Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve

Letenka Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve patří mezi nejzajímavější přírodní rezervace v Africe a nabízí turistům nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování zvířat v přirozeném prostředí. Zvířecí druhová rozmanitost v rezervaci je velmi vysoká a nachází se zde mnoho ohrožených druhů.

Letenka do této oblasti je bohužel relativně drahá a ne vždy je snadné ji sehnat. Nicméně, pokud jste ochotni utratit trochu více peněz za výjimečný zážitek, určitě stojí za to investovat do letenky a navštívit tuto skvělou rezervaci.

Rezervace Dzanga-Sangha se nachází v jihozápadní části Středoafrické republiky a zahrnuje rozlohu více než 4 800 kilometrů čtverečních. Rezervace je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, goril, leopardů, šelem, zebřic, antilop a mnoha dalších. Turisté mohou využít různé způsoby prozkoumání rezervace, včetně safari vozů, kánoí nebo pěších výprav.

Jednou z největších předností této rezervace je fakt, že byla v posledních letech velmi úspěšná v ochraně a obnově zvířecí populace. Díky pečlivému plánování a správě se podařilo zvýšit počet slonů a některé druhy, jako je například stříbrný hřbetec, dokonce rostou.

Pro návštěvu této oblasti je třeba si kvůli bezpečnostní situaci sjednat turistickou agenturu nebo si zajistit doprovod místních průvodců. Nicméně, s odpovídajícím plánováním a přípravou na cestu, můžete zažít jedinečné dobrodružství v této jedinečné přírodní rezervaci.

Za zmínku stojí také fakt, že získání letenky na tuto destinaci může být složité a mnohdy také poměrně drahé. Nicméně, vzhledem k unikátnosti a vzácnosti této oblasti, bude tato investice velmi dobrou volbou pro každého, kdo hledá nezapomenutelný zážitek v samém srdci africké divočiny.


Dovolená Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Středoafrická republika je země, která se může pyšnit nádhernými přírodními prostory a pestrými druhy zvířat. Pokud plánujete dovolenou plnou dobrodružství, určitě nezmeškejte návštěvu Dzanga-Sangha Special Reserve.

Dzanga-Sangha Special Reserve je chráněnou oblastí nacházející se v jižní části Středoafrické republiky, kde najdete jedny z nejlépe zachovalých pralesů v Africe. Tato oblast je domovem mnoha ohrožených druhů a je známá díky svým gorilám a slonům, kteří tu žijí divoce.

Díky své jedinečné fauně a flóře, je tuto oblast ochráněnou rezervací a turistům se zde nedoporučuje samostatná turistika. Existují zde však mnohé turistické společnosti, které nabízejí bezpečné výlety a prohlídky tohoto úžasného místa.

Pokud se rozhodnete navštívit Dzanga-Sangha Special Reserve, můžete se těšit na jedinečné zážitky, jako například pozorování slonů a následné koupání v řece, prohlídku gorilího háje, pozorování krokodýlů nebo putování pralesem. Touto cestou se zcela určitě odreagujete z každodenního shonu a opět si uvědomíte krásy, které vás obklopují.

Měli byste však mít na paměti, že Středoafrická republika není nejbezpečnější země v Africe, a proto byste měli být ve všech situacích svižní a dávat pozor na všechna bezpečnostní opatření.

Navštívení Dzanga-Sangha Special Reserve se bude určitě jednat o nádherný zážitek, který si budete pamatovat po celý život. Nezapomeňte si proto tento zážitek naplánovat, vždyť co může být lepšího, než se podívat na sloní rodinu, která se při koupání směje a baví!


Ubytování Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Dzanga-Sangha Special Reserve je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody. Tato úžasná rezervace se nachází v Středoafrické republice a je domovem mnoha druhů ohrožených zvířat a rostlin. Tento region se může pochlubit kočkodanem, gorilami, slony, antilopami, bělozubými šelmami, papoušky a mnoha dalšími druhy.

Pokud se chcete podívat na tuto úžasnou oblast, měli byste vědět, jaký typ ubytování se zde nabízí. Místní kempy a lodžie jsou v této oblasti k dispozici a nabízejí skvělé zázemí pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Dzanga-Sangha Special Reserve.

Existuje mnoho možností, ze kterých si můžete vybrat, a záleží pouze na vás, která vám bude vyhovovat nejvíce. Některé možnosti jsou kempy, které jsou vybaveny vším, co potřebujete pro váš pobyt, a nabízejí také zázemí pro vaše jídlo a pití. V těchto kempech se můžete ubytovat v chatkách, které jsou postavené v prostředí, kde si můžete užít skvělý výhled na celou oblast.

Další možností jsou lodžie, které jsou postaveny v tuto oblasti a nabízejí daleko luxusnější ubytování. Většina z těchto lodžií má vlastní koupelnu a kuchyňský koutek a nabízejí také výhled na krásnou přírodu. Ubytování v lodžiích je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit své prázdniny v blízkosti přírody a užít si zároveň pohodlí.

Při plánování vaší cesty do Dzanga-Sangha Special Reserve si dopředu snažte vybrat, která možnost ubytování vám bude nejvíce vyhovovat. Ať už se rozhodnete pro kemp nebo lodžii, máte zaručeno, že váš pobyt bude nezapomenutelný díky nádherné přírodě a ohromujícím zvířatům, které na vás čekají.


Počasí Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Středoafrická republika je země s tropickým podnebím a je ovlivněna monzunovými dešti. Počasí je rovnoměrně rozděleno po celý rok, s teplotami, které jsou mírné na jihu a stoupají směrem na sever.

Dzanga-Sangha Special Reserve je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Středoafrické republice. Nachází se v jihozápadní části země a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti, antilopy a mnoho dalších druhů. Tato oblast je zvláštní tím, že zahrnuje rozsáhlé listnaté lesy, které jsou tvořeny z velké části dubovými stromy.

V období dešťů, které trvá od března do října, se v této oblasti nachází přibližně 1 800 mm srážek ročně. Období sucha, které trvá od listopadu do února, se vyznačuje nižšími srážkami a vyššími teplotami. V tomto období mohou teploty vystoupat až k 35°C během dne a klesat až k 20°C v noci.

Deštivé období je ve skutečnosti nejlepším obdobím, které je pro návštěvu této oblasti vhodné. Toto období umožňuje množství rostlin a zvířat, které zde žijí, růst a rozmnožovat se což zaručuje mnoho zajímavých zážitků pro návštěvníky. Voda také napomáhá udržovat okolní vegetaci v životě, což znamená, že zde můžete pozorovat mnoho zvířat, která se sem chodí napájet.

I když Dzanga-Sangha Special Reserve může být oblastí, která je velmi náročná na návštěvu kvůli vzdálenosti od větších měst a množství státních překážek, návštěva této oblasti je vždy nádherným zážitkem. Bez ohledu na to, zda si zvolíte období dešťů nebo období sucha k návštěvě, budete mít šanci vidět obrovské množství zvířat a ptáků a poznat půvab této oblasti, který je naprosto jedinečný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Středoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


1. Jaká je adresa Dzanga-Sangha Special Reserve?
Dzanga-Sangha Special Reserve se nachází v Středoafrické republice, konkrétně v oblasti Sangha-Mbaéré. Adresa parku je: Dzanga-Sangha Special Reserve, P.O. Box 96, Bayanga, Středoafrická republika.

2. Jaký je vstupní poplatek do Dzanga-Sangha Special Reserve?
Vstupní poplatek do parku se liší v závislosti na vašem typu návštěvy a délce pobytu. Pokud plánujete jednodenní návštěvu, bude poplatek kolem 30 000 CFA (50 USD) na osobu. Pokud plánujete vícedenní pobyt, poplatek bude přibližně 15 000 CFA (25 USD) na osobu za den.

3. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Dzanga-Sangha Special Reserve?
Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období sucha (prosinec až březen), kdy jsou cesty suché a méně bahnité. Také je to období, kdy se zvířata stahují k řekám a vodním zdrojům.

4. Jaké zvířata můžu vidět v parku?
Dzanga-Sangha Special Reserve nabízí jedinečnou příležitost pozorovat řadu druhů zvířat, včetně goril západních nížinných, slonů, levhartů, antilop, vrápenců a dalších.

5. Můžu se do parku dostat autem, nebo musím použít letadlo?
Dzanga-Sangha Special Reserve se nachází v odlehlé oblasti Středoafrické republiky, takže kromě letadel není jiná druhá možnost dostat se do parku. Většina návštěvníků cestuje do Bayanga (nejbližší město k parku) letadlem a pak pokračuje do parku vozidlem.

6. Musím mít nějaké zvláštní oprávnění k návštěvě parku?
Ano, každý návštěvník Dzanga-Sangha Special Reserve musí mít platné povolení a návštěva parku musí být organizována s oficiálním výrobcem cestovního ruchu. Bez platného povolení a oficiálního průvodce vás do parku nepustí.

7. Jaké jsou ubytovací možnosti v parku?
Park nabízí základní kempingové ubytování a několik malých chat, které jsou obecně velmi jednoduché. Pokud hledáte více luxusu, můžete zvážit ubytování v nedalekém lodge nebo kempu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky