Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Polsko Nowy Sącz

Dovolená Polsko Nowy Sącz


Dovolená v Polsku může nabídnout mnoho zážitků pro turisty. Jedním z míst, která stojí za návštěvu, je město Nowy Sącz. Nachází se v jižní části Polska a je populárním letoviskem pro rodinné dovolené.

Nowy Sącz je historické město s bohatou kulturou a tradicemi. Jeho centrum je plné impozantních budov, kostelů a muzeí. Tento kousek Polska je ideálním místem pro ty, kteří milují historii a zároveň chtějí zažít něco nového. Nejvýznamnějším historickým památkou města je hrad Stary Sącz, který byl postaven v období 13. století. Tento zámek se nalézá v blízkosti řeky Dunajec, což se zdá být jako ideální místo pro procházku s rodinou.

Navštívit můžete také městskou radnici, která je umístěna na náměstí Rynek. Toto náměstí je nejen místem s krásnou architekturou, ale také se zde konají místní trhy, kde si turisté mohou koupit místní speciality. Mezi nejpopulárnější potraviny, které byste si měli zkusit, patří sýr oscypek. Je to druh sýru, který se vyrobí z ovčího nebo kozího mléka, je národním pokrmem v Podhale a Tatrech.

Jeden z významných turistických atrakcí v okolí Nowy Sącz je Dunajec. Tento řeka se nachází v blízkosti města a můžete si užít plavbu kanoí nebo raftů. Zároveň je to naprosto úchvatné místo pro milovníky přírody, díky svému krásnému okolí.

Pokud si letní dovolenou v Polsku plánujete, neměli byste zapomenout na chození po horách. Ty se nachází v okolí Nowy Sącz a jsou ideálním místem pro pěší turistiku. Turisté si tak mohou prohlédnout krásnou přírodu a neobvyklé horizonty.

S Polákem není jen spoustu zábavy a krásy v Nowy Sącz ale je tam i mnoho zábavných aktivit. Turisté si mohou užít adrenalinové atrakce, jako je například Via Ferrata, aktivita, kterou by měli zkusit milovníci horolezectví. Tento sport také nabízí mnoho možností pro turisty, kteří se chtějí dostat do hloubky hor a poznat je. Také zde najdete aquapark, který je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Dovolená v Polsku Nowy Sącz vám může nabídnout skvělé zážitky a krásné okamžiky, město má co nabídnout jak milovníkům historie, tak milovníkům přírody. Jestliže hledáte místo, kde se můžete odpočinout a zároveň objevovat nové věci, je Nowy Sącz ideální destinací pro vás a vaši rodinu.


Ubytování Polsko Nowy Sącz


Polsko, stejně jako celá střední Evropa, je pro turisty velmi oblíbenou destinací. Mnoho lidí se rozhodne navštívit Polsko kvůli jeho bohaté historii, fascinující kultuře a překrásné přírodě. Polsko nabízí mnoho krásných míst k pobytu a jedním z nich je město Nowy Sącz.

Město Nowy Sącz se nachází ve středním Polsku v blízkosti polských hor a údolí řeky Dunajec. Město má bohatou historii, architekturu a kulturní dědictví a je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat Polsko z jiného úhlu.

Co se týče ubytování, Nowy Sącz nabízí mnoho možností, včetně hotelů, pensionů, apartmánů a dalších. Pokud hledáte něco cenově dostupného, v městě jsou k dispozici levné hotely a hostely, které poskytují pohodlné a uklidňující ubytování.

Mnoho turistů si vybírá soukromé apartmány, které se nacházejí v samém centru města, v blízkosti restaurací, obchodů a dalších turistických atrakcí. Apartmány jsou plně zařízeny a mají vlastní kuchyni, což může být velkou výhodou, pokud chcete uvařit vlastní jídlo.

Penziony jsou další možností ubytování, které nabízejí pokojové služby a snídaně. Většina pensionů se nachází v tichých a klidných částech města, což představuje ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit svůj čas v poklidné atmosféře.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, jsou k dispozici hotely s 4 a 5 hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí špičkové služby, jako jsou spa, bazény, fitness centra a exkluzivní restaurace. Tyto hotely se nacházejí v srdci města nebo v blízkosti parků a zelených ploch.

Nowy Sącz nabízí mnoho skvělých turistických atrakcí, jako jsou krásné kostely, hrady, muzea a lázně. Město je také ideálním místem pro milovníky přírody, kteří se mohou těšit na horské treky, cykloturistiku a kajaking na řece Dunajec.

Takže pokud se rozhodnete navštívit Polsko, nezapomeňte na město Nowy Sącz, které nabízí spoustu krásných míst a skvělé možnosti ubytování. Čeká vás tu nezapomenutelný pobyt a zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Letenka Polsko Nowy Sącz


Letenky Polsko Nowy Sącz jsou skvělým způsobem, jak se dostat do tohoto malebného městečka ležícího na jihu Polska. Nowy Sącz je městem se starobylým historickým jádrem, kde lze objevit mnoho krásných staveb a památek.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Polska. Mezi nejvýznamnější patří například Ryanair, Wizz Air nebo Czech Airlines. Tyto letecké společnosti nabízejí letenky za velmi přijatelné ceny, takže se můžeme dostat do Nowy Sącz s minimálními náklady.

Jakmile přistoupíme na letišti v Polsku, existuje několik způsobů, jak se dostat do Nowy Sącz. Nejlepší způsob je si pronajmout auto a jet po vlastní ose, protože tak si můžeme prohlédnout krásy okolí a vidět více než jen město samotné. Nicméně, pokud si nechceme pronajímat auto, existuje dobře organizovaná síť autobusových a vlakových spojení z letiště do Nowy Sącz.

Po příjezdu do Nowy Sącz si můžeme prohlédnout některé z mnoha památek, které město nabízí. Jednou z těch nejvýznamnějších je zámek Stary Sącz, který pochází z 14. století a sloužil jako sídlo místních panovníků. Další památkou, kterou nesmíme minout, je kostel sv. Marka, který je krásně zdoben a nabízí okouzlující pohled na město.

Nowy Sącz je také vynikajícím výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti města lze navštívit mnoho přírodních rezervací a národních parků, které nabízejí nádherné scenérie. Pokud se chcete projet po řece Dunajec, neváhejte si pronajmout nafukovací kánoi a projít se kolem útesů Pieniny.

Výlet na letenku Polsko Nowy Sącz nabízí mnoho zajímavých možností pro objevování tohoto nádherného regionu. Budete nadšeni krásami, které vás obklopují a nebudete litovat návštěvy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Nowy Sącz


1. Jaká je historie města Nowy Sącz?

Nowy Sącz byl založen v 13. století pod jménem "Nowy Targ" jako obchodní centrum mezi Uherskem a Polskem. V průběhu let se stal významným městem v oblasti a byl sídlem různých institucí, včetně biskupství.

2. Jak se dostanu do Nowého Sączu?

Nowy Sącz má dobrou dopravní infrastrukturu a je snadno dostupný z různých míst. Můžete sem přijet dojíždějícími vlaky nebo autobusy, nebo si pronajmout auto a jet sem s vlastní dopravou.

3. Kde se mohu ubytovat v Nowé Sączu?

V Nowém Sączu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, motelů a penzionů. Je vhodné si rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících, kdy je město turisticky oblíbené.

4. Co se nedávno stalo v Nowém Sączu?

Nowy Sącz je klidné město, které se může pochlubit různými kulturními akcemi během roku. Navštivte místní kulturní centrum nebo si prohlédněte program místních kin a divadel pro nejaktuálnější informace o kulturním dění v městě.

5. Co mohu vidět v Nowém Sączu?

Nowy Sącz má bohatou historii a mnoho památek, které můžete navštívit. Společně s prohlídkou historického centra města a muzeí, můžete také navštívit hrad Stary Sącz (Starý Sącz), který byl založen již v 12. století.

6. Jaké jsou místní speciality?

Nowy Sącz je známý svým tradičním jídlem a místními specialitami. Mezi nejčastější patří klobása (kielbasa), vyhlášená místními řezníky, smažené sýry a různé druhy koláčů a dezertů.

7. Kde mohu nakoupit v Nowém Sączu?

V Nowy Sączu naleznete řadu obchodů s různými druhy zboží, od potravin a drogerie po oblečení a elektroniku. Největší obchodní centra jsou Tesco, Auchan a Galeria Sandecja.


Počasí Polsko Nowy Sącz


Polsko Nowy Sącz je město na jihu Polska, ležící v blízkosti hranic se Slovenskem. Klima tohoto regionu je kontinentální s mírnými zimami a teplými léty.

V zimě se teploty pohybují kolem nuly a mohou být doprovázeny sněžením. Veškeré srážky jsou v tomto období běžně ve formě sněhu. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -5 stupňů Celsia, ale mohou se vyskytnout i extrémnější podmínky a teploty až -20 stupňů.

Na jaře a v létě se počasí stává mírnějším a teplejší. Průměrná teplota v dubnu se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia, zatímco v červnu se dostává až na 20 stupňů Celsia. Během léta mohou teploty dosahovat až 30°C, což je optimální počasí pro venkovní aktivity, jako jsou pikniky, vodní sporty a turistika.

Podzim je období mírného ochlazení, kdy se teploty pohybují mezi 5 a 15 stupni Celsia a místy dochází k dešťovým srážkám. Padající listy a chladný vánek podpoří procházky v parku nebo vzdálenější trekking v horách s ohledem na vynikající květinovou podívanou.

Celkově může být počasí v Polsko Nowy Sącz variabilní, ale město má mnoho možností pro aktivní relaxaci v průběhu celého roku. V zimě tradiční lyžařská střediska v okolí městeczka vidí tuto zimní aktivitu jako módu a pro návštěvníky nejrůznějšího věku jsou vynikajícím způsobem, jak strávit den. Cestovní ruch prosperuje v letních měsících díky skvělému počasí a úchvatnému horizontu v okolí. Jedná se o ideální oblast pro turistiku, horská kola, či rafting na řece Dunajec.

V každé fázi roku může být návštěva Polsko Nowy Sącz úchvatným zážitkem, protože počasí má mnoho krás a návštěvníci by se měli připravit správným oblečením a obutím v závislosti na sezóně.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky