Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Švýcarsko Bern

Letenka Švýcarsko Bern


Letenky do Švýcarska jsou ideálním způsobem, jak se dostat do země ceněné pro své umění, kulturu a nádhernou přírodu. Pokud plánujete cestu do Švýcarska, neváhejte si zarezervovat letenku do Bernu, hlavního města kantonu Bern a jednoho z nejkouzelnějších měst ve Švýcarsku.

Bern se nachází uprostřed země, podél řeky Aare, a je centrem politického, ekonomického, kulturního a vzdělávacího života. Jeho historické jádro bylo vyhlášeno světovým dědictvím UNESCO, což dokládá jeho kouzlo a význam. Město je také velmi zajímavé díky svému živému kulturnímu a společenskému životu, vynikajícím restauracím, elegantním obchodům, muzeím, galeriím a divadelním představením.

Cestování do Bernu je snadné a pohodlné. Letiště Bern-Belp je situováno jen 10 km od města a dostanete se sem přímým letem například z Frankfurtu, Mnichova a Vídně. Odtud se můžete dostat do centra města pohodlně autobusem nebo vlakem. Na letišti si můžete také pronajmout auto nebo si objednat taxi službu.

Po příletu do Bernu získáte okamžitě pocit, že jste se dostali do velmi pohodlného a bezpečného města. Jeho historické centrum je plné krásných stavb, úzkých uliček a nádherných náměstí, jako například Náměstí Druhého března, na kterém se nachází vodotrysk a symbol města - medvěd.

Město nabízí mnoho kulturních památek a atrakcí, jako například katedrálu Svatého Vincence, nádherný zámek Rosengarten, výstavní palác Zentrum Paul Klee, muzeum umění Kunstmuseum a další. Můžete také navštívit věž Zytglogge, která je symbolem Bernu a nabízí nezapomenutelný výhled na celé město.

V městě najdete také mnoho možností, jak strávit volný čas. Můžete se projet na velmi oblíbených turistických tramvajích, projít se podél řeky Aare nebo navštívit jedno z mnoha festivalů, které se v Bernu konají po celý rok.

Cestování do Bernu je tedy skvělým způsobem, jak prožít pravou atmosféru Švýcarska. A když si zarezervujete letenku s dostatečným předstihem, můžete ušetřit nemalé prostředky na dopravě a mít více prostředků na užívání si krás města a jeho okolí. Tak neváhejte, kupte si letenku do Bernu, a užijte si jedno z nejhezčích měst Švýcarska!


Ubytování Švýcarsko Bern


Švýcarsko je známé svými krásnými horami, malebnými vesnicemi a řadou kulturních památek. Bern, hlavní město Švýcarska, se nachází uprostřed země a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro ubytování.

Jednou z možností je pobyt v hotelu. V Bernu najdete širokou škálu hotelů od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po menší rodinné hotely. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se například ubytovat v hotelu Bellevue Palace, který se nachází přímo v centru města a nabízí vynikající výhled na řeku Aare. Dalším oblíbeným hotelem je Hotel Schweizerhof, který se nachází v blízkosti Bernského nádraží a nabízí moderní pokoje a vybavení.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely. Hostely jsou ideální pro turisty, kteří chtějí strávit spoustu času venku poznáváním města a potřebují jen jednoduchý a cenově dostupný pokoj k přespání. V Bernu najdete několik kvalitních hostelů, jako například Hostel 77, který se nachází v blízkosti hlavního nádraží a nabízí pohodlné postele, kuchyň a společné prostory pro relaxaci.

Příznivci tradičnějšího stylu by mohli zvážit pobyt v penzionu. Bernské penziony nabízejí celou řadu pokojů a apartmánů pro jednotlivce i skupiny a zároveň se vyznačují přátelskou a osobní službou. Penziony jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají méně formální a přátelské prostředí. Mezi nejlepší penziony v Bernu patří například Bed and Breakfast Wildrose, který nabízí prostorné pokoje s výhledem na Alpy a zahrádku k relaxaci.

Další možností ubytování jsou apartmány k pronájmu. Pronájem apartmánu je skvělou volbou pro rodiny a skupiny přátel, kteří chtějí zůstat v Bernu po delší dobu a zároveň mít svobodu v plánování svého dne. V Bernu jsou k dispozici luxusní apartmány i jednodušší možnosti, v závislosti na vašem rozpočtu.

Výběr ubytování v Bernu není problém. Bez ohledu na váš rozpočet najdete v Bernu ideální možnost, která splní vaše potřeby a přání. Můžete si být jisti, že po návratu ze svého dobrodružství v Bernu budete mít pohodlné místo k odpočinku a relaxaci.


Dovolená Švýcarsko Bern


Švýcarsko je země, kterou byste si neměli nechat ujít, když se rozhodujete, kam vyrazit na dovolenou. Jedním z nejvýznamnějších měst této země je Bern, které se nachází v blízkosti řeky Aare a nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Jednou z nejpopulárnějších zastávek v Bernu je Kapitol, kde se nachází budovy vlády a parlamentu. Tuto oblast byste si neměli nechat ujít, protože se zde můžete projít některými z nejkrásnějších ulic v celé zemi. Kromě toho zde najdete mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční švýcarskou kuchyni.

Další místem na seznamu je hodinová věž Zytglogge, která je nejznámější turistickou atrakcí Bernu. Tato věž byla postavena v 16. století a dodnes je dodnes jedním z nejvýznamnějších symbolů města. Pokud chcete vidět Zytglogge v akci, nezapomeňte navštívit každou celou hodinu, kdy se zde koná krátká show s pohybující se figurkami.

Dalším zajímavým místem je Bärengraben - medvědí důl se svými slavnými obyvateli, třemi švýcarskými medvědy. Tyto medvědy jsou největší turistickou atrakcí v Bernu a můžete se s nimi setkat a pozorovat je několikrát denně.

Pokud se rádi potápíte do historie, nezapomeňte navštívit Muzeum Albertina. Toto muzeum nabízí největší sbírku umění ve Švýcarsku, a to včetně děl od Picassa, Moneta a Matisse.

A pokud chcete uniknout z ruchu města, určitě byste se měli vyděsit na úžasný Albertův park, kde se můžete projít zelenými cestami a vychutnat si nádherný výhled na celé město.

Švýcarsko a Bern jsou obecně známé jako velmi drahé země, ale nevadí, protože stojí za to. K dispozici je spousta možností ubytování, včetně hotelů a bed and breakfast. Stejně jako ve všech turistických destinacích, doporučujeme rezervovat si svému ubytování s dostatečným předstihem, abyste se vyhnuli zklamání.

Navštívit Švýcarsko a Bern je jedinečný zážitek, který vás jistě nezklame. Tak si naplánujte svou dovolenou již dnes a zažijte to, co tato země nabízí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Bern


1. Jaké je hlavní město Švýcarska?

Hlavním městem Švýcarska je Bern.

2. Jaká je oficiální mluvčí jazykem v Bernu?

Oficiálním mluvčím jazykem v Bernu je němčina.

3. Které jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Bernu?

Nejoblíbenější turistické atrakce v Bernu jsou Staré město, Katedrála sv. Petra, Zvířecí park Dählhölzli, muzeum Zentrum Paul Klee a Einsteinův dům.

4. Co je předmětem obdivu návštěvníků v Bernu?

Návštěvníci obdivují historickou architekturu Starého města, včetně svého unikátního krytého mostu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Bernu?

V Bernu je nejlepší se pohybovat pěšky, nebo využít tramvaj, autobus či metro. Město rovněž nabízí možnost zapůjčit si kolo nebo e-kolo.

6. Kdy je nejlepší období pro návštěvu Bernu?

Nejlepší období pro návštěvu Bernu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v létě.

7. Jaké jsou nejoblíbenější tradiční jídla v Bernu?

Mezi tradiční jídla v Bernu patří rösti (bramborová placka), fondue (rozpuštěný sýr), raclette (topený sýr), Berner Platte (kombinace různých druhů masa) a Ovomaltine (slavný švýcarský nápoj).


Počasí Švýcarsko Bern


Švýcarsko patří k jedné ze zemí, která má nádhernou přírodu a výjimečně pestré počasí. Pokud hledáte krásné a pohodlné místo pro dovolenou, město Bern je skvělou volbou. Bern je hlavním městem Švýcarska a leží v centru země. Toto město nabízí nejenom historické památky ale i krásnou přírodu, které mohou turisté obdivovat. A jaké je počasí v Bern? V tomto článku se dozvíte více.

V létě v Bernu může být počasí teplé a slunečné. Průměrná teplota v červenci a srpnu dosahuje 25 °C, avšak průměrné noci jsou poměrně chladné. Pokud jde o srážky, v létě většinou prší méně a někdy se mohou objevit bouřky. Obecně řečeno, léto v Bernu má příjemné počasí s teplotami kolem 20-25 °C.

Podzim v Bernu je obdobím, kdy se teploty mírně snižují a srážky se zvyšují. Když se píše říjen a listopad, bývá většina dne oblačná s pravidelným deštěm. Teploty se pohybují v rozmezí 10-15 °C a noc bývá studená.

Zima v Bernu také může být velmi krásná. Údaje o počasí během zimy se mohou měnit. Ovšem teplot termometru bývá většinou pod bodem mrazu a dost často hrozí sněhové bouře. I když teploty mohou být nízké, krajina nabízí ohromující pohledy, díky vynikajícímu kulisářství. Průměrná teplota bývá okolo minus tří až pěti stupňů Celsia.

Jaro v Bernu přináší mladistvé počasí se střídáním deště a slunečných dnů. V průměru je jaro teplejší než podzim, ale stále je ještě chladnější než léto. V dubnu a květnu lehce roste teplota na kolem 15-20 °C a noci jsou mnohem teplejší než v podzimních měsících.

V období jara a léta je hodně lidí, kteří Berne a celé Švýcarsko vyhledávají. Pokud rádi cestujete, berte s sebou sluneční brýle, krém na opalování a slunečník. Pokud si žijete v Berne, berte ohled na sezónní vlivy počasí a plánujte výlety do okolních krajů tak, aby vám nikdy neležel zbytečný čas na říjnové bouře.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky