Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Argentina Cafayate

Počasí Argentina Cafayate


Argentina Cafayate je město, které se nachází v provincii Salta v severozápadní části Argentiny. Toto město je známé svými vinicemi a vysokou nadmořskou výškou, proto se klima na tomto místě liší od ostatních částí Argentiny.

V Cafayate vládne subtropické podnebí s vysokými teplotami během dne a chladnými nocemi. Průměrná teplota v létě je okolo 30°C, zatímco v zimě klesá teplota na 5°C. Nejteplejšími měsíci v Cafayate jsou leden, únor a březen, kdy průměrná teplota dosahuje až 32°C. Naopak nejchladnějšími měsíci jsou červenec, srpen a září, kdy mohou teploty klesnout až k -2°C.

V Cafayate má během celého roku velmi nízké srážky, což je důvodem, proč se na tomto místě pěstují vinice. Průměrná roční srážková úroveň činí pouze 200 mm. Období s nejvyššími srážkami jsou podzimní a zimní měsíce od května do září.

V případě, že se chystáte navštívit Cafayate, nezapomeňte si přibalit lehké oblečení a přilbu na ochranu hlavy před sluncem, stejně jako oblečení na chladnější večery a noční procházky. V létě dávejte pozor na extrémní teplo a udržujte si dostatek hydratace.

Celkově vzato, klima v Argentina Cafayate je příjemné a vhodné pro pěstování vinic. Pokud se chystáte navštívit toto město, pamatujte si na jeho různé klimatické podmínky a snažte se přizpůsobit svou výbavu potřebám místního počasí.


Ubytování Argentina Cafayate


Argentina Cafayate: Kde se ubytovat a co vidět v argentské oáze

Cafayate, malé město na severu Argentiny, je známé svými vinicemi, malými pěšinami a skalnatými horami. Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, je lepší se ubytovat přímo v Cafayate. Ve městě a jeho okolí najdete mnoho zaujímavých a pohodlných ubytování.

Pokud hledáte luxusní zážitek, zvolte La Estancia de Cafayate s výhledem na okolní kopce a vinné révy. Toto zařízení nabízí nejen ubytování, ale také soukromý golfový klub a restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality. A při pobytu v La Estancia můžete také navštívit místní vinice a ochutnat vína, za která je tato oblast známá.

Pro ty, kteří hledají pokojnou a levnější možnost, nabízí Hostal Don Benito komfortní ubytování a snídaně. Hostal se nachází kousek od centra města a kromě pohodlného pokoje si můžete zarezervovat i výlety do okolí.

Pro milovníky kempování a přírody je tu kemp Dora Dominguez. Tento kemp, pojmenovaný po jedné z nejvýznamnějších místních hudebních skupin, nabízí možnost stanování v klidné oblasti, kde se můžete probudit s pohledem na okolní hory. Kemp se nachází pouze 3 km od města a nabízí i restauraci s tradičními jídly.

Co se týče aktivit, v Cafayate a jeho okolí najdete mnoho možností. Můžete si například užít horskou cyklistiku, prohlídku místních vinic, kajakářské výlety nebo turistiku v místním parku Los Cardones.

Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat do nedalekého města Salta. Salta je hlavním městem stejnojmenné provincie a nabízí mnoho kulturních a historických památek. Mezi ně patří katedrála, muzea a historické pevnosti.

Cafayate a jeho okolí jsou krásnou a malebnou částí Argentiny, kde si můžete užít klid a přírodu. S pravým ubytováním budete mít skvělý výchozí bod pro prozkoumání této krásné oblasti.


Dovolená Argentina Cafayate


Pokud hledáte destinaci, kde můžete zažít úžasnou kombinaci kulturních zážitků a přírodní krásy, rozhodně byste měli zvažovat návštěvu Cafayate v Argentině. Toto malé město v provincii Salta nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí, které zajisté uspokojí každého cestovatele.

Cafayate se nachází v údolí Calchaquí, asi 3 hodiny jízdy jižně od města Salta. Hlavní atrakcí tohoto regionu je bezpochyby pěstování vinné révy a výroba vína. Vinařské oblasti Cafayate jsou známé svými vynikajícími bílými a červenými víny, zejména Torrontés.

Během své návštěvy můžete navštívit některé z nejznámějších vinic v regionu a ochutnat některá z nejlepších vína, která Argentina nabízí. Můžete si dokonce i objednat půjdenní výlet spojený s degustacemi vín a prohlídkou vinic.

Pokud preferujete přírodní krásy před víny, Cafayate má spoustu možností. Navštivte Quebrada de Cafayate, národní park, který vám umožní projít klíčovými místy v regionu, jako jsou Los Colorados - řada vysoce pigmentovaných skalních útvarů a Amfiteátr - přírodní divadlo vytvářené útesy. Říká se, že akustika divadla je tak dobrá, že umožňuje slyšet i šepot z protějšího konce!

Cafayate také nabízí Gejzírové pole El Rey, které je jedním z největších geotermálních polí na světě. Zde se můžete projít kolem desítek aktivních gejzírů, fumarol, solfatar a bahenních termálních pramenů.

Historické a architektonické památky města jsou dalšími krásami k návštěvě. Můžete navštívit místní muzeum strakatých koní a procházet se po starosvětské ulici Calchaquí. Existuje mnoho trhů, kde si můžete zakoupit místní výrobky a kulinářské speciality, jako jsou kožené zboží a tradiční pokrmy.

Cafayate je vynikající volbou pro ty, kteří hledají něco jiného, než obvykle navštěvované turistické destinace. Je ideální pro ty, kteří chtějí zažít pravou argentinskou kulturu a přírodu. Pokud si chcete užít krásy této oblasti, navštivte ji v období od září do listopadu, kdy se zde koná tradiční festival vína a hudby. Zajímavou alternativou k návštěvě Bílých hor a Tchaj-wanu může být právě Argentinské Cafeayate, tak co na to řeknete?


Letenka Argentina Cafayate


Pokud hledáte nezapomenutelnou cestu do exotických krajů, měli byste zvážit letenku do argentinského města Cafayate. Tento malebný a klidný městeček se nachází přibližně 200 kilometrů východně od hlavního města argentiny Buenos Aires a nabízí nejen krásné výhledy na Andské pohoří, ale také skvělé víno a gastronomické zážitky.

Cafayate, které se nachází v provincii Salta, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od městského ruchu. Město je obklopeno krásnou přírodou a zároveň nabízí mnoho kulturních zážitků pro turisty.

Jednou z největších turistických atrakcí v Cafayate jsou bezesporu zdejší vinice. Město je totiž obklopeno vinicemi, které vyrábějí nejen skvělé víno, ale i další více než 20 odrůd hroznů. Turisté si zde mohou vychutnat nejen samotné víno, ale také ochutnat vyhlášené argentinské speciality, které perfektně ladí s vínem.

Opravdovým klenotem v okolí Cafayate jsou ale horské masivy pohoří And, které nabízejí nádherné scenérie a skvělé možnosti pro turistické výlety na svahu. Jedním z nejkrásnějších míst v této oblasti je asi Quebrada de Cafayate, což je národní park s nádhernými zříceninami, šedivými kameny a turistickými stezkami.

Na závěr bychom měli zmínit, že návštěva Cafayate je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky kultury, gastronomie, zábavy a přírody. Proto se neváhejte vydat na letiště a pořiďte si letenku do této argentinské perly, která vám zaručeně zůstane v paměti na dlouhou dobu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Cafayate


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Cafayate z jiných částí Argentiny?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Cafayate z jiných částí Argentiny, je autobusem. Existuje několik společností, které nabízejí pravidelné spoje z měst jako Salta, Tucumán a Buenos Aires.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Cafayate?

Nejlepší čas pro návštěvu Cafayate je od září do listopadu, kdy jsou teploty mírnější a zřídkakdy prší. V létě mohou být teploty velmi vysoké a v zimě se může vyskytnout sníh.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Cafayate?

Nejlepší aktivity v Cafayate jsou návštěva vinic a degustace vína, turistika k malebným soutěskám a skalám, a návštěva historických míst a památek.

4. Kde se dá dobře najíst v Cafayate?

Existuje mnoho restaurací v Cafayate, které nabízejí tradiční argentinské jídla, jako jsou empanadas a asado. Některá z nejlepších míst jsou Baco, La Casa de la Empanada, a El Hornito.

5. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Cafayate?

V Cafayate najdete mnoho obchodů s tradičními argentinskými suvenýry a řemesly, jako jsou látky, keramika a stříbrné šperky. Některá z nejlepších míst jsou Artisan Market a Taller de Ceramica.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky