky z celého světa, je mnoho možností pro všechny cestovatele, kteří hledají skvělé místo k pobytu. Jaký z těchto ubytování byste si vybrali pro svůj pobyt v Gruzii?


Počasí Gruzie Tbilisi


Gruzie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také s bohatou přírodou. Tbilisi, hlavní město Gruzie, má také své specifické klima, ovlivněné geografickou polohou a nadmořskou výškou.

Tbilisi se nachází v západní části Gruzie, na břehu řeky Kury. Město ovlivňují čtyři různé klimatické oblasti: subtropické, horské, mořské a kontinentální. Díky tomu má Tbilisi celoročně poměrně mírné počasí.

V létě jsou teploty v Tbilisi velmi vysoké, často přesahují 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu v zimě může být docela chladno, teploty se dostávají kolem bodu mrazu a často prší nebo sněží.

Podnebí v Tbilisi je velmi proměnlivé a může se během dne měnit zcela, často dochází ke změnám počasí v průběhu dne. V zimě bývají rána a večery mnohem chladnější než během dne, kdy se teploty mohou výrazně zvýšit. Naopak v létě se teploty často zvyšují následkem silného slunce, ale večery jsou často o něco chladnější.

V období jara a podzimu jsou teploty mírné a příjemné, ideální pro procházky a turistické výlety. Nejlepší období pro návštěvu Tbilisi je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

Zima má ve městě Tbilisi také své specifika. Sníh a led jsou poměrně běžné a někdy mohou být i nebezpečné pro chodce a řidiče. Avšak zároveň dává Tbilisi zcela nový vzhled, kdy se všechny budovy, městské parky a ulice pokryjí bílou závojem. Během zimy se v Tbilisi může také vyskytnout mlha, která dodává městu tajemnou atmosféru.

V souhrnu lze říci, že počasí v Tbilisi je celoročně poměrně mírné. V létě jsou teploty vysoké, v zimě nízké, ale existují mimořádné klimatické podmínky jako je led a sněhové bouře. Ideální návštěva Tbilisi je v období od května do října, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky