Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kolumbie San Andrés a Providence

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie San Andrés a Providence


1. Jaké jsou nejlepší pláže na San Andrés a Providence?
Na San Andrés jsou nejpopulárnější pláže Playa de Spratt Bight a Playa de San Luis. Na Providence jsou nejlepší pláže Playa Manzanillo, Playa de Aguadulce a Playa Southwest Bay.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na San Andrés a Providence?
Nejlepší aktivity na San Andrés jsou potápění, šnorchlování, procházky po pláži, návštěva ostrova Johnny Cay a Centro de Cooperación de la Biosfera SeaFlower. Na Providence se doporučuje navštívit chráněnou oblast McBean Lagune, kajak na moři a potápění.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu San Andrés a Providence?
Nejlepší čas na návštěvu je od prosince do dubna, protože v této době je méně dešťových dnů a voda je teplejší.

4. Jaký druh jídla a pití se může očekávat na San Andrés a Providence?
Na obou ostrovech se může ochutnat tradiční karibská kuchyně s využitím zeleniny, ryb a mořských plodů. Mezi oblíbené pokrmy patří ceviche, arepas a různé rybí pokrmy. Kromě toho jsou oblíbené koktejly s rumem a čerstvé ovoce.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti na San Andrés a Providence?
Na San Andrés jsou možnosti pro ubytování od luxusních hotelů s plážovým výhledem až po menší hostely. Na Providence jsou k dispozici menší hotely, penziony a bungalovy v blízkosti pláže.

6. Jak se dostanu na San Andrés a Providence?
Na San Andrés se lze dostat letecky z Bogoty a Cartageny. Na Providence se lze dostat pouze letecky z San Andrés. Doprava po ostrově probíhá taxi, místními autobusy a motorkami.


Ubytování Kolumbie San Andrés a Providence


San Andrés a Providence jsou dvě malebné ostrovy ležící v karibském moři před pobřežím Kolumbie. Tyto ostrovy jsou velmi oblíbené mezi turisty, a proto zde najdeme širokou nabídku ubytování.

San Andrés je větší ostrov z obou, který nabízí širokou škálu ubytování pro turisty. Zde najdeme hotely různých kategorií od luxusních až po skromnější ubytování pro jednotlivce nebo skupiny. Vybrat si můžeme hotel na pláži, nebo vjedné z historických budov v centrální části ostrova. Pokud preferujete tradiční styl ubytování, můžete si vybrat jednu z mnoha pěkných rodinných penzionů.

Providence je menší ostrov, kde nejsou hromady hotelů jako na San Andrés. Místo toho se tady lidé ubytovávají v přátelských rodinných penzionech a bed & breakfastech se zajímavými hostiteli. Pokud tedy hledáte ubytování s domácím prostředím a dostatečnou privátností, pak by Providence mohla být vhodná volba pro vaše cesty.

Obyvatelé San Andrés a Providence jsou vstřícní a turisty uvítají s nadšením, což je důležitý faktor při výběru ubytování. Protože jsou ostrovy populární destinací především pro rodinné dovolené a svatební pobyty, nenajdeme tu mnoho celebrit, což významně přispěje k uvolněné atmosféře.

S ohledem na to, že San Andrés a Providence mají podnebí tropického rázu, je vhodné se ujistit, že našeho ubytování poskytuje klimatizaci a správné ventilační systémy, zejména pro ty, kteří nejsou zvyklí na horké podnebí.

Oba ostrovy nabízí nespočetné množství turistických atrakcí, jako jsou bílé písečné pláže obklopené křišťálově čistou vodou, laguny, podvodní jeskyně s korály, malé rybářské vesničky a historické památky. Kromě toho, turisté si mohou dopřát výlety na okolní ostrovy a plavby na lodi, což jsou jedny z nejoblíbenějších aktivit pro návštěvníky.

Výběr ubytování na ostrovech San Andrés a Providence si může být náročný, nicméně s ohledem na širokou škálu možností a přátelské úsměvy místních obyvatel je to rozhodně snazší. Ať už se rozhodnete pro pobyt v rodinném penzionátu nebo luxusnějším hotelu, budete mít zaručeně pohodlné a nezapomenutelné ubytování na těchto krásných ostrovech.


Počasí Kolumbie San Andrés a Providence


Kolumbie je země obdařená krásnou přírodou a zároveň různorodým podnebím. Jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v této zemi je ostrov San Andrés a Providence, který se nachází v Karibiku. Pokud se chystáte navštívit tento rajský koutek, bude pro vás užitečné se seznámit s klimatem a počasím, aby bylo vaše cestování co nejplánovanější a bezproblémové.

San Andrés a Providence mají tropické klima s vysokou vlhkostí a teplotou převážně mezi 25 a 30 stupni Celsia. Díky jejich poloze blízko rovníku se ale počasí může velmi rychle změnit a to zejména během období dešťů. Ta se vyskytují od května do října a jsou charakterizovaná většími srážkami a bouřemi. V tuto dobu se turisté často snaží vyhnout této oblasti a zvolit jinou turistickou destinaci.

Od listopadu do dubna je období sucha a to je nejvhodnější období pro návštěvu ostrovů. V této době se zpravidla objevuje jasné a slunečné počasí, které je ideální pro opalování a odpočinek na pláži. Na ostrovech je stálý vánek, který pomáhá udržovat příjemný pocit a zabraňuje horku.

Při plánování cesty do San Andrés a Providence byste si měli pamatovat, že počasí může být velmi rozmanité a rychle se měnit. Doporučujeme sledovat předpověď počasí a mít při sebou vhodné oblečení a obuv na různé povětrnostní podmínky. Pokud plánujete využít aktivity jako šnorchlování, potápění nebo surfování, doporučujeme se informovat o aktuálních podmínkách přímo na místě.

Celkově lze říci, že San Andrés a Providence jsou krásným místem, které stojí za návštěvu. Nejlepší období pro cestování je od listopadu do dubna, ale i v období dešťů se najde spousta aktivit a zábavy pro turisty. Během vaší cesty si užijete teplé a vlhké klima, úchvatné pláže a krásnou přírodu, což vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Kolumbie San Andrés a Providence


Kolumbie je země s mnoha krásami, které stojí za to objevovat. A jedno z jejích nejkrásnějších míst pro dovolenou je ostrovové souostroví San Andrés a Providence.

Tyto oblíbené turistické destinace leží na pozici 700 kilometrů od kolumbijské pevniny a nabízejí neuvěřitelné možnosti pro dovolenou plnou dobrodružství, odpočinku i zábavy.

San Andrés je hlavní ostrov a také největší z celého souostroví. Je to dokonalé místo pro ty, kteří hledají nekonečné pláže s bílým pískem, ohromující modrou barvu moře a velké množství slunce. Nedaleko od ostrova se také nachází největší korálový útes v Kolumbii, což z tohoto místa činí perfektní destinaci pro potápění a šnorchlování.

Providence, který je situován kousek od San Andrés, je také skvělým odpočinkovým místem. Ostrov je menší než San Andrés, nicméně nabízí stejnou dávku pohodlí, místní atmosféry a nádherné výhledy. Kolem ostrova se rovněž nachází korálový útes, který je uznáván jako jeden z nejvýznamnějších vyslých korálových útesů na světě a je navíc chráněným místem UNESCO.

Provincie, která je součástí Kolumbie, má také mnoho kulturních akcí a akcí založených na tradiční karibské hudbě, jako je reggae nebo merengue. Je to ideální místo pročerpat si energii při tanci a dobře se bavit.

San Andrés a Providence jsou dokonalým místem pro lidi, kteří milují nádherné pláže, krásné vody a slunce, nebo ti, kteří hledají místo pro koupání, potápění a šnorchlování. Tyto dvě oblíbené turistické destinace jsou připraveny vítat turisty z celého světa a nabízí nezapomenutelný a exotický zážitek na dovolenou.


Letenka Kolumbie San Andrés a Providence


Pokud hledáte exotickou destinaci, která nabízí nejen krásné pláže a oblíbené turistické atrakce, ale i autentickou kulturu s místními obyvateli, pak Kolumbie a ostrovy San Andrés a Providence jsou pro vás ideální volbou.

San Andrés a Providence jsou dva ostrovy, které jsou součástí Kolumbijského souostroví, které se nachází v Karibiku. San Andrés je větší a turisty oblíbenější a nachází se asi 700 km od pevninské Kolumbie. Oblast byla v minulosti součástí Velké Kolumbie, která byla nezávislou republikou v 19. století. Místní obyvatelé mluví španělsky, ale mají své vlastní unikátní kolumbijsko-kreolské dialekty a kuchyni.

Zajímavé turistické atrakce v oblasti San Andrés a Providence jsou například playa de San Luis, El Acuario, Cavanas Morgan a Johnny Cay. Pláže v této oblasti jsou neuvěřitelně krásné a nabízí dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci. Díky průzračnému moři můžete vidět mnoho barevných ryb a mořských hvězd a podívat se tak na fascinující podmořský svět.

Ostrovy také nabízejí pestrou nabídku sportovních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a rybaření. Milovníci adrenalinových sportů si mohou vybrat z nabídky vodních sportů, a to včetně vodního lyžování a jízdy na jetových strojích.

Pokud jde o ubytování, San Andrés a Providence nabízejí mnoho možností, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Cena ubytování se liší podle standardu a polohy. Pokud hledáte luxusní ubytování, najdete ho zde stejně jako cenově dostupné možnosti pro cestovatele s menším rozpočtem.

Letecká spojení s Kolumbií jsou poměrně časté a cena letenek se liší v závislosti na sezóně a rezervaci v předstihu. Přibližná cena letenky z Evropy se pohybuje kolem 600-800 euro. Doba letu z Evropy trvá kolem 14 hodin, včetně přestupu.

Celkově lze říci, že návštěva San Andrés a Providence je jedinečný zážitek, který nabízí krásné pláže, podmořský svět a kulturní zážitky. Kolumbie je také známá jako země s výjimečnou gastronomií, a tak si můžete vychutnat místní speciality v restauracích a kavárnách na ostrovech. Pokud hledáte zážitky, nikoli pouze standardní turistické atrakce, pak San Andrés a Providence jsou pro vás tou správnou volbou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky