Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Marshallovy ostrovy Lib Island

Ubytování Marshallovy ostrovy Lib Island


Marshall Islands might not be the first destination that comes to mind when planning a tropical getaway, but with its pristine beaches, crystal clear waters, and unique culture, it certainly deserves some attention. One of the best places to stay on the islands is Lib Island, a small paradise that will leave you with unforgettable memories.

Located on the eastern side of Majuro Atoll, Lib Island is a private island that offers unparalleled views of the Pacific Ocean. Getting there can be a bit of a challenge, as there are no direct flights to the island. However, once you arrive, you'll be rewarded with a tranquil and secluded environment that's perfect for relaxation and rejuvenation.

Accommodation on Lib Island is limited to just a handful of private bungalows, which are set amidst lush tropical gardens. The bungalows are designed to blend in with the natural environment, and feature traditional thatched roofs, wooden walls and furnishings, and open-air bathrooms. You won't find any air-conditioning or televisions here, as the island is all about experiencing the outdoors and connecting with nature.

The highlight of a stay at Lib Island is, of course, the beach. The island boasts some of the best beaches in the Marshall Islands, with white sand, turquoise waters, and plenty of opportunities for swimming, snorkeling, and sunbathing. The shallow lagoon surrounding the island is especially inviting, with an abundance of tropical fish and coral reefs to explore.

Aside from beach activities, there's plenty to do on Lib Island. You can take a stroll around the island’s perimeter and appreciate the stunning scenery, or relax in a hammock and read a book. You can also try your hand at traditional Marshallese activities such as outrigger canoeing, coconut husking, and making handicrafts.

Food on the island is a blend of Western and Marshallese cuisine, with an emphasis on fresh seafood and local fruits and vegetables. Meals are served in a central dining area, and guests are treated to home-cooked meals that are both flavorful and healthy.

Overall, Lib Island is the perfect destination for those seeking a quiet and secluded getaway, with a focus on natural beauty and authentic cultural experiences. With limited availability and a high demand, it’s important to book well in advance to secure your spot in this tropical paradise.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Lib Island


Q: Kde se nacházejí Marshallovy ostrovy Lib Island?
A: Marshallovy ostrovy Lib Island jsou součástí Marshallových ostrovů, které se nacházejí v tropickém Pacifiku.

Q: Kolik lidí žije na Marshallových ostrovech Lib Island?
A: Na Marshallových ostrovech Lib Island žije přibližně 3500 lidí.

Q: Jakou mluvou se mluví na Marshallových ostrovech Lib Island?
A: Na Marshallových ostrovech se mluví mluvou, zvanou marshallština. Někteří lidé mluví také anglicky.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže na Marshallových ostrovech Lib Island?
A: Nejpopulárnější pláže na Marshallových ostrovech jsou Bikini Atoll, Runit Island a Arno Atoll.

Q: Jak dlouho trvá let z USA na Marshallovy ostrovy Lib Island?
A: Let z USA na Marshallovy ostrovy Lib Island trvá asi 7-8 hodin.

Q: Je turistika dobře vyvinutá na Marshallových ostrovech Lib Island?
A: Turistika není na Marshallových ostrovech Lib Island tak vyvinutá jako v jiných oblastech. Ostrovy jsou ale nádherné a rozhodně stojí za návštěvu.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Marshallových ostrovů Lib Island?
A: Nejlepší čas k návštěvě Marshallových ostrovů je od prosince do dubna, kdy je počasí nejlepší. Mezi květnem a listopadem hrozí riziko hurikánů a přívalových dešťů.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity na Marshallových ostrovech Lib Island?
A: K nejlepším aktivitám na Marshallových ostrovech patří šnorchlování, potápění, rybaření a procházky po pláži.

Q: Je nutné mít vízum pro vstup na Marshallovy ostrovy Lib Island?
A: Ano, pro vstup na Marshallovy ostrovy Lib Island je nutné mít platné vízum.

Q: Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti na Marshallových ostrovech Lib Island?
A: Mezi nejlepší ubytovací možnosti na Marshallových ostrovech patří Luojanik Lodge, Marshall Islands Resort a RRE Hotel.


Počasí Marshallovy ostrovy Lib Island


Marshallovy ostrovy jsou souostroví v Tichomoří, které se nachází v Mikronésii. Jednim z hlavních ostrovů této oblasti je Lib Island, který se nachází v Rongelap Atoll.

Lib Island je malý a krásný ostrov s kilometry bílého písku a jasně modrého moře. Může být ideálním místem pro ty, kteří hledají krásné prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Ale jaké jsou podmínky počasí na Lib Island? Vzhledem k umístění Marshallových ostrovů jsou počasí ovlivněny tropickým podnebím, s teplotami průměrně 25°C až 30°C po celý rok. Přestože neexistuje žádné jasné období dešťů, jsou období sucha a období dešťů v průběhu roku rozdílné.

Během období dešťů – od května do října – může být ostrov vystaven silným větrům a bouřím. Ale zároveň mohou zářící mraky a krásná slunce vytvořit jedinečnou atmosféru na Lib Island. Pokud se chcete vyhnout deštivým dnům, nejlepší čas pro návštěvu tohoto místa je od listopadu do dubna, kdy jsou dny slunečnější a teplejší.

Svou exotickou polohou a nádherným podnebím je Lib Island určitě jedním z nejlepších míst na Marshallových ostrovech, které stojí za návštěvu. I přestože může být počasí proměnlivé a větrné, když se máte dobře a užíváte si slunce, je to jedinečná zkušenost, kterou nikdy nezapomenete.


Letenka Marshallovy ostrovy Lib Island


Letoun opouští město s křídly široce rozevřenými, připraveným na cestu do dalekých končin světa. Cíl naší dnešní cesty jsou tajemné a romantické Marshallovy ostrovy, konkrétně ostrov Lib Island.

Lib Island, známý také jako „Ostrov lásky“ se nachází v jižní části Tichomoří. Je to jedna z nejmenších, ale nejkrásnějších částí Marshallů. Leží asi 1300 kilometrů od nejbližší pevniny a je tvořen korálovými útesy. Tento ostrov je útočištěm pro širokou škálu zvířat a je zahrnut v podmořské rezervaci, která přesahuje hranice ostrova.

Lib Island se vyznačuje mnoha unikátními a fascinujícími vlastnostmi. Jednou z nich je jeho přírodní krása. Tento ostrov je obklopen korálovými útesy a průzračnou modrou vodou. Během pobytu zde máte možnost vidět tropické ryby, rejnoky a želvy a dokonce i delfíny. Na břehu ostrova najdete také mnoho jemných písečných pláží s pomalu se sklánějícími kokosovými palmami, kam si můžete lehnout a nechat se hýčkat výhledem na oceán.

Dalším zvláštním prvkem ostrova je jeho kultura a historie. Místní obyvatelstvo se skládá převážně z tzv. černých Marshallese, jejichž kořeny sahají až do 2. světové války, kdy se na Marshallých uskutečnila jedna z největších bitev v historii. V tomto místě můžete navštívit muzea, která prezentují historii ostrovů, ale také ukázky místní kultury a zvyků.

A co dělat na ostrově? Nevím o lepším způsobu, jak strávit volný čas, než na dvě aktivní konečky. Nejlépe volně pobíháte po pláži a sbíráte mušle, když slunce na půl a zpívá si oblíbenou píseň. Poté se můžete vydat na pěší turistiku do jednoho z národních parků Marshallských ostrovů a získat nový pohled na krásu přírody na ostrově. Pro ty, kteří touží po akčnějším dobrodružství, se nabízí možnost potápění, kde můžete vidět různé druhy korálových útesů a různých druhů ryb.

A na závěr vaší cesty do Marshallů, můžete navštívit místní trhy, kde si můžete koupit různé dárky a suvenýry. Ať už se rozhodnete koupit staré hedvábné plátno nebo skvělou řezbu z dřeva, nikdy nezapomeňte, že to je velmi krásná cesta, kterou jste se rozhodli podniknout.

Věřte nebo ne, cesta do Marshallů, konkrétně na ostrov Lib Island je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odpočinek a místní kulturu. Na této malé a romantické krajině si užijete slunce, koupání a jedinečnou atmosféru. Je to místo, které vám zanechá mnoho nevymazatelných zážitků a prožitků, které budete moci vzít s sebou do dalších roků.


Dovolená Marshallovy ostrovy Lib Island


Marshallovy ostrovy jsou souostroví nacházející se v Tichomoří, vzdálené asi 3 700 km od Austrálie. Tento ráj na Zemi se skládá z více než 1 000 ostrovů a ostrůvků, které jsou rozloženy na ploše téměř 2 milionů km². Jedním z nejoblíbenějších ostrovů, který stojí za návštěvu je Lib Island.

Lib Island se nachází na západě souostroví a je poměrně malým ostrovem, který měří pouhých 19 km². Oproti některým ostatním ostrovům na Marshallových ostrovech, je Lib Island obklopen vodou pouze z jedné strany. Díky tomu můžete být jistí tím, že se zde budete cítit velmi soukromě a klidně.

Ostrov je ideálním místem pro příznivce vodních sportů a ostrovního stylu života. U blatové laguny, která omývá Lib Island, mohou turisté provozovat kajak, šnorchlování, šlapání na kánoi a rybaření. Především je to ale skvělé místo pro odpočinek a relaxaci. Ostrov poskytuje ideální podmínky pro trávení těch nejkrásnějších momentů s přáteli a rodinou.

Kromě toho, že je ostrov ideálním místem pro dovolenou plnou zábavy, nabízí také jedinečné kulturní zážitky. Na Lib Island najdete například tradiční rybářské vesničky, kde se můžete setkat s místními obyvateli a ochutnat tu nejlepší místní kuchyni. Místní lidé jsou velmi vřelí a srdeční a rádi vám ukáží svůj způsob života.

Pokud vezmeme v potaz, že se jedná o jedno z nejméně turisticky navštěvovaných míst v Pacifiku, může se zdát, že návštěva ostrova bude finančně náročná. Naštěstí tomu tak ale není. Ceny za ubytování a stravování jsou na ostrově poměrně dostupné a navíc jsou zde k dispozici i levné místní dopravní prostředky.

Celkově lze tedy říct, že návštěva Lib Island na Marshallových ostrovech je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ráj na Zemi s nádechem základního ostrovního života. Díky klidnému prostředí, nádherné přírodě a skvělé atmosféře, si zde nenechte ujít příležitost zažít něco jedinečného.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky