Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Pura Taman Pule

Dovolená Indonésie Pura Taman Pule


Indonésie jako země s bohatou historií a kulturou, představuje velmi zajímavou turistickou destinaci. Jednou z nejatraktivnějších lokalit, která nejenže spojuje pohled na malebné přírodní scenérie, ale také nabízí kulturní zážitky, je Pura Taman Pule.

Pura Taman Pule se nachází v oblasti Banjarangkan na ostrově Bali. Tato komplexní turistická destinace je oblíbená mezi turisty a tvoří ji chrám, kde se konají obřady a kulturní akce, restaurace, umělecká galerie, botanická zahrada a lázeňská zařízení.

Chrám Pura Taman Pule, přeloženo jako Chrám Krásného Dvora, je hlavní atrakcí této oblasti. Jeho architektonický styl je typicky balíjský, tvořený řadou zlatých brán, kamenných zídek a soch. V zadní části areálu se nachází posvátný pramen, který poskytuje zdroj vody pro koupání a oblékání posvátných zvířat během obřadů.

V Chrámě Pura Taman Pule se pořádají různé kulturní akce, jako jsou taneční představení a ceremonie za účasti místních obyvatel. Tyto akce jsou pro turisty skvělou příležitostí k prozkoumání místní kultury a poznání místních tradic.

Botanická zahrada v Pura Taman Pule obsahuje rozmanité druhy květin a rostlin, mezi nimiž jsou mnohé endemity Bali. Návštěvníci zde mohou obdivovat rostliny jako orchideje nebo bambusy různých odrůd. Celkově, pobyt v této botanické zahradě nabízí uvolnění a relaxaci, když si turisté procházejí zahrady.

Silně doporučuji zkusit místní lázeňská zařízení, kde se můžete nechat hýčkat místními lázeňskými procedurami jako je masáž, dechové cvičení nebo koupel ve slané vodě. Tyto procedury jsou nabízeny za velmi příznivé ceny a jsou skvělou příležitostí k odpočinku a relaxaci.

Restaurace v Pura Taman Pule nabízí místní jídla, především pokrmy z ryb a mořských plodů. Restaurace je zcela v souladu s místním stylem, a nabízí malé stolky a venkovní posezení, což umožňuje turistům sledovat neuvěřitelné krásy okolní přírody.

Pura Taman Pule je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Bali, které nabízí rozmanitou nabídku zážitků spojených s místní kulturou a přírodou. Tato turistická destinace je ideální pro ty, kteří chtějí zažít něco výjimečného a nezapomenutelného během své dovolené v Indonésii.


Letenka Indonésie Pura Taman Pule


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, neváhejte vyrazit do Indonésie a navštívit Pura Taman Pule – jedno z nejkrásnějších chrámů na Bali, který si získal srdce mnoha návštěvníků z celého světa.

Pura Taman Pule se nachází v okolí města Denpasar, v oblasti Gianyar. Je známý svými nádhernými zahradami plnými kvetoucích orchidejí, lotosů a dalších květinových druhů. Odemyká se velikou bránou s křídovými vstupními branami, které jsou zdobené tradičními balineskými sochami.

Chrám je vybudován v klidném a mírumilovném prostředí, které vás uvede do stavu klidu a pohody už od samého vstupu. Pura Taman Pule přináší nevšední zážitek pro ty, kteří hledají duchovní a meditační místo, kde si mohou odpočinout od shonu běžného života.

Celý chrám je postaven v tradičním balineském stylu a jeho architektura byla navržena s ohledem na důležitost uměleckých detailů. Jednou z hlavních atrakcí tohoto chrámu je velkolepý portál se třemi branami, který zahrnuje sloupy s reliéfy, zdobené figurálními sochami a dalšími detaily.

Kromě zahrad si užijete i zajímavou výstavu tradičních obřadů, které se v Pura Taman Pule dodnes praktikují. Tyto obřady zahrnují zpěv, tance a velmi bohatou výzdobu, a jsou pro místní obyvatele opravdovým svátkem. Při vaší návštěvě vám mohou místní průvodci poskytnout více informací o těchto tradicích a zajímavostech.

Při návštěvě Pura Taman Pule si rozhodně nezapomeňte na to, že to je místo víry a úcty. Proto se prosím respektujte a dodržujte balijské zvyky a tradice, protože i jedna malá chyba může velmi snadno urazit místní obyvatele.

Jak si můžete zarezervovat letenky do Indonésie a plánovat svoji cestu? Jednoduše si můžete najít nabídky leteckých společností přes internet a porovnávat ceny a nabídky, které řady společností nabízejí. Balík cestování si také můžete sjednat s cestovní kanceláří. Pro lepší orientaci si nechte poradit od zkušených cestovatelů nebo si prohlédněte recenze turistických pracovníků.

Pokud máte rádi klidné a pohodové prostředí, neváhejte a navštivte Pura Taman Pule v Indonésii. Je to skvělá volba pro lidi, kteří hledají duchovnost a dobrodružství v jedné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Taman Pule


Jak se správně vyslovuje název Pura Taman Pule?
Název se vyslovuje „pu-ra ta-man pu-le“.

Kde se Pura Taman Pule nachází?
Pura Taman Pule se nachází na ostrově Bali, v indonéské provincii Bali, v oblasti Tabanan.

Kdo postavil Pura Taman Pule?
Pura Taman Pule byla založena rodinou Mangku Kari, královskou rodinou z oblasti Tabanan, kolem roku 1734.

Jaké jsou otevírací hodiny Pura Taman Pule?
Pura Taman Pule je otevřena denně od 8:00 do 16:30.

Je potřeba se na návštěvu předem registrovat?
Ne, není potřeba se na návštěvu registrovat.

Je možné na místě zaplatit vstupné?
Ano, je možné zaplatit vstupné přímo na místě.

Jaké je vstupné do Pura Taman Pule?
Vstupné do Pura Taman Pule je v roce 2021 15 000 IDR pro dospělého.

Jaké oblečení se doporučuje na návštěvu Pura Taman Pule?
Na návštěvu ve svatyni Pura Taman Pule se doporučuje mít nejlépe dlouhé kalhoty a tričko, které zakrývá ramena.

Je možné v Pura Taman Pule fotografovat?
Ano, je možné fotografovat, avšak pouze za poplatek.

Je možné v Pura Taman Pule vidět obřad?
Ano, v Pura Taman Pule jsou pravidelně pořádány hinduistické obřady, které jsou otevřeny pro návštěvníky. Avšak kvůli aktuálním opatřením během pandemie Covid-19 jsou některé obřady omezené pro veřejnost.

Je Pura Taman Pule otevřena i během svátků a prázdnin?
Ano, Pura Taman Pule je otevřena i během svátků a prázdnin, ale může se stát, že vzhledem k velkému množství návštěvníků se mohou otevírací hodiny změnit nebo dojde ke změnám v pořádání obřadů.


Počasí Indonésie Pura Taman Pule


Indonésie je rozlehlá země s mnoha klimatickými podnebími. Ostrov Bali, který je součástí Indonésie, má horké a vlhké klima, které se v průběhu dne mění ze slunečného do deštivého.

Pura Taman Pule, což znamená „chrám údolí“, je nádherný chrám nacházející se v blízkosti města Canggu. Chrám je velmi populární turistickou atrakcí a je oblíbený zejména kvůli krásnému výhledu na přírodu.

Pokud plánujete návštěvu Pura Taman Pule, měli byste být připraveni na to, že se vám bude chtít obléct pohodlně, protože počasí zde může být velmi náročné. Během zimních měsíců (říjen až březen) je počasí na Bali obvykle vlhké a horké s občasnými bouřkami a silnými dešti.

V létě (červen až září) je počasí příjemné a slunečné, ale díky velké vlhkosti může být i velmi dusno. V období od října do března je ideální čas pro koupání v moři, protože voda je v této době nejteplejší a nejklidnější.

Budete-li chtít navštívit Pura Taman Pule v období dešťů, vezměte si s sebou deštník a oblečení, které může snadno oschnout. Turisté, kteří se nechtějí potit, by měli vybírat oblečení z lehkých materiálů, jako je bavlna. Dále je vhodné vzít si s sebou krém s UV filtrem nebo klobouk, aby vás chránil před slunečním zářením.

Celkově vzato, nejlepší dobou k návštěvě Pura Taman Pule je od června do září, kdy jsou dny teplé a slunečné a noc je příjemná k odpočinku. Výlet k chrámu je však krásný celý rok, neboť nádherná příroda a architektura chrámu stojí za návštěvu v každém období.


Ubytování Indonésie Pura Taman Pule


Pura Taman Pule je jedinečný a krásný resort, který se nachází na Bali v Indonésii. Resort se nachází v centru přírodních krás vzdálených od hluku a shonu velkoměsta, takže je skvělým místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou v příjemném prostředí.

Pura Taman Pule nabízí mnoho typů ubytování, včetně vil, bungalovů a apartmánů. Všechny jsou velmi prostorné a dobře vybavené. Vily jsou ideální pro velké skupiny nebo rodiny, zatímco bungalovy jsou vhodné pro páry a jednotlivce, kteří hledají větší soukromí.

Všechna ubytování mají kvalitní vybavení a prostorem a jsou velmi vkusně zařízena s jemným důrazem na detaily. Každá oblast je okouzlující a zajišťuje ničím nerušenou dovolenou, daleko od městského ruchu.

Kromě komfortního ubytování nabízí Pura Taman Pule také příjemné a přátelské služby s výrazným pohostinstvím. Personál se dokáže postarat o všechny potřeby hostů, včetně požadavků na stravování, dopravu nebo organizaci výletů. Resort je skvělým místem pro odpočinek a uvolnění a je ideální pro ty, kteří mají rádi spojení s přírodou.

Pro hosty jsou zde k dispozici také různé další služby, včetně bazénu a wellness centra, které nabízí širokou škálu léčivých procedur. Další atrakce v resortu zahrnují bar, restauraci a velké zahrady, které poskytují nádherný výhled na okolní krajiny.

Závěrem lze říci, že Pura Taman Pule je skvělým místem pro ty, kteří hledají relaxaci v příjemném prostředí. Nabízí kvalitní ubytování, skvělou obsluhu a výjimečné služby v krásné lokalitě Bali. Jestliže máte plány na dovolenou v Indonésii, zvažte toto letovisko jako ideální útočiště.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky