Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Německo Essen

Počasí Německo Essen


Essen je jedním z největších měst v Německu a nachází se v západní části země. Jeho klima je ovlivněno především kontinentálním vlivem, což znamená, že zde mohou být výrazné teplotní rozdíly mezi létem a zimou. V průměru je v Essen poměrně vlhké a deštivé počasí.

Léto v Essen je obvykle teplé až horké, s průměrnou teplotou kolem 20-25 °C. V horkých dnech může teplota stoupat až na 30 °C, což může být pro místní obyvatele i turisty únavné. Protože se však v průměru vyskytuje množství srážek, může být pocitová teplota někdy nižší než je faktická teplota.

Podzim v Essen je obvykle vlhký a deštivý, s teplotami, které se pohybují mezi 10-15 °C. Často se vyskytují mlhy a mlhavé rána a pozorovatelný je pokles teploty během nocí.

Zima v Essen může být poměrně drsná, s teplotami, které klesají pod bod mrazu. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 0 °C se zamrzajícími teplotami v noci. Sněhové srážky nejsou příliš časté, ale když se vyskytnou, mohou být někdy intenzivní. Některé zimní dny mohou být ale také velmi slunné a příjemné.

Jaro v Essen je suché a poměrně teplé s teplotami nad 10-15 °C a někdy dokonce i vyššími. Padající květiny a zelené trávy oživují krajinu po dlouhé zimní pauze a mnoho lidí se těší na jarní procházky po místních parcích a zahradách.

Celkově platí, že Essen je město s mírným a vlhkým klimatem, kde se mohou vyskytnout extrémní výkyvy teplot a srážek. Protože německé počasí může být velmi proměnlivé, místní obyvatelé a turisté by měli být připraveni na změny a vhodně se oblékat. Nezapomeňte si také přinést deštník, což je v Essenu stále běžné vybavení.


Dovolená Německo Essen


Dovolená v Německu nabízí spoustu míst k navštívení, jeden z nich je město Essen. Nachází se v oblasti Severního Porýní - Vestfálska a je známé pro svou průmyslovou minulost, o které svědčí mnoho muzeí a historické památky. Nicméně, Essen rozhodně není jen město průmyslu, má také spoustu lákadel pro turisty.

Jedním z nejznámějších míst k návštěvě v Essenu je Zabřezení, stará továrna na koksu, která je dnes zařízena jako kulturní centrum. Je tu mnoho uměleckých výstav a koncertů, takže určitě stojí za návštěvu. Další zajímavou památkou je Kruppská vila, sídlo slavného průmyslníka Alfreda Kruppa. Je tady také Muzeum Essen, které ukazuje historii města a jeho průmyslového dědictví.

Essen má také spoustu krásných parků a zahrad, kde se můžete projít a relaxovat. Zdejší pěší zóna také nabízí řadu obchodů, restaurací a kaváren, kde si můžete užít kávu a dezert.

Pokud hledáte zábavu, můžete se vydat do Thier-Galérie, velkého nákupního centra v centru města. K dispozici jsou zde různé obchody a restaurace a tuto část města si zamilují také milovníci moderní architektury. V okolí města se také nachází několik zajímavých míst k návštěvě, jako například historické město Bochum, město Duisburg s desítkami průmyslových památek nebo Německé muzeum hornictví v Bochumu.

Německo je také proslulé svými pivovary a Essenu nechybí několik míst, kde si můžete vychutnat místní pivo. Pro milovníky gastronomie je potom ideální navštívit některou z mnoha restaurací nabízejících německou kuchyni, pokud nevíte co si objednat, zkuste třeba tradicionální Currywurst!

Pokud tedy hledáte kulturní zážitky, krásné parky a zahrady a zábavu, Essen může být vaší ideální destinací pro dovolenou. Zvětšete si svůj zážitek půjčením auta a objevte širší okolí města.


Ubytování Německo Essen


Essen je jedním z nejvýznamnějších průmyslových měst v Německu, které nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní vychutnat si svůj pobyt naplno.

V Essen je mnoho různých možností ubytování, od luxusních hotelů po levnější hostely či apartmány. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvážit některý z těchto hotelů:

1. Sheraton Essen Hotel – tento hotel se nachází v centru města a nabízí velké a moderně zařízené pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením. Hotel má také restauraci, bar a wellness centrum.

2. Hotel Mintrop – tento elegantní hotel s výhledem na zámecký park nabízí luxusní ubytování a pokoje s moderním designem. Hotel má také restauraci s regionální kuchyní, kde si můžete vychutnat tradiční německá jídla.

Pokud nechcete utrácet tolik peněz za ubytování, můžete zvážit některý z těchto levnějších možností:

1. DJH Jugendherberge Essen – tento hostel se nachází v blízkosti centra města a nabízí jednoduché, ale čisté pokoje. Hostel má také společné prostory, kde si můžete odpočinout a potkat další cestovatele.

2. Hotel Palla – tento hotel se nachází v blízkosti Essener Messe a nabízí cenově dostupné pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením. Hotel má také restauraci, kde se podávají snídaně.

Pokud hledáte větší soukromí během svého pobytu v Essenu, můžete zvážit pronájem apartmánu. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí pronájem bytů a bytových domů v Essenu, které jsou ideální pro páry nebo rodiny.

V Essenu je také možné najít ubytování blízko turistických atrakcí, jako je Grugapark Essen, Dóm svatého Pankráce a různé muzea a galerie. Pokud je to možné, zvolte ubytování v centru města, abyste se snadno dostali ke všem zajímavým místům.

Celkově lze říci, že Essen nabízí mnoho různých typů ubytování pro každého, kdo navštíví toto průmyslové město. Zvolte ubytování podle vašich potřeb a rozpočtu, abyste si mohli vychutnat svou návštěvu v Essenu bez obav o ubytování.


Letenka Německo Essen


Essen je prosperující město v německé severní Porúří. Jedná se o významné průmyslové centrum a kulturní dědictví. Proto v městě Essen konstantně cestují obchodníci, turisté, studenti a pracovníci. V dnešní době je nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak se do Essenu dostat, pomocí letenky.

Nabízí se řada leteckých společností, které poskytují lety do Essenu. Největší letiště v této oblasti je Düsseldorfské letiště, které je vzdálené pouhých 25 km od Essenu. Z tohoto letiště vás do Essenu doveze vlakové spojení, jehož jízdní doba trvá pouze 20 minut.

Kromě Düsseldorfského letiště si můžete vybrat také německé letiště v Kolíně nad Rýnem nebo v Dortmundu. Tyto letiště se nacházejí více než 80 km od Essenu, avšak cesta do Essenu nezabere více než 90 minut.

Leteckou společností, která nabízí přímé lety do Essenu, je například Wizz Air. Tato společnost létá z Prahy do Essenu několikrát týdně. Dále můžete vybírat také z nabídky společností, jako jsou Lufthansa, Ryanair, Eurowings nebo EasyJet. Tyto společnosti nabízí různé lety do Essenu z různých měst.

Ceny letenek do Essenu se mohou lišit v závislosti na preferovaných datech cesty, letecké společnosti a času nákupu letenky. Nicméně, průměrná cena letenky do Essenu se pohybuje kolem 2000 Kč. Doporučujeme hledat nabídky různých leteckých společností a využít srovnávače, které vám pomohou najít nejlevnější a nejvhodnější letenky.

Při cestování do Essenu si můžete užít bohatou historii a kulturu tohoto města. Můžete navštívit katedrálu, kde se konají koncerty a umělecké výstavy. Dále přijedte ochutnat místní speciality v tradičním německém stylu a projděte se citlivě rekonstruovaným centrem města.

Závěrem, pokud plánujete cestu do Essenu, rozhodně se vyplatí uvažovat o letence. Díky letenky je vaše cesta pohodlná, rychlá a bezstarostná. Nabídka letenek do Essenu je velká a můžete si vybrat z různých možností, aby vaše cesta byla přesně taková, jakou si přejete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Essen


Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy do Essenu?
Odpověď: Essen má velmi dobře propojenou dopravu a je snadné se sem dostat vlakem, autobusem nebo autem. Nejlepší způsob dopravy závisí na tom, odkud jste, ale můžete použít veřejnou dopravu nebo pronajmout auto.

Dotaz: Která místa jsou nejlepší pro nákupy v Essenu?
Odpověď: Essen má spoustu obchodů a nákupních center, včetně Limbecker Platz, který je největším nákupním centrem v Evropě. Další populární nákupní oblasti jsou na náměstí Rathausplatz a na ulici Kettwiger Straße.

Dotaz: Které jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Essenu?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Essenu patří věž ThyssenKrupp, Zámek Borbeck, Villa Hügel, Katedrála Panny Marie a Muzeum Folkwang.

Dotaz: Které jsou nejlepší restaurace v Essenu?
Odpověď: Essen má mnoho skvělých restaurací, včetně Rüttenscheider Brauhaus, která servíruje tradiční německou kuchyni, nebo rozmanité restaurace jako Zum Kamin, Le Pain Quotidien a Curry & Co.

Dotaz: Kde najdu ubytování v Essenu?
Odpověď: Essen má spoustu možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Několik oblíbených hotelů jsou Hotel Atelier Garni, Holiday Inn Express a Welcome Hotel Essen.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky