Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Litva Europos Parkas

Letenka Litva Europos Parkas


Litva je krásná země ležící v severovýchodním rohu Evropy. Mezi turisty je stále oblíbenější a mnoho z nich si vybírá právě tuto zemi jako svůj další cíl. Litva nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nejznámějších míst je Europos Parkas.

Europos Parkas se nachází jen nedaleko od Litvy hlavního města Vilniusu. Jedná se o obrovské umělecké muzeum, které je rozprostřeno na celých 55 hektarech pozemku. Je to místo, kde se setkává umění s přírodou, což dává těmto krásným sochám zcela nový rozměr.

V parku najdete více než 90 soch od umělců z celého světa, včetně menších soch a monumentálních děl. Budete moci projít kolem nádherných jezer, návštěvou malých zahrad, stezek a dolů se z hory, která vás zavede ke krásným výhledům na okolí.

Navíc, park si získal kromě návštěvníků velkou oblibu také mezi fotografy. Pokud jste milovníkem umění nebo pouze hledáte krásné a inspirativní místo k návštěvě, Europos Parkas by měl být na vašem seznamu.

Jak se tam dostat?

Dobrou volbou, jak se dostat do Europos Parkas, je letenka z Prahy do Vilniusu. Z letiště ve Vilniusu je Europos Parkas vzdálen jen přibližně 30 minut jízdy autem, což umožňuje snadnou cestu pro turisty. Proto zvažte koupit letenku do Litvy a vyrazte na návštěvu tohoto úžasného uměleckého parku, který je jednou z nejkrásnějších atrakcí celé Litvy.


Dovolená Litva Europos Parkas


Dovolena v Litvě je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nejen krásnou přírodu, ale také dobrodružství a zábavu. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Europos Parkas - jedinečný park, kde se setkáte s uměleckými díly a zároveň si užijete aktivní den s rodinou nebo přáteli.

Europos Parkas se nachází asi 20 km od Vilniusu a rozkládá se na ploše více než 55 hektarů. Park byl založen v roce 1991 jako soukromá iniciativa a postupem času se stal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Litvě.

Co můžete v Europos Parkas čekat? Park je plný nejrůznějších uměleckých děl od umělců z celého světa. Můžete se těšit na sochy, instalace a další umělecké zážitky.

Navíc se v parku nachází také mnoho aktivit pro děti i dospělé. Můžete si zahrát minigolf, vyzkoušet si lanovou dráhu, projet se na koloběžce nebo si zahrát s dětmi na dětském hřišti.

Největším zážitkem pro rodiny s dětmi jsou však nejspíše obrovské trampolíny. Ty se nacházejí na louce a po dobu jedné hodiny si tu mohou děti skákat a dovádět neomezeně.

Kolem parku se nachází mnoho hezkých míst, které stojí za návštěvu. Nedaleko od parku se nachází přehrada, kde se dá krásně projet na lodičkách. Když se budete chtít projít, můžete se vydat po turistické stezce, která vás provede místní krajinou a kde si užijete úchvatné výhledy.

Europos Parkas je také skvělým místem pro rodinné pikniky nebo relaxaci po náročném dni.

Vstupné do parku se pohybuje okolo 10 eur pro dospělé a 6 eur pro děti. Park je otevřen celoročně a denně od 10:00 do 18:00 hodin.

Pokud tedy toužíte po dovolené plné zábavy, uměleckých zážitků a aktivit, neváhejte a vydejte se do Europos Parkas. Určitě se nebudete nudit a vrátíte se nabité energií a krásnými vzpomínkami.


Ubytování Litva Europos Parkas


Europos Parkas je jedinečné místo, které musíte navštívit při své cestě do Litvy. Nachází se v blízkosti města Vilnius a je to jediný park umění na světě, který nabízí návštěvníkům nejen krásné sochy a umělecká díla, ale také širokou škálu aktivit a zážitků pro celou rodinu.

Pokud přemýšlíte o tom, kde byste mohli během svého pobytu v Europos Parkas přespat, máte několik možností. Nejlépe je, když si rezervujete ubytování v dopředu, především v letních měsících, kdy je park plný návštěvníků.

První možností pro ubytování jsou bungalovy. Europos Parkas nabízí 5 útulných a moderně zařízených bungalovů, které jsou umístěny v srdci parku. Tyto bungalovy jsou vhodné pro dvě až tři osoby. Každý z nich má koupelnu a malou kuchyňku, takže si můžete uvařit vlastní jídlo. Ceny se pohybují kolem 50 eur za noc.

Další možností je ubytování v hostelu. Hostel Europos Parkas nabízí různé druhy pokojů od jednolůžkových až po šesti-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Tam, kde koupelna není ve vašem pokoji, je k dispozici společná koupelna. Hostel nabízí moderní a stylové ubytování s možností využití kuchyně a společenské místnosti. Ceny za noc se pohybují kolem 15 eur v závislosti na počtu lůžek a sezóně.

Poslední možností je kempování. Pokud máte rádi přírodu a rádi obýváte stan, na Europos Parkas si užijete krásný pobyt. Kempování je možné od května do září. Park nabízí plně vybavenou kempovou oblast s wc, sprchami a grily. Ceny se pohybují kolem 10 eur za noc.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost ubytování v Europos Parkas, budete mít příležitost užívat si krásného okolí a uměleckých děl, která park nabízí. Kromě toho si užijete několik zážitků, jako jsou naučné stezky, cyklotrasy, bezplatné koncerty a výstavy.

Takže pokud plánujete svou cestu do Litvy, nezapomeňte zařadit Europos Parkas na seznam míst, které chcete navštívit. A my vám pomůžeme najít ideální ubytování!


Počasí Litva Europos Parkas


Litva je země se středoevropským podnebím, což znamená, že v létě jsou zde teploty poměrně příjemné a slunečné, a v zimě pak poměrně chladné. V Litvě se nachází mnoho turistických atrakcí, včetně národního parku Curonian Spit, historických měst a muzeí, a svým unikátním výtvorem je i Europos Parkas.

Europos Parkas je nezisková organizace, která byla založena v roce 1991 a nachází se v průměru asi 17 km severozápadně od hlavního města Litvy Vilniusu. Park byl otevřen veřejnosti v roce 2004 a má rozlohu 55 hektarů. V parku se nachází celá řada uměleckých děl současných světových umělců, a to jak figurálních, tak abstraktních. Kromě soch se zde můžete projít po zelených cestách, objevovat skryté kůly a rotující sochy skryté mezi stromy.

Pokud se rozhodnete navštívit Europos Parkas, měli byste si být vědomi podnebí v Litvě. V létě zde může být poměrně horko, ale průměrné teploty se pohybují okolo 20 stupňů Celsia. V zimě se pak teploty mohou snížit i pod nulu, takže byste si měli vzít vhodné oblečení. V této době se park sice neuzavírá, ale návštěvníci se mohou setkat s hladovými zvířaty, zejména s ptáky.

V parku se konají také různé kulturní akce, jako jsou koncerty, výstavy a workshop, a to v průběhu celého roku. V létě se v parku můžete také koupat v nedalekém rybníku, který se nachází na úpatí kopce, a využít tak osvěžení od letního horka.

Celkově můžeme říci, že návštěva Europos Parkas je skvělou volbou pro každého milovníka umění a přírody. Bez ohledu na roční období se zde můžete těšit na jedinečné umělecké zážitky a krásnou přírodu Litvy. Stačí se jen vybavit vhodným oblečením a vyrážet na cestu objevování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Litva Europos Parkas


1) Jak dlouho se setrvává v Litva Europos Parkas?
- Návštěvníké si mohou vybrat mezi jednodenním a dvoudenním pobytem, nicméně na prozkoumání celého parku doporučujeme alespoň jednodenní návštěvu.

2) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Litva Europos Parkas?
- Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se dostat do parku je automobilem nebo autobusem. Přesné instrukce a jízdní řády dopravy lze najít na webových stránkách parku.

3) Můžu si vzít svého psa?
- Ano, psi jsou v parku povoleni, pod podmínkou, že jsou na vodítku a mají platnou očkovací knížku.

4) Je možné zakoupit jídlo a pití v parku?
- Ano, v parku je několik občerstvení a restaurací, kde lze zakoupit jídlo a pití.

5) Existují nějaké omezení pro fotografie v parku?
- Není povoleno fotografovat v některých uměleckých instalacích v parku, ale jinak jsou fotografie v parku povoleny a dokonce jsou vítány.

6) Jak probíhají prohlídky parku?
- Park nabízí průvodcovské prohlídky, které jsou dostupné na webových stránkách parku. Prohlídky lze také rezervovat přímo v parku.

7) Existuje nějaké oblečení, které je nutné nosit?
- Není nutné nosit specifické oblečení, avšak vhodné obutí a oblečení se doporučuje zejména pro procházky po lesích a parku v přírodě.

8) Nabízí park nějaké aktivity pro děti?
- Ano, park nabízí několik aktivit pro děti, jako např. zábavné hřiště, pohádkové putování a interaktivní výukovou expozici.

9) Existují v parku nějaké dárky k zakoupení?
- Ano, v parku je několik obchodů, kde lze zakoupit suvenýry a dárky, jako jsou např. umělecké předměty a knihy.

10) Nabízí park nějaké ubytování?
- Ano, park nabízí ubytování pro návštěvníky, kteří si přejí zůstat v parku na dvě noci. Ubytování lze rezervovat přes webové stránky parku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky