Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Benátky

Ubytování Itálie Benátky


Itálie je země plná neuvěřitelných měst a Benátky jsou nezpochybnitelnou perly. Toto město nabízí mnoho kouzla a romantiky. Je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě a nabízí mnoho příležitostí k prohlídce historických památek, vychutnání místního jídla a nápojů nebo procházek úzkými uličkami města.

Jsou zde také mnohé možnosti pro ubytování v různých cenových kategoriích. Níže uvádíme několik možností, které by Vám mohly přijít vhod při hledání ubytování v Benátkách.

Hotel
Benátky nabízejí mnoho zábavy a kulturního dědictví. Proto je tu mnoho možností ubytování ve formě hotelů. Je důležité vybrat si správný hotel, aby bylo Vaše cestování plynulé a bezproblémové. Zvažte svůj rozpočet a požadavky a hledejte hotely v oblastech, které Vám pohodlně poskytují přístup k nejzajímavějším místům.

Hostel
Pokud hledáte ubytování levnější než hotel, můžete se rozhodnout pro hostel. Hostely jsou obvykle jednoduché ubytování s mnoha lůžky v jednom pokoji. Hostely v Benátkách se nacházejí v blízkosti nejzajímavějších míst v centru města, takže budete mít snadný přístup k památkám a zábavním aktivitám.

Apartmány
Apartmány v Benátkách jsou také velmi populární. Mnohé nabízejí kuchyňská zařízení, což Vám umožní připravit si jídlo vlastní rukou. Apartmány jsou mnohdy vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Můžete si také vybrat místo, kde se chcete ubytovat, například blízko některé z nejvýznamnějších památek.

Bed and breakfast
Další možností ubytování v Benátkách jsou bed and breakfasty. Bed and breakfasty nabízejí snídani a jsou obvykle soukromější než jiné druhy ubytování. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí většinou v centrálních oblastech města a jsou ideální pro ty, kteří hledají ubytování se soukromým prostorem.

V koncepci Vaší cesty do Benátek je důležité vzít v úvahu, co hledáte v ubytování a jakou cenu jste ochotní zaplatit. Benátky nabízejí širokou škálu ubytovacích zařízení, takže si můžete vybrat přesně to, co potřebujete pro maximální pohodlí během své cesty. Nezapomeňte si zarezervovat své ubytování s dostatečným předstihem, abyste se ujistili, že máte zajištěno to, co chcete, a mohli se plně soustředit na prozkoumání tohoto úžasného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Benátky


1) Jak se dostanu do Benátek?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Benátek, je letadlem, vlakem nebo autobusem. Letiště Marco Polo se nachází přibližně 12 kilometrů mimo město a má dobré spojení s městem prostřednictvím autobusových linek. Vlakové nádraží Santa Lucia je hlavní nádraží v Benátkách a nachází se v centru města. Autobusová doprava také propojuje Benátky s dalšími evropskými městy.

2) Potřebuji vízum pro návštěvu Benátek?

Pro většinu turistů zemí Evropské unie není potřeba žádné vízum pro návštěvu Benátek. Pokud nejste občanem Evropské unie, můžete se informovat o vízech na oficiálních stránkách italské ambasády ve vaší zemi.

3) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Benátkách?

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Benátkách patří Canal Grande, náměstí San Marco, gondolové jízdy a turistické procházky po městě.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Benátkách?

Benátky mají mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat italskou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace patří La Zucca, Osteria da Fiore, Al Covo a Trattoria da Romano.

5) Kam bych měl v Benátkách zajít na nákupy?

Benátky jsou známy svými luxusními butiky a tradičními trhy. Nejznámějšími nákupními ulicemi jsou Calle Larga XXII Marzo a Mercerie, které nabízejí širokou škálu produktů od módy až po turistické suvenýry.

6) Jak se pohybuji po městě?

V Benátkách se obvykle pohybujete pěšky nebo gondolou. Gondoly jsou však dosti drahé a jsou obvykle považovány za turistickou atrakci spíše než dopravní prostředek. Pokud potřebujete přejít z jedné strany města na druhou, můžete využít veřejné dopravy, jako jsou autobusy, vodní taxi nebo vaporetto (vodní autobus).

7) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Benátek?

Nejlepší čas na návštěvu Benátek je vždy otázkou Vámi preferovaného počasí a davů. Město je nejrušnější v letních měsících a na jaře, kdy se konají mnohé kulturní akce. Ideální roční období pro návštěvu jsou červen, září a říjen, kdy je počasí méně horké a město méně přeplněné.


Dovolená Itálie Benátky


Itálie je země, která má hodně co nabídnout. Má krásné pláže na jihu, úchvatné hory na severu a několik ohromujících měst po celé zemi. Jeden z těchto klenotů je Benátky - město postavené na vodě, které se nachází na severovýchodě země. Pro mnoho lidí jsou Benátky synonymem romantiky, italského jídla a neuvěřitelného umění.

Benátky jsou vyhlášené pro své kanály, na kterých s úsměvem vítají turisty z celého světa. Mnoho lidí má pocit, že se dostali zpátky v čase, kdy se přes kanály plavily gondoly namísto automobilů. Zelené vody, kamenné mosty a nádherné paláce dávají pocit, jakoby se tu čas zastavil.

V Benátkách se nabízí mnoho věcí, které lze vidět a zažít. Pro mnoho lidí patří výlet do baziliky sv. Marka u samotného vrcholu seznamu. Tato zlatá bazilika je považována za jedno z nejkrásnějších staveb na světě. Uvnitř se nachází mnoho nádherných obrazů ukazujících výjevy z biblických příběhů.

Jiným významným místem jsou Benátské stoly - berany, kteří chrání zemi před vodou. Tyto stoly jsou zkoseny a umístěny do vody tak, aby zvládly tlak vodního toku. Tato úžasná inženýrská práce dokáže udržet Benátky na živu i přes těžké záplavy.

Benátky jsou ale také místem dobrého jídla a pití. Lze zde najít více než tisíc restaurací, kde lze ochutnat mnoho italských specialit, jako je například pizza, těstoviny a různé druhy ryb a zeleniny. Navštívit můžete také vinárny, kde najdete vynikající místní prosecco.

Pokud plánujete cestu do Benátek, měli byste si zajistit alespoň několik dní, protože je zde tolik věcí, které musíte vidět a zažít. Benátky jsou místo, které vás oslní svou krásou a kde si užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Itálie Benátky


Letenka do Itálie pro mnoho lidí znamená romantiku, kulturu a skvělou kuchyni. A pokud máte oblibu v historickém umění, není nic lepšího než navštívit Benátky, skutečný klenot italského kulturního života. Benátky jsou nejen symbolickým symbolem Itálie, ale také nejdůležitějším turistickým místem. Zde jsou některé podstatné informace pro ty, kteří chtějí navštívit Benátky a hledají levnou letenku z České republiky.

Odkud létat?

Benátský ostrov nejlepší významný letiště je Marco Polo. Letiště se nachází pouhých 13 km severovýchodně od Benátek, a je také jedním z největších italských mezinárodních letišť. K dispozici jsou některé lety z Prahy přímým spojením. Tyto přímé lety v ceně zahrnují: Czech Airlines, Ryanair, SmartWings a easyJet. Pokud si však přeje cestovat bez přestupů, můžete využít tuto nabídku, pokud nemáte žádné problémy s delším průměrným časem cesty, nebo zvažte let z blízké mezinárodního letiště v Mnichově nebo Vídni.

Kdy létat?

Benátky jsou nejlepší dovolenkovým místem v Itálii, a tak se tam může vášnivý turista těšit i v jiných obdobích než během letní sezóny. Pokud chcete uniknout davům turistů, doporučuje se navštívit Benátky v zimě. Díky tomu můžete ušetřit peníze na levnějším ubytování a rovněž si můžete užít mnohé italské památky a kulturní akce, které se během této doby konají. Pokud máte rádi vysoké teploty a slunce, máte nejlepší možnost směrem k letnímu období, sdruženému s vysokými náklady na ubytování. Pamatujte na to, že nejlepší čas pro návštěvu Benátek jsou měsíce červen a září, neboť vlhké počasí v létě může být občas obtížné.

Jak cestovat v Benátkách?

Jednou z nejlepších způsobů, jak vidět krásy Benátek je stavět se po kanálech. Pro turisty je k dispozici řada vodních táhných různých velikostí, které mohou používat k přepravě a prohlídku města. Většina turistů využívá tzv. Vaporetto, což je loukoť loď nebytována rychlostí, a která navzdory spoustě turistů pomáhá dostat se po kanálech v dobrých podmínkách. Všechny lodě se sbíhají do centrálního hradu San Zaccaria, kde se navezete na taxíky, autobusy a další významné turistické trasy.

Závěr

Návštěva Benátek je nezapomenutelný zážitek, lákající turisty z celého světa. Pro levnou letenku do této malebné italské destinace vybírejte nejlepší možnost výběru vhodného období a také způsob, jak cestovat po městě. Rozhodně však buďte připraveni na mnoho turistů a platit vyšší ceny za ubytování a jídlo. S tímto vědomím si ale určitě odnesete rodinu nebo přátele nevcadvouz tolik krásných zážitků z Benátek!


Počasí Itálie Benátky


Benátky jsou považovány za jedno z nejromantičtějších měst na světě a jsou také jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Itálii. Mají bohatou historii, kulturu a umění a jsou domovem světoznámých muzeí, galerií a staveb. Avšak, když zde cestujete, nemůžete se vyhnout otázce, jaké bude počasí?

Benátky mají středomořské podnebí, což znamená, že jsou obvykle velmi mírné, slunečné a suché v období od května do září. Průměrná teplota v této době se pohybuje kolem 25°C, ale může být i výrazně vyšší. V červenci a srpnu jsou však velmi vysoké teploty a vlhkost, takže se doporučuje nosit lehké a volné oblečení a chránit si hlavu.

Podzim a jaro jsou v Benátkách obvykle chladnější a vlhčí. Průměrná teplota bývá v této době kolem 15-20°C. Bývá však také deštivější a mohou se vyskytnout bouřky, takže se doporučuje mít s sebou deštník nebo nepromokavé oblečení. Naopak zima v Benátkách bývá poměrně mírná. Teploty se pohybují kolem 5-10°C a sníh je velmi vzácný. Avšak, stejně jako v jiných místech středomořské oblasti, může přijít občasná vlna mrazů.

Jedním z nejvýraznějších rysů Benátek je moře a voda. To může způsobit vysokou vlhkost, která způsobí nevídanou stagnaci vody v ulicích při naplňování laguny. Tyto stavěné barelje, tedy zvedající se chodníky, byly postaveny tak, aby se přizpůsobily stavu moře, protože voda se může rychle změnit během pár hodin. Je tedy důležité mít na paměti, že v zamokřených těchto oblastech se může být velmi kluzko a také nebezpečno, zejména pro děti a starší osoby.

Celkově řečeno, počasí v Benátkách je celoročně mírné a příjemné. Nicméně, na základě ročního období a plánovaného programu je vhodné mít s sebou vhodné oblečení. Zvlášť v létě se doporučuje hydratace a ochrana proti slunci, protože slunce může být velmi silné. Pokud tedy plánujete návštěvu Benátek, mějte na paměti, že obléknout se správně je stejně důležité jako vybavit se kvalitním mapou, abyste se mohli těšit z krás tohoto historického města.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky